Companie
Detalii identificare
Nume firmăSCHON & ELSATERM SRL
Cod unic de înregistrare RO 16318281 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ35/1012/2004
EUIDROONRC.J35/1012/2004
Data înființării08.04.2004 - 22 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4531
-
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu ridicata si cu amanuntul, intretinerea si repararea autovehiculelor si motocicletelor
Obiect activitateComert cu ridicata de piese si accesorii pentru autovehicule
Informații de contact
Adresastr. Martir Dumitru Juganaru nr. 7, Timişoara, Timiş
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
301.936
Profit (Lei)
163.941
Număr angajați
1
Vechime
22 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 301.936 | 163.941 | 13.662 | 10.169 | 0 | 174.710 | 164.541 | 1 |
| 2024 | 236.550 | 110.694 | 9.225 | 4.262 | 0 | 116.441 | 112.179 | 1 |
| 2023 | 147.826 | 95.241 | 7.937 | 64.819 | 0 | 66.617 | 1.798 | 2 |
| 2022 | 104.880 | 0 | 0 | 134.562 | 0 | 41.119 | -93.443 | 2 |
| 2021 | 110.198 | 0 | 0 | 123.753 | 1.809 | 46.474 | -75.470 | 2 |
| 2020 | 58.739 | 0 | 0 | 102.428 | 6.511 | 41.474 | -54.443 | 2 |
| 2019 | 155.360 | 36.101 | 3.008 | 94.050 | 11.311 | 76.982 | -5.757 | 2 |
| 2018 | 120.951 | 27.280 | 2.273 | 95.584 | 12.576 | 39.435 | -41.858 | 2 |
| 2017 | 73.653 | 0 | 0 | 108.133 | 22.886 | 14.456 | -69.138 | 2 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
54.3%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.64%
Lichiditate curentă
17.18
Viteza rotație active
1.73
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
54.3%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.64%
Profit net per salariat
163.941 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 54.3% | 46.8% | 64.43% | 0% | 0% | 0% | 23.24% | 22.55% | 0% |
| Marjă profit brut | 55.68% | 47.68% | 65.7% | 0% | 0% | 0% | 24.25% | 23.55% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 99.64% | 98.68% | 100% | 0% | 0% | 0% | -627.08% | -65.17% | 0% |
| Profit net per salariat | 163.941 Lei | 110.694 Lei | 47.621 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 18.051 Lei | 13.640 Lei | 0 Lei |
Viteza rotație active
1.73
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
168.82 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.73 | 2.03 | 2.22 | 2.55 | 2.28 | 1.22 | 1.76 | 2.33 | 1.97 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 30 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 168.82 zile | 3.73 zile | 3.9 zile | 1.29 zile | 1.05 zile | 22.2 zile | 4.26 zile | 5.47 zile | 12.85 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 301.936 Lei | 236.550 Lei | 73.913 Lei | 52.440 Lei | 55.099 Lei | 29.370 Lei | 77.680 Lei | 60.476 Lei | 36.827 Lei |
Lichiditate curentă
17.18
Lichiditate imediată
17.18
Pondere active imobilizate
0%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 17.18 | 27.32 | 1.03 | 0.31 | 0.38 | 0.4 | 0.82 | 0.41 | 0.13 |
| Lichiditate imediată | 17.18 | 27.32 | 0.95 | 0.31 | 0.38 | 0.4 | 0.82 | 0.41 | 0.13 |
| Pondere active imobilizate | 0% | 0% | 0% | 0% | 3.75% | 13.57% | 12.81% | 24.18% | 61.29% |
| Pondere active circulante | 100% | 100% | 100% | 100% | 96.25% | 86.43% | 87.19% | 75.82% | 38.71% |
©Firme.ro