Companie
Detalii identificare
Nume firmăLIMAR CONSTRUCT S.R.L.
Cod unic de înregistrare RO 15959091 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ12/3407/2003
EUIDROONRC.J12/3407/2003
Data înființării03.12.2003 - 22 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4311
Această clasă include:
-demolarea clădirilor şi a altor structuri
-demolarea clădirilor şi a altor structuri
Industrie
Construcţii
SectorLucrari speciale de constructii
Obiect activitateLucrari de demolare a constructiilor
Informații de contact
Adresastr. Dunarii nr. 170, Cluj-Napoca, Cluj
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
271.386
Profit (Lei)
-63.058
Număr angajați
2
Vechime
22 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 271.386 | -63.058 | -5.255 | 388.087 | 161.154 | 158.753 | -63.961 | 2 |
| 2023 | 408.214 | 104.610 | 8.718 | 606.770 | 84.664 | 518.182 | -903 | 2 |
| 2022 | 237.953 | 0 | 0 | 541.753 | 69.765 | 363.454 | -105.513 | 1 |
| 2021 | 424.904 | 149.994 | 12.500 | 567.024 | 56.270 | 475.509 | -33.135 | 2 |
| 2020 | 351.307 | 25.095 | 2.091 | 619.819 | 59.461 | 375.251 | -182.997 | 2 |
| 2019 | 313.946 | 14.591 | 1.216 | 959.490 | 64.349 | 688.588 | -204.443 | 3 |
| 2018 | 295.865 | 31.165 | 2.597 | 976.095 | 71.903 | 685.548 | -216.534 | 4 |
| 2017 | 274.103 | -50.448 | -4.204 | 998.666 | 81.335 | 667.522 | -247.699 | 4 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
-23.24%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
98.59%
Lichiditate curentă
0.41
Viteza rotație active
0.85
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-23.24%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
98.59%
Profit net per salariat
-31.529 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -23.24% | 25.63% | 0% | 35.3% | 7.14% | 4.65% | 10.53% | -18.4% |
| Marjă profit brut | 0% | 26.63% | 0% | 36.3% | 0% | 5.67% | 11.53% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 98.59% | -11584.72% | 0% | -452.68% | -13.71% | -7.14% | -14.39% | 20.37% |
| Profit net per salariat | -31.529 Lei | 52.305 Lei | 0 Lei | 74.997 Lei | 12.548 Lei | 4.864 Lei | 7.791 Lei | -12.612 Lei |
Viteza rotație active
0.85
Viteza rotație stocuri
886.88
Durata medie încasare creanțe
255.43 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.85 | 0.68 | 0.55 | 0.8 | 0.81 | 0.42 | 0.39 | 0.37 |
| Viteza rotație stocuri | 886.88 | 429.7 | 119.45 | 244.76 | 0 | 134.39 | 219.32 | 20.71 |
| Durata medie încasare creanțe | 255.43 zile | 451.22 zile | 544.33 zile | 386.76 zile | 0 zile | 367.02 zile | 425.24 zile | 392.99 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 135.693 Lei | 204.107 Lei | 237.953 Lei | 212.452 Lei | 175.654 Lei | 104.649 Lei | 73.966 Lei | 68.526 Lei |
Lichiditate curentă
0.41
Lichiditate imediată
0.41
Pondere active imobilizate
50.38%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.41 | 0.85 | 0.67 | 0.84 | 0.61 | 0.72 | 0.7 | 0.67 |
| Lichiditate imediată | 0.41 | 0.85 | 0.67 | 0.84 | 0.61 | 0.72 | 0.7 | 0.66 |
| Pondere active imobilizate | 50.38% | 14.04% | 16.1% | 10.58% | 13.68% | 8.55% | 9.49% | 10.86% |
| Pondere active circulante | 49.62% | 85.96% | 83.9% | 89.42% | 86.32% | 91.45% | 90.51% | 89.14% |
©Firme.ro