Companie
Detalii identificare
Nume firmăDELTA PROFESIONAL EXPERT SRL
Cod unic de înregistrare RO 16415004 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2004000842037
EUIDROONRC.J2004000842037
Data înființării13.05.2004 - 22 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4672
Această clasă include:
-comerţul cu ridicata al minereurilor metalice feroase şi neferoase -comerţul cu ridicata al metalelor feroase şi neferoase, în formă primară -comerţul cu ridicata al semifabricatelor din metale feroase şi neferoase n.c.a -comerţul cu ridicata al aurului şi altor metale preţioase Această clasă exclude: -comerţul cu ridicata al deşeurilor de metal,
4677
-comerţul cu ridicata al minereurilor metalice feroase şi neferoase -comerţul cu ridicata al metalelor feroase şi neferoase, în formă primară -comerţul cu ridicata al semifabricatelor din metale feroase şi neferoase n.c.a -comerţul cu ridicata al aurului şi altor metale preţioase Această clasă exclude: -comerţul cu ridicata al deşeurilor de metal,
4677
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu ridicata cu exceptia comertului cu autovehicule si motociclete
Obiect activitateComert cu ridicata al metalelor si minereurilor metalice
Informații de contact
AdresaSmeura De Sus nr. 52, Smeura, Argeş
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
257.561
Profit (Lei)
13.516
Număr angajați
1
Vechime
22 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 257.561 | 13.516 | 1.126 | 324.648 | 297.571 | 285.731 | 258.654 | 1 |
| 2023 | 1.316.606 | 370.773 | 30.898 | 244.099 | 188.917 | 316.624 | 261.442 | 1 |
| 2022 | 901.192 | 404.650 | 33.721 | 437.292 | 222.776 | 623.966 | 409.450 | 2 |
| 2021 | 1.181.171 | 518.388 | 43.199 | 418.418 | 276.938 | 597.861 | 456.381 | 2 |
| 2020 | 1.269.746 | 652.938 | 54.412 | 454.054 | 337.850 | 634.971 | 520.098 | 2 |
| 2019 | 1.604.016 | 987.065 | 82.255 | 158.774 | 387.375 | 261.979 | 490.580 | 2 |
| 2018 | 1.641.058 | 834.788 | 69.566 | 375.867 | 118.888 | 1.095.767 | 838.788 | 2 |
| 2017 | 2.069.868 | 771.180 | 64.265 | 175.197 | 20.188 | 930.189 | 775.180 | 2 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
5.25%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
5.23%
Lichiditate curentă
0.88
Viteza rotație active
0.44
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
5.25%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
5.23%
Profit net per salariat
13.516 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 5.25% | 28.16% | 44.9% | 43.89% | 51.42% | 61.54% | 50.87% | 37.26% |
| Marjă profit brut | 6.28% | 29.09% | 46.09% | 44.77% | 52.24% | 62.63% | 51.87% | 38.26% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 5.23% | 100% | 98.83% | 100% | 100% | 100% | 99.52% | 99.48% |
| Profit net per salariat | 13.516 Lei | 370.773 Lei | 202.325 Lei | 259.194 Lei | 326.469 Lei | 493.533 Lei | 417.394 Lei | 385.590 Lei |
Viteza rotație active
0.44
Viteza rotație stocuri
1.75
Durata medie încasare creanțe
134.68 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.44 | 2.6 | 1.06 | 1.35 | 1.31 | 2.47 | 1.35 | 2.18 |
| Viteza rotație stocuri | 1.75 | 7.62 | 5.47 | 8.32 | 8.73 | 9.93 | 6.18 | 18.24 |
| Durata medie încasare creanțe | 134.68 zile | 9.47 zile | 99.15 zile | 78.53 zile | 31.29 zile | 11.16 zile | 161.17 zile | 122.54 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 257.561 Lei | 1.316.606 Lei | 450.596 Lei | 590.586 Lei | 634.873 Lei | 802.008 Lei | 820.529 Lei | 1.034.934 Lei |
Lichiditate curentă
0.88
Lichiditate imediată
0.43
Pondere active imobilizate
51.01%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.88 | 1.3 | 1.43 | 1.43 | 1.4 | 1.65 | 2.92 | 5.31 |
| Lichiditate imediată | 0.43 | 0.59 | 1.05 | 1.09 | 1.08 | 0.63 | 2.21 | 4.66 |
| Pondere active imobilizate | 51.01% | 37.37% | 26.31% | 31.66% | 34.73% | 59.66% | 9.79% | 2.12% |
| Pondere active circulante | 48.99% | 62.63% | 73.69% | 68.34% | 65.27% | 40.34% | 90.21% | 97.88% |
©Firme.ro