Companie
Detalii identificare
Nume firmăIULIA AGROSERV S.R.L.
Cod unic de înregistrare RO 15882273 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ51/538/2003
EUIDROONRC.J51/538/2003
Data înființării07.11.2003 - 22 ani
Domeniu de activitate
CAEN
111
Această clasă include toate formele de cultivare în câmp a cerealelor, a plantelor leguminoase şi oleaginoase. Cultivarea acestor plante este adesea combinată în cadrul unităţilor agricole. Această clasă include:
-cultivarea cerealelor: -grâu -porumb -sorg -orz şi orzoaică -secară -ovăz -mei -alte cereale n.c.a. -cultivarea plantelor leguminoase: -fasole -bob -năut -mazăre -linte -lupin -alte plante leguminoase -cultivarea plantelor cu seminţe oleaginoase: -soia -bumbac pentru seminţe -ricin -in pentru seminţe -muştar -rapiţă -şofrănel -susan pentru seminţe -floarea soarelui -arahide -alte oleaginoase Această clasă exclude: -cultivarea orezului,
0112 -cultivarea porumbului dulce,
0113 -cultivarea porumbului furajer,
0119 -cultivarea fructelor oleaginoase,
0126
-cultivarea cerealelor: -grâu -porumb -sorg -orz şi orzoaică -secară -ovăz -mei -alte cereale n.c.a. -cultivarea plantelor leguminoase: -fasole -bob -năut -mazăre -linte -lupin -alte plante leguminoase -cultivarea plantelor cu seminţe oleaginoase: -soia -bumbac pentru seminţe -ricin -in pentru seminţe -muştar -rapiţă -şofrănel -susan pentru seminţe -floarea soarelui -arahide -alte oleaginoase Această clasă exclude: -cultivarea orezului,
0112 -cultivarea porumbului dulce,
0113 -cultivarea porumbului furajer,
0119 -cultivarea fructelor oleaginoase,
0126
Industrie
Agricultură, silvicultură şi pescuit
SectorAgricultura, vanatoare si servicii anexe
Obiect activitateCultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase si a plantelor producatoare de seminte oleaginoase
Informații de contact
Adresacom. Lehliu, Lehliu, Călăraşi
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
725.690
Profit (Lei)
5.139
Număr angajați
0
Vechime
22 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 725.690 | 5.139 | 428 | 562.354 | 40.353 | 611.187 | 89.285 | 0 |
| 2023 | 628.190 | 2.206 | 184 | 481.793 | 40.353 | 525.487 | 84.146 | 0 |
| 2022 | 582.453 | 25.423 | 2.119 | 322.971 | 40.353 | 364.458 | 81.939 | 0 |
| 2021 | 422.346 | 8.616 | 718 | 365.268 | 39.763 | 381.922 | 56.516 | 0 |
| 2020 | 429.470 | 5.243 | 437 | 224.196 | 43.826 | 228.170 | 47.899 | 0 |
| 2019 | 387.916 | 3.084 | 257 | 194.296 | 48.952 | 187.902 | 42.657 | 0 |
| 2018 | 351.730 | 6.464 | 539 | 100.226 | 54.840 | 84.859 | 39.572 | 0 |
| 2017 | 402.330 | 5.192 | 433 | 119.254 | 60.726 | 91.538 | 33.109 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
0.71%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
5.76%
Lichiditate curentă
1.09
Viteza rotație active
1.11
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
0.71%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
5.76%
Profit net per salariat
n/a
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 0.71% | 0.35% | 4.36% | 2.04% | 1.22% | 0.8% | 1.84% | 1.29% |
| Marjă profit brut | 2.58% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 5.76% | 2.62% | 31.03% | 15.25% | 10.95% | 7.23% | 16.33% | 15.68% |
| Profit net per salariat | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a |
Viteza rotație active
1.11
Viteza rotație stocuri
30.09
Durata medie încasare creanțe
255.55 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.11 | 1.11 | 1.44 | 1 | 1.58 | 1.64 | 2.52 | 2.64 |
| Viteza rotație stocuri | 30.09 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 255.55 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a |
Lichiditate curentă
1.09
Lichiditate imediată
1.04
Pondere active imobilizate
6.19%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.09 | 1.09 | 1.13 | 1.05 | 1.02 | 0.97 | 0.85 | 0.77 |
| Lichiditate imediată | 1.04 | 1.09 | 1.13 | 1.05 | 1.02 | 0.97 | 0.85 | 0.77 |
| Pondere active imobilizate | 6.19% | 7.13% | 9.97% | 9.43% | 16.11% | 20.67% | 39.26% | 39.88% |
| Pondere active circulante | 93.81% | 92.87% | 90.03% | 90.57% | 83.89% | 79.33% | 60.74% | 60.12% |
©Firme.ro