Companie
Detalii identificare
Nume firmăPRO CORDIA S.R.L.
Cod unic de înregistrare16031526 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ12/43/2004
EUIDROONRC.J12/43/2004
Data înființării07.01.2004 - 22 ani
Domeniu de activitate
CAEN
2511
Această clasă include:
-fabricarea de structuri metalice pentru construcţii şi părţi componente ale acestora (turnuri, stâlpi, grinzi cu zăbrele, poduri etc.) -fabricarea de structuri metalice industriale (structuri pentru furnale, pentru echipamente de ridicat şi manevrat, etc.) -fabricarea de construcţii prefabricate din metal: -barăci metalice, elemente modulare pentru expoziţii etc. Această clasă exclude: -fabricarea părţilor componente pentru cazane navale sau pentru cazane industriale,
2530 -fabricarea dispozitivelor pentru asamblarea liniilor de cale ferată,
2599 -fabricarea secţiunilor de nave,
3011
-fabricarea de structuri metalice pentru construcţii şi părţi componente ale acestora (turnuri, stâlpi, grinzi cu zăbrele, poduri etc.) -fabricarea de structuri metalice industriale (structuri pentru furnale, pentru echipamente de ridicat şi manevrat, etc.) -fabricarea de construcţii prefabricate din metal: -barăci metalice, elemente modulare pentru expoziţii etc. Această clasă exclude: -fabricarea părţilor componente pentru cazane navale sau pentru cazane industriale,
2530 -fabricarea dispozitivelor pentru asamblarea liniilor de cale ferată,
2599 -fabricarea secţiunilor de nave,
3011
Industrie
Industria prelucrătoare
SectorIndustria constructiilor metalice si a produselor din metal, exclusiv masini, utilaje si instalatii
Obiect activitateFabricarea de constructii metalice si parti componente ale structurilor metalice
Informații de contact
Adresastr. G-Ral Dragalina nr. 124, Turda, Cluj
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
111.597
Profit (Lei)
5.661
Număr angajați
2
Vechime
22 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 111.597 | 5.661 | 472 | 100.424 | 0 | 18.491 | 274 | 2 |
| 2024 | 128.960 | 6.691 | 558 | 32.790 | 0 | 17.404 | -5.386 | 1 |
| 2023 | 84.401 | 0 | 0 | 40.184 | 0 | 28.107 | -12.077 | 1 |
| 2022 | 77.358 | 3.058 | 255 | 3.837 | 0 | 26.825 | 22.988 | 1 |
| 2021 | 85.103 | 0 | 0 | 40.523 | 0 | 60.452 | 19.929 | 1 |
| 2020 | 72.105 | 0 | 0 | 23.667 | 0 | 47.478 | 23.811 | 1 |
| 2019 | 49.184 | 0 | 0 | 8.827 | 0 | 33.488 | 24.661 | 1 |
| 2018 | 74.550 | 21.410 | 1.784 | 4.790 | 0 | 37.187 | 32.397 | 1 |
| 2017 | 86.259 | 26.975 | 2.248 | 35.618 | 0 | 46.605 | 10.987 | 2 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
5.07%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
100%
Lichiditate curentă
0.18
Viteza rotație active
6.04
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
5.07%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
100%
Profit net per salariat
2.831 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 5.07% | 5.19% | 0% | 3.95% | 0% | 0% | 0% | 28.72% | 31.27% |
| Marjă profit brut | 6.07% | 6.19% | 0% | 6.59% | 0% | 1.67% | 0% | 29.72% | 33.44% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 100% | -124.23% | 0% | 13.3% | 0% | 0% | 0% | 66.09% | 100% |
| Profit net per salariat | 2.831 Lei | 6.691 Lei | 0 Lei | 3.058 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 21.410 Lei | 13.488 Lei |
Viteza rotație active
6.04
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
32.26 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 6.04 | 7.41 | 3 | 2.88 | 1.41 | 1.52 | 1.47 | 2 | 1.85 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 32.26 zile | 0 zile | 15.15 zile | 0 zile | 55.76 zile | 40.97 zile | 204.01 zile | 22.7 zile | 48.64 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 55.799 Lei | 128.960 Lei | 84.401 Lei | 77.358 Lei | 85.103 Lei | 72.105 Lei | 49.184 Lei | 74.550 Lei | 43.130 Lei |
Lichiditate curentă
0.18
Lichiditate imediată
0.18
Pondere active imobilizate
0%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.18 | 0.53 | 0.7 | 6.99 | 1.49 | 2.01 | 3.79 | 7.76 | 1.31 |
| Lichiditate imediată | 0.18 | 0.53 | 0.7 | 6.99 | 1.49 | 2.01 | 3.79 | 7.76 | 1.31 |
| Pondere active imobilizate | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Pondere active circulante | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% |
©Firme.ro