Companie
Detalii identificare
Nume firmăFARINPROD SRL
Cod unic de înregistrare RO 16065847 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2004000022374
EUIDROONRC.J2004000022374
Data înființării21.01.2004 - 22 ani
Domeniu de activitate
CAEN
1061
Această clasă include:
-activităţi de morărit: producerea de făină, tărâţe, pudră sau pelete din grâu, secară, ovăz, porumb şi alte cereale -activităţi de măcinare a orezului: producerea de orez decorticat, măcinat, neted, glasat, semi-fiert sau convertit; producţia de făină din orez -activităţi de măcinare a legumelor pentru obţinerea de făină sau pulbere din legume uscate, din rădăcini sau tuberculi, sau din nuci comestibile -fabricarea produselor din cereale pentru micul dejun -fabricarea amestecurilor de făină şi făină mixtă preparată şi a aluaturilor pentru pâine, prăjituri, biscuiţi sau cozonac Această clasă exclude: -fabricarea făinii şi a pudrei de cartofi,
1031 -măcinarea umedă a porumbului,
1062
-activităţi de morărit: producerea de făină, tărâţe, pudră sau pelete din grâu, secară, ovăz, porumb şi alte cereale -activităţi de măcinare a orezului: producerea de orez decorticat, măcinat, neted, glasat, semi-fiert sau convertit; producţia de făină din orez -activităţi de măcinare a legumelor pentru obţinerea de făină sau pulbere din legume uscate, din rădăcini sau tuberculi, sau din nuci comestibile -fabricarea produselor din cereale pentru micul dejun -fabricarea amestecurilor de făină şi făină mixtă preparată şi a aluaturilor pentru pâine, prăjituri, biscuiţi sau cozonac Această clasă exclude: -fabricarea făinii şi a pudrei de cartofi,
1031 -măcinarea umedă a porumbului,
1062
Industrie
Industria prelucrătoare
SectorIndustria alimentara
Obiect activitateFabricarea produselor de morarit
Informații de contact
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
3.387.684
Profit (Lei)
230.340
Număr angajați
11
Vechime
22 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 3.387.684 | 230.340 | 19.195 | 1.727.114 | 3.057.911 | 3.082.381 | 4.413.178 | 11 |
| 2024 | 3.462.406 | 355.373 | 29.614 | 1.898.587 | 3.541.845 | 2.539.580 | 4.182.838 | 12 |
| 2023 | 3.838.409 | 220.974 | 18.415 | 2.279.557 | 3.525.094 | 2.581.927 | 3.827.464 | 12 |
| 2022 | 3.482.771 | 404.765 | 33.730 | 2.462.461 | 3.316.784 | 2.752.168 | 3.606.491 | 12 |
| 2021 | 4.509.619 | 2.267.651 | 188.971 | 1.967.827 | 2.353.330 | 3.775.150 | 4.160.653 | 12 |
| 2020 | 2.483.926 | 234.998 | 19.583 | 1.365.279 | 1.023.898 | 2.205.321 | 1.863.940 | 12 |
| 2019 | 2.745.788 | 292.190 | 24.349 | 958.170 | 984.425 | 1.602.687 | 1.628.942 | 12 |
| 2018 | 3.331.711 | -3.380 | -282 | 579.697 | 722.528 | 1.193.921 | 1.336.752 | 11 |
| 2017 | 3.140.469 | 390.368 | 32.531 | 709.410 | 1.093.761 | 1.143.138 | 1.527.489 | 13 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
6.8%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
5.22%
Lichiditate curentă
1.78
Viteza rotație active
0.55
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
6.8%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
5.22%
Profit net per salariat
20.940 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 6.8% | 10.26% | 5.76% | 11.62% | 50.28% | 9.46% | 10.64% | -0.1% | 12.43% |
| Marjă profit brut | 8.15% | 10.4% | 10.67% | 12.42% | 51.09% | 10.24% | 11.48% | 0.87% | 14.81% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 5.22% | 8.5% | 5.77% | 11.22% | 54.5% | 12.61% | 17.94% | -0.25% | 25.56% |
| Profit net per salariat | 20.940 Lei | 29.614 Lei | 18.415 Lei | 33.730 Lei | 188.971 Lei | 19.583 Lei | 24.349 Lei | -307 Lei | 30.028 Lei |
Viteza rotație active
0.55
Viteza rotație stocuri
1.47
Durata medie încasare creanțe
106.09 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.55 | 0.57 | 0.63 | 0.57 | 0.74 | 0.77 | 1.06 | 1.74 | 1.4 |
| Viteza rotație stocuri | 1.47 | 2.2 | 2.32 | 2.08 | 2.28 | 2.1 | 2.42 | 4.11 | 5.2 |
| Durata medie încasare creanțe | 106.09 zile | 99.38 zile | 75.44 zile | 102.73 zile | 89.83 zile | 134.59 zile | 70.04 zile | 49.09 zile | 57.21 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 307.971 Lei | 288.534 Lei | 319.867 Lei | 290.231 Lei | 375.802 Lei | 206.994 Lei | 228.816 Lei | 302.883 Lei | 241.575 Lei |
Lichiditate curentă
1.78
Lichiditate imediată
0.45
Pondere active imobilizate
49.8%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.78 | 1.34 | 1.13 | 1.12 | 1.92 | 1.62 | 1.67 | 2.06 | 1.61 |
| Lichiditate imediată | 0.45 | 0.51 | 0.41 | 0.44 | 0.91 | 0.75 | 0.49 | 0.66 | 0.76 |
| Pondere active imobilizate | 49.8% | 58.24% | 57.72% | 54.65% | 38.4% | 31.71% | 38.05% | 37.7% | 48.9% |
| Pondere active circulante | 50.2% | 41.76% | 42.28% | 45.35% | 61.6% | 68.29% | 61.95% | 62.3% | 51.1% |
©Firme.ro