Companie
Detalii identificare
Nume firmăTOP CARS ACTIV CENTER S.R.L.
Cod unic de înregistrare RO 16284693 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2024003073230
EUIDROONRC.J2024003073230
Data înființării29.03.2004 - 22 ani
Domeniu de activitate
CAEN
7733
Această clasă include:
-servicii de închiriere şi leasing operaţional de maşini şi echipamente de birou, fără operator: -computere şi echipamente periferice -maşini de multiplicat, maşini de scris şi maşini de prelucrare a textelor -maşini şi echipamente de contabilizat: case de înregistrare, maşini de calculat electronice etc. -mobilier de birou
-servicii de închiriere şi leasing operaţional de maşini şi echipamente de birou, fără operator: -computere şi echipamente periferice -maşini de multiplicat, maşini de scris şi maşini de prelucrare a textelor -maşini şi echipamente de contabilizat: case de înregistrare, maşini de calculat electronice etc. -mobilier de birou
Industrie
Activităţi de servicii administrative şi activităţi de servicii suport
SectorActivitati de inchiriere si leasing
Obiect activitateActivitati de inchiriere si leasing cu masini si echipamente de birou (inclusiv calculatoare)
Informații de contact
AdresaAlexandriei nr. 17, Cornetu, Ilfov
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
258.913
Profit (Lei)
-13.372
Număr angajați
3
Vechime
22 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 258.913 | -13.372 | -1.114 | 3.547.163 | 5.858.688 | 2.595.138 | 4.893.556 | 3 |
| 2023 | 213.152 | 34 | 3 | 3.686.079 | 5.955.749 | 2.650.365 | 4.906.928 | 3 |
| 2022 | 298.734 | 0 | 0 | 3.714.129 | 6.101.108 | 2.533.022 | 4.906.894 | 3 |
| 2021 | 465.359 | 77.126 | 6.427 | 3.562.196 | 6.043.756 | 2.591.224 | 5.059.677 | 3 |
| 2020 | 308.724 | 0 | 0 | 3.382.030 | 6.075.396 | 2.497.516 | 4.982.550 | 4 |
| 2019 | 361.753 | 0 | 0 | 1.902.864 | 4.269.948 | 3.055.913 | 5.214.665 | 4 |
| 2018 | 80.260 | -722.138 | -60.178 | 2.166.256 | 4.388.881 | 3.824.476 | 5.838.769 | 6 |
| 2017 | 3.923.910 | -1.211.502 | -100.959 | 1.464.830 | 4.592.535 | 3.674.389 | 6.560.887 | 9 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
-5.16%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-0.27%
Lichiditate curentă
0.73
Viteza rotație active
0.03
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-5.16%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-0.27%
Profit net per salariat
-4.457 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -5.16% | 0.02% | 0% | 16.57% | 0% | 0% | -899.75% | -30.87% |
| Marjă profit brut | 0% | 1.87% | 0% | 17.94% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | -0.27% | 0% | 0% | 1.52% | 0% | 0% | -12.37% | -18.47% |
| Profit net per salariat | -4.457 Lei | 11 Lei | 0 Lei | 25.709 Lei | 0 Lei | 0 Lei | -120.356 Lei | -134.611 Lei |
Viteza rotație active
0.03
Viteza rotație stocuri
27.92
Durata medie încasare creanțe
3355.22 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.03 | 0.02 | 0.03 | 0.05 | 0.04 | 0.05 | 0.01 | 0.47 |
| Viteza rotație stocuri | 27.92 | 25.1 | 75.17 | 119.6 | 572.77 | 0 | 118.03 | 348.79 |
| Durata medie încasare creanțe | 3355.22 zile | 4075.28 zile | 2968.43 zile | 1945.1 zile | 2886.69 zile | 2962.03 zile | 16121.28 zile | 311.18 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 86.304 Lei | 71.051 Lei | 99.578 Lei | 155.120 Lei | 77.181 Lei | 90.438 Lei | 13.377 Lei | 435.990 Lei |
Lichiditate curentă
0.73
Lichiditate imediată
0.73
Pondere active imobilizate
69.3%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.73 | 0.72 | 0.68 | 0.73 | 0.74 | 1.61 | 1.77 | 2.51 |
| Lichiditate imediată | 0.73 | 0.72 | 0.68 | 0.73 | 0.74 | 1.61 | 1.77 | 2.5 |
| Pondere active imobilizate | 69.3% | 69.2% | 70.66% | 69.99% | 70.87% | 58.29% | 53.44% | 55.55% |
| Pondere active circulante | 30.7% | 30.8% | 29.34% | 30.01% | 29.13% | 41.71% | 46.56% | 44.45% |
©Firme.ro