Companie
Detalii identificare
Nume firmăTERMOTEAM LUX SRL
Cod unic de înregistrare RO 16147548 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ20/196/2004
EUIDROONRC.J20/196/2004
Data înființării18.02.2004 - 22 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4322
Această clasă include lucrări de instalaţii sanitare, lucrări de instalare a sistemelor de încălzire şi aer condiţionat, inclusiv completări, modificări, întreţinere şi reparare. Această clasă include:
-instalarea în clădiri sau alte construcţii de: -sisteme de încălzire (electrice, cu gaze şi petrol) -cuptoare, turnuri de răcire -dispozitive de colectare a energiei solare pentru obţinerea de energie, alta decât cea electrică -instalaţii şi echipamente sanitare -echipament şi tubulatură pentru instalaţiile de ventilaţie şi aer condiţionat -armături pentru tevi de gaz -conducte de abur -sisteme de stins incendii (sisteme de sprinklere) -sisteme de aspersoare pentru peluze (suprafeţe cu gazon) -instalarea sistemelor de conducte Această clasă exclude: -instalarea sistemelor de încălzire electrice prin pardoseli,
4321
-instalarea în clădiri sau alte construcţii de: -sisteme de încălzire (electrice, cu gaze şi petrol) -cuptoare, turnuri de răcire -dispozitive de colectare a energiei solare pentru obţinerea de energie, alta decât cea electrică -instalaţii şi echipamente sanitare -echipament şi tubulatură pentru instalaţiile de ventilaţie şi aer condiţionat -armături pentru tevi de gaz -conducte de abur -sisteme de stins incendii (sisteme de sprinklere) -sisteme de aspersoare pentru peluze (suprafeţe cu gazon) -instalarea sistemelor de conducte Această clasă exclude: -instalarea sistemelor de încălzire electrice prin pardoseli,
4321
Industrie
Construcţii
SectorLucrari speciale de constructii
Obiect activitateLucrari de instalatii sanitare, de incalzire si de aer conditionat
Informații de contact
Adresastr. Zambilelor nr. 5, Hunedoara, Hunedoara
Social Media
Website
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
6.663.551
Profit (Lei)
97.336
Număr angajați
40
Vechime
22 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 6.663.551 | 97.336 | 8.111 | 3.486.386 | 134.781 | 5.240.554 | 1.900.864 | 40 |
| 2023 | 5.083.209 | 35.069 | 2.922 | 3.807.000 | 205.648 | 5.546.184 | 1.944.832 | 40 |
| 2022 | 6.949.105 | 1.459.919 | 121.660 | 5.194.172 | 282.233 | 6.821.702 | 1.909.763 | 42 |
| 2021 | 7.635.040 | 1.538.155 | 128.180 | 2.808.264 | 370.798 | 7.823.100 | 5.385.634 | 48 |
| 2020 | 6.715.734 | 1.476.485 | 123.040 | 1.618.524 | 1.311.689 | 4.966.419 | 4.659.584 | 45 |
| 2019 | 8.057.330 | 2.746.895 | 228.908 | 1.131.472 | 1.231.409 | 6.030.001 | 6.129.938 | 47 |
| 2018 | 7.432.489 | 2.090.610 | 174.218 | 2.058.505 | 1.195.997 | 4.432.875 | 3.570.367 | 51 |
| 2017 | 5.540.385 | 840.721 | 70.060 | 2.135.651 | 1.175.379 | 2.440.029 | 1.479.757 | 53 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
1.46%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
5.12%
Lichiditate curentă
1.5
Viteza rotație active
1.24
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
1.46%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
5.12%
Profit net per salariat
2.433 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 1.46% | 0.69% | 21.01% | 20.15% | 21.99% | 34.09% | 28.13% | 15.17% |
| Marjă profit brut | 1.83% | 0.95% | 24.58% | 23.34% | 25.57% | 40.71% | 33.48% | 18.15% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 5.12% | 1.8% | 76.45% | 28.56% | 31.69% | 44.81% | 58.55% | 56.81% |
| Profit net per salariat | 2.433 Lei | 877 Lei | 34.760 Lei | 32.045 Lei | 32.811 Lei | 58.445 Lei | 40.992 Lei | 15.863 Lei |
Viteza rotație active
1.24
Viteza rotație stocuri
6.55
Durata medie încasare creanțe
149.88 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.24 | 0.88 | 0.98 | 0.93 | 1.07 | 1.11 | 1.32 | 1.53 |
| Viteza rotație stocuri | 6.55 | 5.12 | 14.43 | 6940.95 | 6105.21 | 7324.85 | 6756.81 | 5036.71 |
| Durata medie încasare creanțe | 149.88 zile | 127.68 zile | 62.57 zile | 83.48 zile | 65.87 zile | 105.15 zile | 97.79 zile | 36.44 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 166.589 Lei | 127.080 Lei | 165.455 Lei | 159.063 Lei | 149.239 Lei | 171.433 Lei | 145.735 Lei | 104.536 Lei |
Lichiditate curentă
1.5
Lichiditate imediată
1.21
Pondere active imobilizate
2.51%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.5 | 1.46 | 1.31 | 2.79 | 3.07 | 5.33 | 2.15 | 1.14 |
| Lichiditate imediată | 1.21 | 1.2 | 1.22 | 2.79 | 3.07 | 5.33 | 2.15 | 1.14 |
| Pondere active imobilizate | 2.51% | 3.58% | 3.97% | 4.53% | 20.89% | 16.96% | 21.25% | 32.51% |
| Pondere active circulante | 97.49% | 96.42% | 96.03% | 95.47% | 79.11% | 83.04% | 78.75% | 67.49% |
©Firme.ro