Companie
Detalii identificare
Nume firmăVIOMAR INVEST SRL
Cod unic de înregistrare RO 16130333 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ20/185/2004
EUIDROONRC.J20/185/2004
Data înființării12.02.2004 - 22 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4777
-
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu amanuntul, cu exceptia autovehiculelor si motocicletelor
Obiect activitateComert cu amanuntul al ceasurilor si bijuteriilor, in magazine specializate
Informații de contact
AdresaDacia nr. 6Bis, Hunedoara, Hunedoara
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
1.721.445
Profit (Lei)
145.110
Număr angajați
5
Vechime
22 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1.721.445 | 145.110 | 12.093 | 3.036.881 | 434.017 | 4.090.938 | 1.488.074 | 5 |
| 2024 | 1.664.613 | 167.094 | 13.925 | 3.079.843 | 562.385 | 3.860.421 | 1.342.963 | 4 |
| 2023 | 1.660.465 | 172.040 | 14.337 | 2.505.550 | 236.055 | 3.445.365 | 1.175.870 | 5 |
| 2022 | 1.732.255 | 272.619 | 22.718 | 1.214.742 | 20.461 | 2.198.111 | 1.003.830 | 8 |
| 2021 | 1.613.525 | 305.673 | 25.473 | 1.130.948 | 26.313 | 1.835.845 | 731.210 | 7 |
| 2020 | 1.271.181 | 37.209 | 3.101 | 831.082 | 20.975 | 1.235.644 | 425.537 | 7 |
| 2019 | 1.297.217 | 302.945 | 25.245 | 1.114.941 | 26.637 | 1.476.633 | 388.329 | 7 |
| 2018 | 1.089.649 | 154.477 | 12.873 | 668.876 | 32.081 | 1.382.659 | 745.864 | 6 |
| 2017 | 869.173 | 591.147 | 49.262 | 543.230 | 36.440 | 1.098.177 | 591.387 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
8.43%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
9.75%
Lichiditate curentă
1.35
Viteza rotație active
0.38
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
8.43%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
9.75%
Profit net per salariat
29.022 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 8.43% | 10.04% | 10.36% | 15.74% | 18.94% | 2.93% | 23.35% | 14.18% | 68.01% |
| Marjă profit brut | 11.55% | 12.76% | 11.24% | 16.6% | 19.82% | 3.93% | 24.35% | 15.18% | 69.53% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 9.75% | 12.44% | 14.63% | 27.16% | 41.8% | 8.74% | 78.01% | 20.71% | 99.96% |
| Profit net per salariat | 29.022 Lei | 41.774 Lei | 34.408 Lei | 34.077 Lei | 43.668 Lei | 5.316 Lei | 43.278 Lei | 25.746 Lei | n/a |
Viteza rotație active
0.38
Viteza rotație stocuri
0.43
Durata medie încasare creanțe
8.55 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.38 | 0.38 | 0.45 | 0.78 | 0.87 | 1.01 | 0.86 | 0.77 | 0.77 |
| Viteza rotație stocuri | 0.43 | 0.46 | 0.5 | 0.83 | 0.91 | 1.05 | 0.92 | 0.85 | 0.81 |
| Durata medie încasare creanțe | 8.55 zile | 20.13 zile | 3.52 zile | 1.54 zile | 5.67 zile | 1.62 zile | 0 zile | 31.5 zile | 0.93 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 344.289 Lei | 416.153 Lei | 332.093 Lei | 216.532 Lei | 230.504 Lei | 181.597 Lei | 185.317 Lei | 181.608 Lei | n/a |
Lichiditate curentă
1.35
Lichiditate imediată
0.03
Pondere active imobilizate
9.59%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.35 | 1.25 | 1.38 | 1.81 | 1.62 | 1.49 | 1.32 | 2.07 | 2.02 |
| Lichiditate imediată | 0.03 | 0.08 | 0.06 | 0.09 | 0.05 | 0.02 | 0.06 | 0.15 | 0.05 |
| Pondere active imobilizate | 9.59% | 12.72% | 6.41% | 0.92% | 1.41% | 1.67% | 1.77% | 2.27% | 3.21% |
| Pondere active circulante | 90.41% | 87.28% | 93.59% | 99.08% | 98.59% | 98.33% | 98.23% | 97.73% | 96.79% |
©Firme.ro