Companie
Detalii identificare
Nume firmăRIT TURISM INTERNATIONAL SRL
Cod unic de înregistrare RO 16563299 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2004010655401
EUIDROONRC.J2004010655401
Data înființării01.07.2004 - 21 ani
Domeniu de activitate
CAEN
7911
Această clasă include:
-activităţi ale agenţiilor, angajate în primul rând în vânzarea serviciilor de călătorie, excursii, transport şi cazare, cu ridicata sau cu amănuntul, către publicul larg şi clienţilor comerciali.
-activităţi ale agenţiilor, angajate în primul rând în vânzarea serviciilor de călătorie, excursii, transport şi cazare, cu ridicata sau cu amănuntul, către publicul larg şi clienţilor comerciali.
Industrie
Activităţi de servicii administrative şi activităţi de servicii suport
SectorActivitati ale agentiilor turistice si a tur-operatorilor; alte servicii de rezervare si asistenta turistica
Obiect activitateActivitati ale agentiilor turistice
Informații de contact
Adresastr. Neajlovului nr. 60A, Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
628.540
Profit (Lei)
12.240
Număr angajați
1
Vechime
21 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 628.540 | 12.240 | 1.020 | 338.285 | 26.333 | 357.318 | 42.240 | 1 |
| 2024 | 425.396 | 31.295 | 2.608 | 396.789 | 50.269 | 413.546 | 61.295 | 1 |
| 2023 | 458.449 | 33.122 | 2.760 | 443.375 | 66.347 | 464.093 | 90.254 | 1 |
| 2022 | 397.023 | 27.132 | 2.261 | 339.657 | 113.808 | 514.889 | 290.684 | 1 |
| 2021 | 338.184 | 152.126 | 12.677 | 295.892 | 94.534 | 494.541 | 293.552 | 1 |
| 2020 | 307.354 | 115.818 | 9.652 | 213.351 | 142.294 | 319.632 | 252.284 | 1 |
| 2019 | 248.310 | 12.493 | 1.041 | 170.037 | 137.069 | 163.341 | 136.466 | 1 |
| 2018 | 288.999 | 41.218 | 3.435 | 183.774 | 80.951 | 229.777 | 123.973 | 1 |
| 2017 | 186.435 | 9.210 | 768 | 220.923 | 111.690 | 170.286 | 57.954 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
1.95%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
28.98%
Lichiditate curentă
1.06
Viteza rotație active
1.64
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
1.95%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
28.98%
Profit net per salariat
12.240 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 1.95% | 7.36% | 7.22% | 6.83% | 44.98% | 37.68% | 5.03% | 14.26% | 4.94% |
| Marjă profit brut | 4.08% | 9.59% | 8.24% | 8.66% | 47.99% | 40.15% | 6.04% | 15.31% | 7.11% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 28.98% | 51.06% | 36.7% | 9.33% | 51.82% | 45.91% | 9.15% | 33.25% | 15.89% |
| Profit net per salariat | 12.240 Lei | 31.295 Lei | 33.122 Lei | 27.132 Lei | 152.126 Lei | 115.818 Lei | 12.493 Lei | 41.218 Lei | 9.210 Lei |
Viteza rotație active
1.64
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
99.4 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.64 | 0.92 | 0.86 | 0.63 | 0.57 | 0.67 | 0.83 | 0.93 | 0.66 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 99.4 zile | 98.65 zile | 192.56 zile | 222.19 zile | 198.56 zile | 183.28 zile | 253.84 zile | 62.42 zile | 305.6 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 628.540 Lei | 425.396 Lei | 458.449 Lei | 397.023 Lei | 338.184 Lei | 307.354 Lei | 248.310 Lei | 288.999 Lei | 186.435 Lei |
Lichiditate curentă
1.06
Lichiditate imediată
1.06
Pondere active imobilizate
6.86%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.06 | 1.04 | 1.05 | 1.52 | 1.67 | 1.5 | 0.96 | 1.25 | 0.77 |
| Lichiditate imediată | 1.06 | 1.04 | 1.05 | 1.52 | 1.67 | 1.5 | 0.96 | 1.25 | 0.77 |
| Pondere active imobilizate | 6.86% | 10.84% | 12.51% | 18.1% | 16.05% | 30.8% | 45.63% | 26.05% | 39.61% |
| Pondere active circulante | 93.14% | 89.16% | 87.49% | 81.9% | 83.95% | 69.2% | 54.37% | 73.95% | 60.39% |
©Firme.ro