Companie
Detalii identificare
Nume firmăPRESIDENT SRL
Cod unic de înregistrare RO 1630403 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ1992000660175
EUIDROONRC.J1992000660175
Data înființării04.12.1992 - 33 ani
Domeniu de activitate
CAEN
6820
Această clasă include:
-închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate: -clădiri de apartamente şi locuinte individuale -clădiri nerezidenţiale, inclusiv pavilioane expoziţionale, depozite -terenuri -furnizarea de case şi apartamente mobilate sau nemobilate pentru utilizare pe perioade mai mari, de obicei lunară sau anuală
Această clasă include de asemenea:
-dezvoltarea proiectelor de construcţii pentru subînchiriere personală -exploatarea amplasamentelor pentru locuinţe mobile (case mobile) Această clasă exclude: -activităţi de expoatare a hotelurilor, caselor de vacanţă, campingurilor, campingurilor pentru rulote şi altele de uz nerezidenţial sau pentru sejururi de scurtă durată ,
diviziunea 55
-închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate: -clădiri de apartamente şi locuinte individuale -clădiri nerezidenţiale, inclusiv pavilioane expoziţionale, depozite -terenuri -furnizarea de case şi apartamente mobilate sau nemobilate pentru utilizare pe perioade mai mari, de obicei lunară sau anuală
Această clasă include de asemenea:
-dezvoltarea proiectelor de construcţii pentru subînchiriere personală -exploatarea amplasamentelor pentru locuinţe mobile (case mobile) Această clasă exclude: -activităţi de expoatare a hotelurilor, caselor de vacanţă, campingurilor, campingurilor pentru rulote şi altele de uz nerezidenţial sau pentru sejururi de scurtă durată ,
diviziunea 55
Industrie
Tranzacţii imobiliare
SectorTranzactii imobiliare
Obiect activitateinchirierea si subinchirierea bunurilor imobiliare proprii sau inchiriate
Informații de contact
AdresaGeorge Coşbuc nr. 26-28, Galaţi, Galaţi
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
726.800
Profit (Lei)
574.243
Număr angajați
1
Vechime
33 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 726.800 | 574.243 | 47.854 | 434.830 | 1.107.796 | 1.648.103 | 2.321.069 | 1 |
| 2023 | 808.832 | 478.390 | 39.866 | 515.820 | 1.172.152 | 1.158.649 | 1.814.981 | 1 |
| 2022 | 704.708 | 476.546 | 39.712 | 593.057 | 827.432 | 1.211.715 | 1.446.090 | 1 |
| 2021 | 752.897 | 422.220 | 35.185 | 175.355 | 897.091 | 697.808 | 1.419.544 | 1 |
| 2020 | 574.944 | 279.520 | 23.293 | 154.839 | 921.971 | 410.191 | 1.177.323 | 1 |
| 2019 | 455.403 | 212.228 | 17.686 | 165.604 | 755.860 | 307.548 | 897.804 | 0 |
| 2018 | 460.863 | 309.173 | 25.764 | 128.452 | 807.649 | 456.378 | 1.135.575 | 0 |
| 2017 | 411.669 | 208.636 | 17.386 | 118.387 | 833.101 | 122.686 | 826.403 | 0 |
| 2016 | 446.058 | 245.576 | 20.465 | 284.766 | 890.488 | 75.201 | 680.923 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
79.01%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
24.74%
Lichiditate curentă
3.79
Viteza rotație active
0.26
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
79.01%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
24.74%
Profit net per salariat
574.243 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 79.01% | 59.15% | 67.62% | 56.08% | 48.62% | 46.6% | 67.09% | 50.68% | 55.05% |
| Marjă profit brut | 81.48% | 60.11% | 70.11% | 57.57% | 51.39% | 49.6% | 70.12% | 53.74% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 24.74% | 26.36% | 32.95% | 29.74% | 23.74% | 23.64% | 27.23% | 25.25% | 36.07% |
| Profit net per salariat | 574.243 Lei | 478.390 Lei | 476.546 Lei | 422.220 Lei | 279.520 Lei | n/a | n/a | n/a | n/a |
Viteza rotație active
0.26
Viteza rotație stocuri
84.6
Durata medie încasare creanțe
29.97 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.26 | 0.35 | 0.35 | 0.47 | 0.43 | 0.43 | 0.36 | 0.43 | 0.46 |
| Viteza rotație stocuri | 84.6 | 62.01 | 4.9 | 5.26 | 4.25 | 3.98 | 6.9 | 6.42 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 29.97 zile | 57.37 zile | 20.35 zile | 47.25 zile | 143.32 zile | 71.48 zile | 55.13 zile | 33.44 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 726.800 Lei | 808.832 Lei | 704.708 Lei | 752.897 Lei | 574.944 Lei | n/a | n/a | n/a | n/a |
Lichiditate curentă
3.79
Lichiditate imediată
3.77
Pondere active imobilizate
40.2%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 3.79 | 2.25 | 2.04 | 3.98 | 2.65 | 1.86 | 3.55 | 1.04 | 0.26 |
| Lichiditate imediată | 3.77 | 2.22 | 1.8 | 3.16 | 1.78 | 1.17 | 3.03 | 0.49 | 0.26 |
| Pondere active imobilizate | 40.2% | 50.29% | 40.58% | 56.25% | 69.21% | 71.08% | 63.89% | 87.16% | 92.21% |
| Pondere active circulante | 59.8% | 49.71% | 59.42% | 43.75% | 30.79% | 28.92% | 36.11% | 12.84% | 7.79% |
©Firme.ro