Companie
Detalii identificare
Nume firmăSAWEXIM SRL
Cod unic de înregistrare RO 16493517 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2004000395311
EUIDROONRC.J2004000395311
Data înființării08.06.2004 - 21 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4643
Această clasă include:
-comerţul cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc -comerţul cu ridicata al aparatelor de radio şi televizoarelor -comerţul cu ridicata al aparatelor fotografice şi optice -comerţul cu ridicata al aparatelor electrice de încălzit -comerţul cu ridicata al casetelor audio şi video, CD-urilor, DVD-urilor înregistrate Această clasă exclude: -comerţul cu ridicata al casetelor audio şi video, CD-urilor, DVD-urilor neînregistrate,
4652 -comerţul cu ridicata al maşinilor de cusut,
4664
-comerţul cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc -comerţul cu ridicata al aparatelor de radio şi televizoarelor -comerţul cu ridicata al aparatelor fotografice şi optice -comerţul cu ridicata al aparatelor electrice de încălzit -comerţul cu ridicata al casetelor audio şi video, CD-urilor, DVD-urilor înregistrate Această clasă exclude: -comerţul cu ridicata al casetelor audio şi video, CD-urilor, DVD-urilor neînregistrate,
4652 -comerţul cu ridicata al maşinilor de cusut,
4664
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu ridicata cu exceptia comertului cu autovehicule si motociclete
Obiect activitateComert cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodaresc, al aparatelor de radio si televizoarelor
Informații de contact
Adresastr. Merilor nr. 20F, Zalău, Sălaj
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
1.902.341
Profit (Lei)
151.289
Număr angajați
3
Vechime
21 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 1.902.341 | 151.289 | 12.607 | 694.196 | 16.975 | 1.004.269 | 331.361 | 3 |
| 2023 | 1.783.807 | 139.912 | 11.659 | 328.497 | 13.205 | 638.674 | 328.007 | 3 |
| 2022 | 1.570.402 | 100.536 | 8.378 | 374.542 | 3.737 | 718.462 | 351.790 | 3 |
| 2021 | 1.295.382 | 101.892 | 8.491 | 152.316 | 4.603 | 458.312 | 314.412 | 3 |
| 2020 | 1.083.081 | 64.204 | 5.350 | 265.426 | 4.727 | 523.653 | 265.152 | 4 |
| 2019 | 1.071.867 | 31.927 | 2.661 | 180.957 | 11.186 | 399.950 | 232.527 | 4 |
| 2018 | 1.063.202 | 51.888 | 4.324 | 210.590 | 4.332 | 426.191 | 222.600 | 4 |
| 2017 | 780.659 | 7.215 | 601 | 194.582 | 7.702 | 355.131 | 170.712 | 5 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
7.95%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
45.66%
Lichiditate curentă
1.45
Viteza rotație active
1.86
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
7.95%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
45.66%
Profit net per salariat
50.430 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 7.95% | 7.84% | 6.4% | 7.87% | 5.93% | 2.98% | 4.88% | 0.92% |
| Marjă profit brut | 8.99% | 8.92% | 7.21% | 8.97% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 45.66% | 42.66% | 28.58% | 32.41% | 24.21% | 13.73% | 23.31% | 4.23% |
| Profit net per salariat | 50.430 Lei | 46.637 Lei | 33.512 Lei | 33.964 Lei | 16.051 Lei | 7.982 Lei | 12.972 Lei | 1.443 Lei |
Viteza rotație active
1.86
Viteza rotație stocuri
9.47
Durata medie încasare creanțe
62.21 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.86 | 2.74 | 2.17 | 2.8 | 2.05 | 2.61 | 2.47 | 2.15 |
| Viteza rotație stocuri | 9.47 | 7.8 | 7.01 | 7.21 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 62.21 zile | 51.08 zile | 63.13 zile | 50.77 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 634.114 Lei | 594.602 Lei | 523.467 Lei | 431.794 Lei | 270.770 Lei | 267.967 Lei | 265.801 Lei | 156.132 Lei |
Lichiditate curentă
1.45
Lichiditate imediată
1.16
Pondere active imobilizate
1.66%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.45 | 1.94 | 1.92 | 3.01 | 1.97 | 2.21 | 2.02 | 1.83 |
| Lichiditate imediată | 1.16 | 1.25 | 1.32 | 1.83 | 1.97 | 2.21 | 2.02 | 1.83 |
| Pondere active imobilizate | 1.66% | 2.03% | 0.52% | 0.99% | 0.89% | 2.72% | 1.01% | 2.12% |
| Pondere active circulante | 98.34% | 97.97% | 99.48% | 99.01% | 99.11% | 97.28% | 98.99% | 97.88% |
©Firme.ro