Companie
Detalii identificare
Nume firmăEXPERTCONT-CONSULT SRL
Cod unic de înregistrare RO 16019905 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2003001200192
EUIDROONRC.J2003001200192
Data înființării22.12.2003 - 22 ani
Domeniu de activitate
CAEN
6920
Această clasă include:
-servicii de înregistrare a tranzacţiilor comerciale pentru firme sau alţii -pregătirea sau auditul conturilor financiare -examinarea conturilor şi certificarea acurateţii lor -servicii de întocmire a documentelor de impozitare pentru persoane fizice şi firme -activităţi de consultanţă şi reprezentare a clienţilor în faţa organelor fiscale Această clasă exclude: -activităţi de prelucrare a datelor şi realizarea de tabele,
6311 -consultanţă managerială pe sistem contabil, proceduri de control bugetar,
7022 -colectare a facturilor,
8291
-servicii de înregistrare a tranzacţiilor comerciale pentru firme sau alţii -pregătirea sau auditul conturilor financiare -examinarea conturilor şi certificarea acurateţii lor -servicii de întocmire a documentelor de impozitare pentru persoane fizice şi firme -activităţi de consultanţă şi reprezentare a clienţilor în faţa organelor fiscale Această clasă exclude: -activităţi de prelucrare a datelor şi realizarea de tabele,
6311 -consultanţă managerială pe sistem contabil, proceduri de control bugetar,
7022 -colectare a facturilor,
8291
Industrie
Activităţi profesionale, ştiinţifice şi tehnice
SectorActivitati juridice si de contabilitate
Obiect activitateActivitati de contabilitate si audit financiar; consultanta in domeniul fiscal
Informații de contact
Adresastr. Beclean nr. 57, Odorheiu Secuiesc, Harghita
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
44.312
Profit (Lei)
8.124
Număr angajați
0
Vechime
22 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 44.312 | 8.124 | 677 | 4.247 | 35.786 | 27.163 | 55.091 | 0 |
| 2023 | 27.311 | 0 | 0 | 7.637 | 43.167 | 18.082 | 46.967 | 0 |
| 2022 | 38.246 | 0 | 0 | 11.063 | 57.330 | 15.830 | 52.418 | 0 |
| 2021 | 54.552 | 26.015 | 2.168 | 6.586 | 5.174 | 60.638 | 59.226 | 0 |
| 2020 | 31.212 | 8.346 | 696 | 1.788 | 10.382 | 35.117 | 43.711 | 0 |
| 2019 | 26.489 | 4.346 | 362 | 2.362 | 15.590 | 22.137 | 35.365 | 0 |
| 2018 | 25.271 | 6.365 | 530 | 1.968 | 15.590 | 40.364 | 53.986 | 0 |
| 2017 | 31.015 | 6.422 | 535 | 891 | 70.600 | 17.349 | 91.365 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
18.33%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
14.75%
Lichiditate curentă
6.4
Viteza rotație active
0.7
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
18.33%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
14.75%
Profit net per salariat
n/a
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 18.33% | 0% | 0% | 47.69% | 26.74% | 16.41% | 25.19% | 20.71% |
| Marjă profit brut | 21.97% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 14.75% | 0% | 0% | 43.92% | 19.09% | 12.29% | 11.79% | 7.03% |
| Profit net per salariat | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a |
Viteza rotație active
0.7
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
139.9 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.7 | 0.45 | 0.52 | 0.83 | 0.69 | 0.7 | 0.45 | 0.35 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 139.9 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a |
Lichiditate curentă
6.4
Lichiditate imediată
6.4
Pondere active imobilizate
56.85%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 6.4 | 2.37 | 1.43 | 9.21 | 19.64 | 9.37 | 20.51 | 19.47 |
| Lichiditate imediată | 6.4 | 2.37 | 1.43 | 9.21 | 19.64 | 9.37 | 20.51 | 19.47 |
| Pondere active imobilizate | 56.85% | 70.48% | 78.36% | 7.86% | 22.82% | 41.32% | 27.86% | 80.27% |
| Pondere active circulante | 43.15% | 29.52% | 21.64% | 92.14% | 77.18% | 58.68% | 72.14% | 19.73% |
©Firme.ro