Companie
Detalii identificare
Nume firmăECOSERV SRL
Cod unic de înregistrare RO 16286198 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ12/1177/2004
EUIDROONRC.J12/1177/2004
Data înființării29.03.2004 - 22 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4752
Această clasă include:
-vânzarea cu amanuntul a articolelor de fierărie -vânzarea cu amanuntul a vopselelor şi lacurilor -vânzarea cu amanuntul a produselor din sticlă -vânzarea cu amanuntul a altor materiale de construcţii, cum sunt cărămizi, lemn, echipament sanitar -vânzarea cu amanuntul a materialelor şi echipamentelor de bricolaj
Această clasă include de asemenea:
-vânzarea cu amănuntul a maşinilor de tuns gazonul, indiferent de modul de operare -vânzarea cu amănuntul a saunelor
-vânzarea cu amanuntul a articolelor de fierărie -vânzarea cu amanuntul a vopselelor şi lacurilor -vânzarea cu amanuntul a produselor din sticlă -vânzarea cu amanuntul a altor materiale de construcţii, cum sunt cărămizi, lemn, echipament sanitar -vânzarea cu amanuntul a materialelor şi echipamentelor de bricolaj
Această clasă include de asemenea:
-vânzarea cu amănuntul a maşinilor de tuns gazonul, indiferent de modul de operare -vânzarea cu amănuntul a saunelor
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu amanuntul, cu exceptia autovehiculelor si motocicletelor
Obiect activitateComert cu amanuntul al articolelor de fierarie, al articolelor din sticla si a celor pentru vopsit, in magazine specializate
Informații de contact
AdresaVânătorului nr. 46, Cluj-Napoca, Cluj
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
340.685
Profit (Lei)
-126.506
Număr angajați
2
Vechime
22 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 340.685 | -126.506 | -10.542 | 397.144 | 101.492 | 260.728 | -34.924 | 2 |
| 2023 | 366.800 | 0 | 0 | 243.836 | 115.654 | 219.764 | 91.582 | 2 |
| 2022 | 347.832 | 0 | 0 | 173.671 | 127.455 | 217.353 | 171.137 | 2 |
| 2021 | 319.656 | 37.404 | 3.117 | 114.189 | 181.936 | 156.114 | 188.297 | 2 |
| 2020 | 238.912 | 0 | 0 | 93.447 | 190.136 | 102.730 | 150.893 | 1 |
| 2019 | 293.992 | 87.741 | 7.312 | 110.717 | 198.337 | 185.121 | 216.015 | 1 |
| 2018 | 28.250 | 0 | 0 | 392.160 | 255.999 | 264.435 | 128.274 | 1 |
| 2017 | 55.510 | 206.852 | 17.238 | 413.412 | 356.596 | 263.908 | 207.092 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
-37.13%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
100%
Lichiditate curentă
0.66
Viteza rotație active
0.94
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-37.13%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
100%
Profit net per salariat
-63.253 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -37.13% | 0% | 0% | 11.7% | 0% | 29.84% | 0% | 372.64% |
| Marjă profit brut | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 100% | 0% | 0% | 19.86% | 0% | 40.62% | 0% | 99.88% |
| Profit net per salariat | -63.253 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 18.702 Lei | 0 Lei | 87.741 Lei | 0 Lei | 206.852 Lei |
Viteza rotație active
0.94
Viteza rotație stocuri
1.54
Durata medie încasare creanțe
12.48 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.94 | 1.09 | 1.01 | 0.95 | 0.82 | 0.77 | 0.05 | 0.09 |
| Viteza rotație stocuri | 1.54 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 12.48 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 170.343 Lei | 183.400 Lei | 173.916 Lei | 159.828 Lei | 238.912 Lei | 293.992 Lei | 28.250 Lei | 55.510 Lei |
Lichiditate curentă
0.66
Lichiditate imediată
0.1
Pondere active imobilizate
28.02%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.66 | 0.9 | 1.25 | 1.37 | 1.1 | 1.67 | 0.67 | 0.64 |
| Lichiditate imediată | 0.1 | 0.9 | 1.25 | 1.37 | 1.1 | 1.67 | 0.67 | 0.64 |
| Pondere active imobilizate | 28.02% | 34.48% | 36.96% | 53.82% | 64.92% | 51.72% | 49.19% | 57.47% |
| Pondere active circulante | 71.98% | 65.52% | 63.04% | 46.18% | 35.08% | 48.28% | 50.81% | 42.53% |
©Firme.ro