Companie
Detalii identificare
Nume firmăFERALIZ S.R.L.
Cod unic de înregistrare RO 16269014 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ12/1101/2004
EUIDROONRC.J12/1101/2004
Data înființării24.03.2004 - 22 ani
Domeniu de activitate
CAEN
2370
Această clasă include:
-tăierea, fasonarea şi prelucrarea pietrei pentru a fi utilizate în construcţia de clădiri, de monumente funerare, de drumuri, ca material de acoperire, etc. -fabricarea mobilierului de piatră Această clasă exclude: -activităţi în cariere, de exemplu producţia de pietre neprelucrate,
0811 -producţia de pietre de moară, pietre abrazive şi produse similare,
239
-tăierea, fasonarea şi prelucrarea pietrei pentru a fi utilizate în construcţia de clădiri, de monumente funerare, de drumuri, ca material de acoperire, etc. -fabricarea mobilierului de piatră Această clasă exclude: -activităţi în cariere, de exemplu producţia de pietre neprelucrate,
0811 -producţia de pietre de moară, pietre abrazive şi produse similare,
239
Industrie
Industria prelucrătoare
SectorFabricarea altor produse din minerale nemetalice
Obiect activitateTaierea, fasonarea si finisarea pietrei
Informații de contact
AdresaViştea, Cluj
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
3.023.196
Profit (Lei)
532.714
Număr angajați
10
Vechime
22 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 3.023.196 | 532.714 | 44.393 | 871.803 | 427.517 | 976.075 | 532.954 | 10 |
| 2023 | 2.347.853 | 707.336 | 58.945 | 470.643 | 507.308 | 670.282 | 707.576 | 7 |
| 2022 | 3.604.045 | 1.564.458 | 130.372 | 683.226 | 313.945 | 1.933.979 | 1.564.698 | 8 |
| 2021 | 1.716.668 | 650.971 | 54.248 | 288.542 | 321.640 | 824.660 | 857.758 | 8 |
| 2020 | 288.879 | 24.512 | 2.043 | 152.935 | 305.373 | 52.887 | 206.787 | 4 |
| 2019 | 249.997 | 66.523 | 5.544 | 106.674 | 262.416 | 26.533 | 182.275 | 3 |
| 2018 | 275.351 | 91.478 | 7.623 | 258.555 | 264.100 | 110.207 | 115.752 | 2 |
| 2017 | 213.331 | 55.235 | 4.603 | 299.740 | 260.383 | 63.636 | 24.279 | 2 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
17.62%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.95%
Lichiditate curentă
1.12
Viteza rotație active
2.15
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
17.62%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.95%
Profit net per salariat
53.271 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 17.62% | 30.13% | 43.41% | 37.92% | 8.49% | 26.61% | 33.22% | 25.89% |
| Marjă profit brut | 22.19% | 31.08% | 44.39% | 38.83% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 99.95% | 99.97% | 99.98% | 75.89% | 11.85% | 36.5% | 79.03% | 100% |
| Profit net per salariat | 53.271 Lei | 101.048 Lei | 195.557 Lei | 81.371 Lei | 6.128 Lei | 22.174 Lei | 45.739 Lei | 27.618 Lei |
Viteza rotație active
2.15
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
74.31 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 2.15 | 1.99 | 1.6 | 1.5 | 0.81 | 0.87 | 0.74 | 0.66 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 110.96 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 74.31 zile | 12.27 zile | 121.45 zile | 47.48 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 302.320 Lei | 335.408 Lei | 450.506 Lei | 214.584 Lei | 72.220 Lei | 83.332 Lei | 137.676 Lei | 106.666 Lei |
Lichiditate curentă
1.12
Lichiditate imediată
1.12
Pondere active imobilizate
30.46%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.12 | 1.42 | 2.83 | 2.86 | 0.35 | 0.25 | 0.43 | 0.21 |
| Lichiditate imediată | 1.12 | 1.38 | 2.83 | 2.86 | 0.35 | 0.25 | 0.43 | 0.21 |
| Pondere active imobilizate | 30.46% | 43.08% | 13.97% | 28.06% | 85.24% | 90.82% | 70.56% | 80.36% |
| Pondere active circulante | 69.54% | 56.92% | 86.03% | 71.94% | 14.76% | 9.18% | 29.44% | 19.64% |
©Firme.ro