Companie
Detalii identificare
Nume firmăSTOICA GRUP INSTAL SRL
Cod unic de înregistrare RO 16484900 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ51/259/2004
EUIDROONRC.J51/259/2004
Data înființării04.06.2004 - 21 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4120
Această clasă include:
-construcţia tuturor tipurilor de clădiri rezidenţiale: -case pentru o singură familie -clădiri pentru mai multe familii, inclusiv clădiri înalte (bloc turn) -construcţia tuturor tipurilor de clădiri nerezidenţiale: -clădiri pentru producţie industrială, de exemplu fabrici, ateliere, uzine etc -spitale, scoli, clădiri de birouri -hoteluri, magazine, centre comerciale, restaurante -clădiri pentru aeroporturi -săli de sport şi similare -garaje, inclusiv garaje subterane -depozite -edificii religioase -asamblarea şi ridicarea de construcţii din prefabricate pe şantier
Această clasă include de asemenea:
-modificarea şi renovarea structurilor rezidenţiale existente Această clasă exclude: -ridicarea construcţiilor prefabricate complete din părţi deja fabricate, dar nu din beton,
diviziunile 16 şi 25 -construcţia de instalaţii industriale, cu excepţia clădirilor,
4299 -activităţi de arhitectură şi de inginerie,
711 -servicii de management al proiectelor pentru construcţii,
711
-construcţia tuturor tipurilor de clădiri rezidenţiale: -case pentru o singură familie -clădiri pentru mai multe familii, inclusiv clădiri înalte (bloc turn) -construcţia tuturor tipurilor de clădiri nerezidenţiale: -clădiri pentru producţie industrială, de exemplu fabrici, ateliere, uzine etc -spitale, scoli, clădiri de birouri -hoteluri, magazine, centre comerciale, restaurante -clădiri pentru aeroporturi -săli de sport şi similare -garaje, inclusiv garaje subterane -depozite -edificii religioase -asamblarea şi ridicarea de construcţii din prefabricate pe şantier
Această clasă include de asemenea:
-modificarea şi renovarea structurilor rezidenţiale existente Această clasă exclude: -ridicarea construcţiilor prefabricate complete din părţi deja fabricate, dar nu din beton,
diviziunile 16 şi 25 -construcţia de instalaţii industriale, cu excepţia clădirilor,
4299 -activităţi de arhitectură şi de inginerie,
711 -servicii de management al proiectelor pentru construcţii,
711
Industrie
Construcţii
SectorConstructii de cladiri
Obiect activitateLucrari de constructii a cladirilor rezidentiale si nerezidentiale
Informații de contact
Adresastr. 22 Decembrie nr. 78, Olteniţa, Călăraşi
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
375.042
Profit (Lei)
67.353
Număr angajați
2
Vechime
21 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 375.042 | 67.353 | 5.613 | 728.877 | 1.495.317 | 148.771 | 835.035 | 2 |
| 2023 | 56.069 | 0 | 0 | 942.448 | 1.930.499 | 560.286 | 1.102.995 | 2 |
| 2022 | 109.028 | 0 | 0 | 830.456 | 1.982.793 | 585.051 | 1.292.046 | 2 |
| 2021 | 157.578 | 0 | 0 | 702.771 | 2.036.933 | 544.233 | 1.433.053 | 3 |
| 2020 | 133.070 | 0 | 0 | 674.770 | 2.121.531 | 542.248 | 1.543.667 | 2 |
| 2019 | 1.218.598 | 98.124 | 8.177 | 691.741 | 2.168.656 | 659.053 | 1.690.626 | 9 |
| 2018 | 5.939.921 | -74.919 | -6.243 | 1.789.427 | 2.570.235 | 1.821.695 | 1.757.914 | 32 |
| 2017 | 6.617.563 | 201.569 | 16.797 | 1.792.510 | 2.630.802 | 1.889.631 | 1.883.334 | 39 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
17.96%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
8.07%
Lichiditate curentă
0.2
Viteza rotație active
0.23
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
17.96%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
8.07%
Profit net per salariat
33.677 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 17.96% | 0% | 0% | 0% | 0% | 8.05% | -1.26% | 3.05% |
| Marjă profit brut | 21.85% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 3.65% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 8.07% | 0% | 0% | 0% | 0% | 5.8% | -4.26% | 10.7% |
| Profit net per salariat | 33.677 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 10.903 Lei | -2.341 Lei | 5.168 Lei |
Viteza rotație active
0.23
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
119.73 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.23 | 0.02 | 0.04 | 0.06 | 0.05 | 0.43 | 1.35 | 1.46 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 24.15 | 34.9 | 0 | 0 | 16.36 | 13.08 |
| Durata medie încasare creanțe | 119.73 zile | 3540.22 zile | 1880.17 zile | 1213.26 zile | 0 zile | 0 zile | 81.34 zile | 63.94 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 187.521 Lei | 28.035 Lei | 54.514 Lei | 52.526 Lei | 66.535 Lei | 135.400 Lei | 185.623 Lei | 169.681 Lei |
Lichiditate curentă
0.2
Lichiditate imediată
0.2
Pondere active imobilizate
90.95%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.2 | 0.59 | 0.7 | 0.77 | 0.8 | 0.95 | 1.02 | 1.05 |
| Lichiditate imediată | 0.2 | 0.59 | 0.7 | 0.77 | 0.8 | 0.95 | 0.82 | 0.77 |
| Pondere active imobilizate | 90.95% | 77.51% | 77.22% | 78.92% | 79.64% | 76.69% | 58.52% | 58.2% |
| Pondere active circulante | 9.05% | 22.49% | 22.78% | 21.08% | 20.36% | 23.31% | 41.48% | 41.8% |
©Firme.ro