Companie
Detalii identificare
Nume firmăCALCIO MERCATO SRL
Cod unic de înregistrare RO 16446981 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ20/796/2004
EUIDROONRC.J20/796/2004
Data înființării24.05.2004 - 21 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4634
Această clasă include:
-comerţul cu ridicata al băuturilor alcoolice -comerţul cu ridicata al băuturilor nealcoolice
Această clasă include de asemenea:
-cumpărarea de vin în vrac şi înbutelierea fără transformare Această clasă exclude: -activităţi de amestecare a vinului sau a altor băuturi spirtoase distilate,
1101, 1102
-comerţul cu ridicata al băuturilor alcoolice -comerţul cu ridicata al băuturilor nealcoolice
Această clasă include de asemenea:
-cumpărarea de vin în vrac şi înbutelierea fără transformare Această clasă exclude: -activităţi de amestecare a vinului sau a altor băuturi spirtoase distilate,
1101, 1102
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu ridicata cu exceptia comertului cu autovehicule si motociclete
Obiect activitateComert cu ridicata al bauturilor
Informații de contact
Adresastr. Mureşului nr. 15A, Simeria, Hunedoara
Telefon
Social Media
Email
Website
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
3.323.839
Profit (Lei)
229.199
Număr angajați
8
Vechime
21 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 3.323.839 | 229.199 | 19.100 | 1.760.129 | 1.232.111 | 1.344.214 | 824.539 | 8 |
| 2023 | 3.376.426 | 170.881 | 14.240 | 1.739.349 | 1.028.238 | 1.357.991 | 646.880 | 10 |
| 2022 | 3.338.320 | 254.293 | 21.191 | 1.727.032 | 1.081.147 | 1.156.688 | 515.563 | 8 |
| 2021 | 3.006.330 | 193.445 | 16.120 | 1.866.168 | 1.141.732 | 1.082.116 | 362.440 | 8 |
| 2020 | 2.096.577 | 34.216 | 2.851 | 903.681 | 95.718 | 1.026.100 | 223.405 | 9 |
| 2019 | 3.064.983 | 108.648 | 9.054 | 882.416 | 156.088 | 961.158 | 250.057 | 8 |
| 2018 | 2.805.690 | 96.078 | 8.007 | 805.120 | 162.944 | 849.027 | 218.221 | 7 |
| 2017 | 2.209.125 | 45.078 | 3.757 | 752.968 | 189.185 | 678.827 | 122.143 | 5 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
6.9%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
27.8%
Lichiditate curentă
0.76
Viteza rotație active
1.29
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
6.9%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
27.8%
Profit net per salariat
28.650 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 6.9% | 5.06% | 7.62% | 6.43% | 1.63% | 3.54% | 3.42% | 2.04% |
| Marjă profit brut | 8.01% | 5.94% | 8.49% | 7.43% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 27.8% | 26.42% | 49.32% | 53.37% | 15.32% | 43.45% | 44.03% | 36.91% |
| Profit net per salariat | 28.650 Lei | 17.088 Lei | 31.787 Lei | 24.181 Lei | 3.802 Lei | 13.581 Lei | 13.725 Lei | 9.016 Lei |
Viteza rotație active
1.29
Viteza rotație stocuri
4.2
Durata medie încasare creanțe
37.75 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.29 | 1.41 | 1.49 | 1.35 | 1.87 | 2.74 | 2.77 | 2.55 |
| Viteza rotație stocuri | 4.2 | 4.17 | 4.04 | 4.67 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 37.75 zile | 37.94 zile | 29.83 zile | 35.94 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 415.480 Lei | 337.643 Lei | 417.290 Lei | 375.791 Lei | 232.953 Lei | 383.123 Lei | 400.813 Lei | 441.825 Lei |
Lichiditate curentă
0.76
Lichiditate imediată
0.31
Pondere active imobilizate
47.82%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.76 | 0.78 | 0.67 | 0.58 | 1.14 | 1.09 | 1.05 | 0.9 |
| Lichiditate imediată | 0.31 | 0.32 | 0.19 | 0.24 | 1.14 | 1.09 | 1.05 | 0.9 |
| Pondere active imobilizate | 47.82% | 43.09% | 48.31% | 51.34% | 8.53% | 13.97% | 16.1% | 21.8% |
| Pondere active circulante | 52.18% | 56.91% | 51.69% | 48.66% | 91.47% | 86.03% | 83.9% | 78.2% |
©Firme.ro
