Companie
Detalii identificare
Nume firmăTURBOMODEL SRL
Cod unic de înregistrare RO 1587192 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ40/7373/1991
EUIDROONRC.J40/7373/1991
Data înființării09.12.1992 - 33 ani
Domeniu de activitate
CAEN
113
Această clasă include:
-cultivarea legumelor frunzoase: -anghinare -sparanghel -varză -conopidă şi broccoli -lăptucă şi cicoare -spanac -alte legume frunzoase -cultivarea legumelor pentru fructe -castraveţi şi castraveciori -vinete -tomate -pepeni verzi -pepeni galbeni -alte soiuri de pepeni şi legume pentru fructe -cultivarea legumelor rădăcinoase (inclusiv bulboase sau tuberculi) -morcovi -napi -usturoi -ceapă (inclusiv ceapă franţuzească) -praz şi alte legume aliacee -alte legume rădăcinoase, cu bulbi sau tuberculi -cultivarea ciupercilor şi trufelor -cultivarea legumelor pentru producerea de seminţe, inclusiv seminţe de sfeclă de zahăr şi alte tipuri de sfeclă -cultivarea sfeclei de zahăr -cultivarea altor legume -cultivarea de rădăcinoase şi tuberculi cum sunt: -cartofi -cartofi dulci -manioc -igname -alte rădăcinoase şi tuberculi Această clasă exclude: -cultura ardeiului iute (capsicum sop.) şi a altor plante aromatice şi condimente,
0128 -cultura miceliului de ciuperci,
0130
-cultivarea legumelor frunzoase: -anghinare -sparanghel -varză -conopidă şi broccoli -lăptucă şi cicoare -spanac -alte legume frunzoase -cultivarea legumelor pentru fructe -castraveţi şi castraveciori -vinete -tomate -pepeni verzi -pepeni galbeni -alte soiuri de pepeni şi legume pentru fructe -cultivarea legumelor rădăcinoase (inclusiv bulboase sau tuberculi) -morcovi -napi -usturoi -ceapă (inclusiv ceapă franţuzească) -praz şi alte legume aliacee -alte legume rădăcinoase, cu bulbi sau tuberculi -cultivarea ciupercilor şi trufelor -cultivarea legumelor pentru producerea de seminţe, inclusiv seminţe de sfeclă de zahăr şi alte tipuri de sfeclă -cultivarea sfeclei de zahăr -cultivarea altor legume -cultivarea de rădăcinoase şi tuberculi cum sunt: -cartofi -cartofi dulci -manioc -igname -alte rădăcinoase şi tuberculi Această clasă exclude: -cultura ardeiului iute (capsicum sop.) şi a altor plante aromatice şi condimente,
0128 -cultura miceliului de ciuperci,
0130
Industrie
Agricultură, silvicultură şi pescuit
SectorAgricultura, vanatoare si servicii anexe
Obiect activitateCultivarea legumelor si a pepenilor, a radacinoaselor si tuberculilor
Informații de contact
AdresaRedişoara nr. 1, Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
181.723
Profit (Lei)
-33.991
Număr angajați
1
Vechime
33 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 181.723 | -33.991 | -2.833 | 683.060 | 305.645 | 105.151 | -271.861 | 1 |
| 2024 | 171.884 | -68.419 | -5.702 | 676.688 | 315.112 | 123.662 | -237.870 | 1 |
| 2023 | 177.667 | 0 | 0 | 651.564 | 328.785 | 153.063 | -169.451 | 1 |
| 2022 | 216.263 | 0 | 0 | 631.186 | 336.616 | 139.687 | -154.823 | 2 |
| 2021 | 289.608 | 0 | 0 | 538.664 | 303.007 | 178.589 | -56.872 | 3 |
| 2020 | 334.005 | 23.185 | 1.932 | 474.788 | 286.702 | 138.225 | -49.776 | 2 |
| 2019 | 190.783 | 2.423 | 202 | 433.608 | 200.214 | 159.424 | -72.961 | 2 |
| 2018 | 275.496 | 104.083 | 8.674 | 412.344 | 206.855 | 129.384 | -75.384 | 3 |
| 2017 | 303.044 | 25.416 | 2.118 | 497.792 | 220.350 | 97.642 | -179.466 | 6 |
| 2016 | 278.338 | 0 | 0 | 586.029 | 282.221 | 97.593 | -204.882 | 7 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
-18.7%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
12.5%
Lichiditate curentă
0.15
Viteza rotație active
0.44
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-18.7%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
12.5%
Profit net per salariat
-33.991 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -18.7% | -39.81% | 0% | 0% | 0% | 6.94% | 1.27% | 37.78% | 8.39% | 0% |
| Marjă profit brut | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 12.5% | 28.76% | 0% | 0% | 0% | -46.58% | -3.32% | -138.07% | -14.16% | 0% |
| Profit net per salariat | -33.991 Lei | -68.419 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 11.593 Lei | 1.212 Lei | 34.694 Lei | 4.236 Lei | 0 Lei |
Viteza rotație active
0.44
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
148.42 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.44 | 0.39 | 0.37 | 0.45 | 0.6 | 0.79 | 0.53 | 0.82 | 0.95 | 0.73 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 32.5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 148.42 zile | 219.77 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 181.723 Lei | 171.884 Lei | 177.667 Lei | 108.132 Lei | 96.536 Lei | 167.003 Lei | 95.392 Lei | 91.832 Lei | 50.507 Lei | 39.763 Lei |
Lichiditate curentă
0.15
Lichiditate imediată
0.15
Pondere active imobilizate
74.4%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.15 | 0.18 | 0.23 | 0.22 | 0.33 | 0.29 | 0.37 | 0.31 | 0.2 | 0.17 |
| Lichiditate imediată | 0.15 | 0.17 | 0.23 | 0.22 | 0.33 | 0.29 | 0.37 | 0.31 | 0.2 | 0.17 |
| Pondere active imobilizate | 74.4% | 71.82% | 68.23% | 70.67% | 62.92% | 67.47% | 55.67% | 61.52% | 69.29% | 74.31% |
| Pondere active circulante | 25.6% | 28.18% | 31.77% | 29.33% | 37.08% | 32.53% | 44.33% | 38.48% | 30.71% | 25.69% |
©Firme.ro