Companie
Detalii identificare
Nume firmăH.B. GAMMA SRL
Cod unic de înregistrare RO 15799322 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2003001961084
EUIDROONRC.J2003001961084
Data înființării09.10.2003 - 22 ani
Domeniu de activitate
CAEN
6820
Această clasă include:
-închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate: -clădiri de apartamente şi locuinte individuale -clădiri nerezidenţiale, inclusiv pavilioane expoziţionale, depozite -terenuri -furnizarea de case şi apartamente mobilate sau nemobilate pentru utilizare pe perioade mai mari, de obicei lunară sau anuală
Această clasă include de asemenea:
-dezvoltarea proiectelor de construcţii pentru subînchiriere personală -exploatarea amplasamentelor pentru locuinţe mobile (case mobile) Această clasă exclude: -activităţi de expoatare a hotelurilor, caselor de vacanţă, campingurilor, campingurilor pentru rulote şi altele de uz nerezidenţial sau pentru sejururi de scurtă durată ,
diviziunea 55
-închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate: -clădiri de apartamente şi locuinte individuale -clădiri nerezidenţiale, inclusiv pavilioane expoziţionale, depozite -terenuri -furnizarea de case şi apartamente mobilate sau nemobilate pentru utilizare pe perioade mai mari, de obicei lunară sau anuală
Această clasă include de asemenea:
-dezvoltarea proiectelor de construcţii pentru subînchiriere personală -exploatarea amplasamentelor pentru locuinţe mobile (case mobile) Această clasă exclude: -activităţi de expoatare a hotelurilor, caselor de vacanţă, campingurilor, campingurilor pentru rulote şi altele de uz nerezidenţial sau pentru sejururi de scurtă durată ,
diviziunea 55
Industrie
Tranzacţii imobiliare
SectorTranzactii imobiliare
Obiect activitateinchirierea si subinchirierea bunurilor imobiliare proprii sau inchiriate
Informații de contact
Adresastr. Jepilor nr. 2, Braşov, Braşov
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
37.829
Profit (Lei)
15.265
Număr angajați
1
Vechime
22 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 37.829 | 15.265 | 1.272 | 124.662 | 206.786 | 51.344 | 133.468 | 1 |
| 2023 | 37.630 | 15.614 | 1.301 | 130.066 | 220.496 | 27.810 | 118.240 | 1 |
| 2022 | 37.523 | 18.074 | 1.506 | 144.934 | 234.205 | 13.356 | 102.627 | 1 |
| 2021 | 37.520 | 17.186 | 1.432 | 189.148 | 247.915 | 25.786 | 84.553 | 1 |
| 2020 | 35.875 | 7.270 | 606 | 290.743 | 317.997 | 545.953 | 112.757 | 1 |
| 2019 | 34.213 | 6.681 | 557 | 332.726 | 792.157 | 106.506 | 105.487 | 1 |
| 2018 | 33.489 | 5.380 | 448 | 400.715 | 805.866 | 154.105 | 98.806 | 1 |
| 2017 | 32.904 | 6.413 | 534 | 462.933 | 819.382 | 197.427 | 93.426 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
40.35%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
11.44%
Lichiditate curentă
0.41
Viteza rotație active
0.15
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
40.35%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
11.44%
Profit net per salariat
15.265 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 40.35% | 41.49% | 48.17% | 45.8% | 20.26% | 19.53% | 16.06% | 19.49% |
| Marjă profit brut | 47.9% | 49.21% | 51.1% | 48.74% | 23.07% | 22.53% | 19.06% | 22.5% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 11.44% | 13.21% | 17.61% | 20.33% | 6.45% | 6.33% | 5.45% | 6.86% |
| Profit net per salariat | 15.265 Lei | 15.614 Lei | 18.074 Lei | 17.186 Lei | 7.270 Lei | 6.681 Lei | 5.380 Lei | 6.413 Lei |
Viteza rotație active
0.15
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
36.17 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.15 | 0.15 | 0.15 | 0.14 | 0.04 | 0.04 | 0.03 | 0.03 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 36.17 zile | 105.6 zile | 39.39 zile | 209.59 zile | 5532.79 zile | 1073.94 zile | 1608.93 zile | 1954.78 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 37.829 Lei | 37.630 Lei | 37.523 Lei | 37.520 Lei | 35.875 Lei | 34.213 Lei | 33.489 Lei | 32.904 Lei |
Lichiditate curentă
0.41
Lichiditate imediată
0.41
Pondere active imobilizate
80.11%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.41 | 0.21 | 0.09 | 0.14 | 1.88 | 0.32 | 0.38 | 0.43 |
| Lichiditate imediată | 0.41 | 0.21 | 0.09 | 0.14 | 1.88 | 0.32 | 0.38 | 0.43 |
| Pondere active imobilizate | 80.11% | 88.8% | 94.6% | 90.58% | 36.81% | 88.15% | 83.95% | 80.58% |
| Pondere active circulante | 19.89% | 11.2% | 5.4% | 9.42% | 63.19% | 11.85% | 16.05% | 19.42% |
©Firme.ro