Companie
Detalii identificare
Nume firmăBINALPROD SRL
Cod unic de înregistrare16256618 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ38/291/2004
EUIDROONRC.J38/291/2004
Data înființării19.03.2004 - 22 ani
Domeniu de activitate
CAEN
1623
Această clasă include:
-fabricarea produselor din lemn destinate utilizării în industria construcţiilor: -grinzi, căpriori, suporturi pentru acoperiş -grinzi cu zăbrele prefabricate din lemn, impregnate cu clei şi având adausuri metalice -uşi, ferestre, obloane şi cadrele lor, cu sau fără accesorii metalice ca: balamale, zăvoare etc. -scări, balustrade -borduri şi ornamente, şindrilă şi şiţă -fabricarea de construcţii din lemn prefabricate, sau elemente ale acestora, predominant din lemn, ca de exemplu: saune -fabricarea caselor mobile -fabricarea pereţilor despărţitori din lemn (cu excepţia celor autoportanţi) Această clasă exclude: -fabricarea dulapurilor de bucătărie, a bibliotecilor, garderobelor etc.
3101, 3102, 3109 -fabricaţia pereţilor despărţitori din lemn, stabili,
3101, 3102, 3109
-fabricarea produselor din lemn destinate utilizării în industria construcţiilor: -grinzi, căpriori, suporturi pentru acoperiş -grinzi cu zăbrele prefabricate din lemn, impregnate cu clei şi având adausuri metalice -uşi, ferestre, obloane şi cadrele lor, cu sau fără accesorii metalice ca: balamale, zăvoare etc. -scări, balustrade -borduri şi ornamente, şindrilă şi şiţă -fabricarea de construcţii din lemn prefabricate, sau elemente ale acestora, predominant din lemn, ca de exemplu: saune -fabricarea caselor mobile -fabricarea pereţilor despărţitori din lemn (cu excepţia celor autoportanţi) Această clasă exclude: -fabricarea dulapurilor de bucătărie, a bibliotecilor, garderobelor etc.
3101, 3102, 3109 -fabricaţia pereţilor despărţitori din lemn, stabili,
3101, 3102, 3109
Industrie
Industria prelucrătoare
SectorPrelucrarea lemnului, fabricarea produselor din lemn si pluta, cu exceptia mobilei; fabricarea articolelor din paie si din alte materiale vegetale impletite
Obiect activitateFabricarea altor elemente de dulgherie si tamplarie, pentru constructii
Informații de contact
Adresastr. Cheia nr. 62, Băile Olăneşti, Vâlcea
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
31.000
Profit (Lei)
4.807
Număr angajați
0
Vechime
22 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 31.000 | 4.807 | 401 | 393.037 | 53.300 | 17.165 | -322.572 | 0 |
| 2024 | 46.290 | -12.878 | -1.073 | 396.232 | 48.020 | 20.833 | -327.379 | 1 |
| 2023 | 69.750 | 3.021 | 252 | 386.836 | 50.198 | 22.136 | -314.502 | 1 |
| 2022 | 59.160 | 2.023 | 169 | 387.866 | 51.815 | 18.528 | -317.523 | 1 |
| 2021 | 35.770 | 0 | 0 | 388.860 | 51.815 | 17.499 | -319.546 | 1 |
| 2020 | 20.370 | 0 | 0 | 370.171 | 51.815 | 17.397 | -300.959 | 1 |
| 2019 | 98.245 | 0 | 0 | 346.177 | 51.815 | 18.861 | -275.501 | 3 |
| 2018 | 58.074 | 0 | 0 | 272.639 | 53.212 | 16.913 | -202.514 | 3 |
| 2017 | 78.582 | 8.819 | 735 | 284.087 | 88.787 | 31.618 | -163.682 | 3 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
15.51%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-1.49%
Lichiditate curentă
0.04
Viteza rotație active
0.44
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
15.51%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-1.49%
Profit net per salariat
n/a
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 15.51% | -27.82% | 4.33% | 3.42% | 0% | 0% | 0% | 0% | 11.22% |
| Marjă profit brut | 18.46% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | -1.49% | 3.93% | -0.96% | -0.64% | 0% | 0% | 0% | 0% | -5.39% |
| Profit net per salariat | n/a | -12.878 Lei | 3.021 Lei | 2.023 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 2.940 Lei |
Viteza rotație active
0.44
Viteza rotație stocuri
2.6
Durata medie încasare creanțe
0 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.44 | 0.67 | 0.96 | 0.84 | 0.52 | 0.29 | 1.39 | 0.83 | 0.65 |
| Viteza rotație stocuri | 2.6 | 2.72 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 0 zile | 14.19 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | n/a | 46.290 Lei | 69.750 Lei | 59.160 Lei | 35.770 Lei | 20.370 Lei | 32.748 Lei | 19.358 Lei | 26.194 Lei |
Lichiditate curentă
0.04
Lichiditate imediată
0.01
Pondere active imobilizate
75.64%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.04 | 0.05 | 0.06 | 0.05 | 0.05 | 0.05 | 0.05 | 0.06 | 0.11 |
| Lichiditate imediată | 0.01 | 0.01 | 0.06 | 0.05 | 0.05 | 0.05 | 0.05 | 0.06 | 0.11 |
| Pondere active imobilizate | 75.64% | 69.74% | 69.4% | 73.66% | 74.75% | 74.86% | 73.31% | 75.88% | 73.74% |
| Pondere active circulante | 24.36% | 30.26% | 30.6% | 26.34% | 25.25% | 25.14% | 26.69% | 24.12% | 26.26% |
©Firme.ro