Companie
Detalii identificare
Nume firmăTEGOLA SRL
Cod unic de înregistrare RO 15969850 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2003001698171
EUIDROONRC.J2003001698171
Data înființării08.12.2003 - 22 ani
Domeniu de activitate
CAEN
6022
Clasa CAEN 6022 se refera la activitatile de transport cu taxiuri, incluzand serviciile de transport de persoane cu autovehicule cu sofer.
Industrie
A
Sector60
Obiect activitateTransporturi cu taxiuri
Informații de contact
Adresastr. 1 Decembrie 1918 nr. 123, Tecuci, Galaţi
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
714.925
Profit (Lei)
-13.629
Număr angajați
1
Vechime
22 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 714.925 | -13.629 | -1.136 | 565.095 | 210.546 | 667.703 | 313.154 | 1 |
| 2024 | 692.750 | -7.509 | -626 | 430.121 | 213.547 | 543.357 | 326.783 | 1 |
| 2023 | 678.142 | 409 | 34 | 327.440 | 216.548 | 445.184 | 334.292 | 1 |
| 2022 | 629.823 | 29.590 | 2.466 | 154.337 | 97.530 | 390.690 | 333.883 | 1 |
| 2021 | 575.477 | 0 | 0 | 142.853 | 103.704 | 343.442 | 304.293 | 1 |
| 2020 | 597.527 | 48.990 | 4.083 | 235.261 | 140.145 | 403.346 | 308.230 | 1 |
| 2019 | 562.647 | 31.904 | 2.659 | 252.800 | 24.611 | 487.429 | 259.240 | 1 |
| 2018 | 611.428 | 125.095 | 10.425 | 175.289 | 30.374 | 372.251 | 227.336 | 1 |
| 2017 | 672.096 | 15.788 | 1.316 | 185.665 | 36.136 | 251.770 | 102.241 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
-1.91%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-4.35%
Lichiditate curentă
1.18
Viteza rotație active
0.81
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-1.91%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-4.35%
Profit net per salariat
-13.629 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -1.91% | -1.08% | 0.06% | 4.7% | 0% | 8.2% | 5.67% | 20.46% | 2.35% |
| Marjă profit brut | 0% | 0.35% | 1.03% | 5.67% | 0.32% | 9.19% | 6.67% | 21.49% | 3.31% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | -4.35% | -2.3% | 0.12% | 8.86% | 0% | 15.89% | 12.31% | 55.03% | 15.44% |
| Profit net per salariat | -13.629 Lei | -7.509 Lei | 409 Lei | 29.590 Lei | 0 Lei | 48.990 Lei | 31.904 Lei | 125.095 Lei | 15.788 Lei |
Viteza rotație active
0.81
Viteza rotație stocuri
1.12
Durata medie încasare creanțe
5.69 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.81 | 0.92 | 1.02 | 1.29 | 1.29 | 1.1 | 1.1 | 1.52 | 2.33 |
| Viteza rotație stocuri | 1.12 | 1.32 | 1.66 | 1.69 | 1.75 | 2.09 | 1.36 | 1.71 | 2.81 |
| Durata medie încasare creanțe | 5.69 zile | 3.85 zile | 4.1 zile | 4.64 zile | 7.88 zile | 43.98 zile | 0 zile | 0.08 zile | 0.29 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 714.925 Lei | 692.750 Lei | 678.142 Lei | 629.823 Lei | 575.477 Lei | 597.527 Lei | 562.647 Lei | 611.428 Lei | 672.096 Lei |
Lichiditate curentă
1.18
Lichiditate imediată
0.06
Pondere active imobilizate
23.97%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.18 | 1.26 | 1.36 | 2.53 | 2.4 | 1.71 | 1.93 | 2.12 | 1.36 |
| Lichiditate imediată | 0.06 | 0.04 | 0.11 | 0.11 | 0.1 | 0.5 | 0.3 | 0.08 | 0.07 |
| Pondere active imobilizate | 23.97% | 28.21% | 32.72% | 19.98% | 23.19% | 25.79% | 4.81% | 7.54% | 12.55% |
| Pondere active circulante | 76.03% | 71.79% | 67.28% | 80.02% | 76.81% | 74.21% | 95.19% | 92.46% | 87.45% |
©Firme.ro