Companie
Detalii identificare
Nume firmăSTUDENT TUR SRL
Cod unic de înregistrare RO 16200390 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2004000171065
EUIDROONRC.J2004000171065
Data înființării04.03.2004 - 22 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4939
Această clasă include:
-alte transporturi terestre de călători: -servicii de transport cu autobuze de mare distanţă, pe bază de grafic -curse charter, excursii şi alte servicii ocazionale de transport cu autocare -transporturi de pasageri la aeroport cu trenuri navetă -operarea telefericelor, funicularelor, a tele-ski-urilor şi telecabinelor, dacă nu fac parte din sisteme de tranzit urbane sau suburbane
Această clasă include de asemenea:
-activitatea de transport cu autobuze şcolare precum şi autobuze pentru transportul angajaţilor -transportul de pasageri cu vehicule cu tracţiune animală sau umană Această clasă exclude: -transportul cu ambulanţa,
8690
-alte transporturi terestre de călători: -servicii de transport cu autobuze de mare distanţă, pe bază de grafic -curse charter, excursii şi alte servicii ocazionale de transport cu autocare -transporturi de pasageri la aeroport cu trenuri navetă -operarea telefericelor, funicularelor, a tele-ski-urilor şi telecabinelor, dacă nu fac parte din sisteme de tranzit urbane sau suburbane
Această clasă include de asemenea:
-activitatea de transport cu autobuze şcolare precum şi autobuze pentru transportul angajaţilor -transportul de pasageri cu vehicule cu tracţiune animală sau umană Această clasă exclude: -transportul cu ambulanţa,
8690
Industrie
Transport şi depozitare
SectorTransporturi terestre si transporturi prin conducte
Obiect activitateAlte transporturi terestre de calatori n.c.a
Informații de contact
AdresaBarajului nr. 73 J, Sat Cociu | Comuna Sintereag, Bistriţa-Năsăud
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
940.548
Profit (Lei)
146.020
Număr angajați
4
Vechime
22 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 940.548 | 146.020 | 12.168 | 110.348 | 243.261 | 368.854 | 501.767 | 4 |
| 2024 | 894.902 | 106.608 | 8.884 | 69.805 | 48.289 | 401.847 | 380.331 | 4 |
| 2023 | 854.002 | 241.948 | 20.162 | 32.021 | 249.534 | 173.404 | 390.917 | 4 |
| 2022 | 893.359 | 96.800 | 8.067 | 146.439 | 265.686 | 189.721 | 308.968 | 3 |
| 2021 | 505.945 | 145.477 | 12.123 | 190.887 | 262.159 | 140.896 | 212.168 | 1 |
| 2020 | 570.042 | 162.257 | 13.521 | 214.822 | 274.599 | 411.196 | 470.973 | 3 |
| 2019 | 437.539 | 52.392 | 4.366 | 11.480 | 11.181 | 309.015 | 308.716 | 4 |
| 2018 | 488.109 | 153.229 | 12.769 | 11.990 | 11.181 | 257.133 | 256.324 | 4 |
| 2017 | 72.169 | 19.925 | 1.660 | 6.112 | 13.541 | 95.666 | 103.095 | 2 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
15.52%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
29.1%
Lichiditate curentă
3.34
Viteza rotație active
1.54
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
15.52%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
29.1%
Profit net per salariat
36.505 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 15.52% | 11.91% | 28.33% | 10.84% | 28.75% | 28.46% | 11.97% | 31.39% | 27.61% |
| Marjă profit brut | 17.75% | 13.64% | 29.33% | 11.84% | 29.54% | 29.46% | 12.98% | 32.39% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 29.1% | 28.03% | 61.89% | 31.33% | 68.57% | 34.45% | 16.97% | 59.78% | 19.33% |
| Profit net per salariat | 36.505 Lei | 26.652 Lei | 60.487 Lei | 32.267 Lei | 145.477 Lei | 54.086 Lei | 13.098 Lei | 38.307 Lei | 9.963 Lei |
Viteza rotație active
1.54
Viteza rotație stocuri
8.57
Durata medie încasare creanțe
93.12 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.54 | 1.99 | 2.02 | 1.96 | 1.26 | 0.83 | 1.37 | 1.82 | 0.66 |
| Viteza rotație stocuri | 8.57 | 8.9 | 0 | 288.27 | 163.21 | 183.88 | 141.14 | 157.45 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 93.12 zile | 88.09 zile | 78.89 zile | 66.8 zile | 62.74 zile | 47.94 zile | 35.66 zile | 8.66 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 235.137 Lei | 223.726 Lei | 213.501 Lei | 297.786 Lei | 505.945 Lei | 190.014 Lei | 109.385 Lei | 122.027 Lei | 36.085 Lei |
Lichiditate curentă
3.34
Lichiditate imediată
2.35
Pondere active imobilizate
39.74%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 3.34 | 5.76 | 5.42 | 1.3 | 0.74 | 1.91 | 26.92 | 21.45 | 15.65 |
| Lichiditate imediată | 2.35 | 4.32 | 5.42 | 1.27 | 0.72 | 1.9 | 26.65 | 21.19 | 15.65 |
| Pondere active imobilizate | 39.74% | 10.73% | 59% | 58.34% | 65.04% | 40.04% | 3.49% | 4.17% | 12.4% |
| Pondere active circulante | 60.26% | 89.27% | 41% | 41.66% | 34.96% | 59.96% | 96.51% | 95.83% | 87.6% |
©Firme.ro