Companie
Detalii identificare
Nume firmăDATA SERVICII CONSULTANTA SRL
Cod unic de înregistrare RO 16588790 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ23/1917/2006
EUIDROONRC.J23/1917/2006
Data înființării12.07.2004 - 21 ani
Domeniu de activitate
CAEN
6920
Această clasă include:
-servicii de înregistrare a tranzacţiilor comerciale pentru firme sau alţii -pregătirea sau auditul conturilor financiare -examinarea conturilor şi certificarea acurateţii lor -servicii de întocmire a documentelor de impozitare pentru persoane fizice şi firme -activităţi de consultanţă şi reprezentare a clienţilor în faţa organelor fiscale Această clasă exclude: -activităţi de prelucrare a datelor şi realizarea de tabele,
6311 -consultanţă managerială pe sistem contabil, proceduri de control bugetar,
7022 -colectare a facturilor,
8291
-servicii de înregistrare a tranzacţiilor comerciale pentru firme sau alţii -pregătirea sau auditul conturilor financiare -examinarea conturilor şi certificarea acurateţii lor -servicii de întocmire a documentelor de impozitare pentru persoane fizice şi firme -activităţi de consultanţă şi reprezentare a clienţilor în faţa organelor fiscale Această clasă exclude: -activităţi de prelucrare a datelor şi realizarea de tabele,
6311 -consultanţă managerială pe sistem contabil, proceduri de control bugetar,
7022 -colectare a facturilor,
8291
Industrie
Activităţi profesionale, ştiinţifice şi tehnice
SectorActivitati juridice si de contabilitate
Obiect activitateActivitati de contabilitate si audit financiar; consultanta in domeniul fiscal
Informații de contact
Adresa1 Decembrie, Ilfov
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
82.824
Profit (Lei)
3.931
Număr angajați
0
Vechime
21 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 82.824 | 3.931 | 328 | 10.478 | 17.665 | 51.265 | 58.452 | 0 |
| 2024 | 164.761 | 41.357 | 3.446 | 5.880 | 0 | 60.401 | 54.521 | 0 |
| 2023 | 358.700 | 14.954 | 1.246 | 12.948 | 316 | 67.296 | 54.664 | 0 |
| 2022 | 152.950 | 127.696 | 10.641 | 2.770 | 1.826 | 230.655 | 229.711 | 0 |
| 2021 | 50.370 | 2.687 | 224 | 1.121 | 3.829 | 99.306 | 102.014 | 0 |
| 2020 | 44.320 | 4.590 | 383 | 3.760 | 5.516 | 97.571 | 99.327 | 0 |
| 2019 | 39.400 | 10.035 | 836 | 7.996 | 7.518 | 95.215 | 94.737 | 0 |
| 2018 | 38.150 | 15.239 | 1.270 | 1.644 | 0 | 86.346 | 84.702 | 0 |
| 2017 | 35.810 | 22.598 | 1.883 | 2.208 | 0 | 71.671 | 69.463 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
4.75%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
6.73%
Lichiditate curentă
4.89
Viteza rotație active
1.2
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
4.75%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
6.73%
Profit net per salariat
n/a
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 4.75% | 25.1% | 4.17% | 83.49% | 5.33% | 10.36% | 25.47% | 39.94% | 63.11% |
| Marjă profit brut | 5.52% | 29.06% | 4.94% | 85.99% | 8.31% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 6.73% | 75.86% | 27.36% | 55.59% | 2.63% | 4.62% | 10.59% | 17.99% | 32.53% |
| Profit net per salariat | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a |
Viteza rotație active
1.2
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
175.22 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.2 | 2.73 | 5.31 | 0.66 | 0.49 | 0.43 | 0.38 | 0.44 | 0.5 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 1.48 | 1.79 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 175.22 zile | 57.61 zile | 41.67 zile | 79.59 zile | 30.07 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a |
Lichiditate curentă
4.89
Lichiditate imediată
4.89
Pondere active imobilizate
25.63%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 4.89 | 10.27 | 5.2 | 83.27 | 88.59 | 25.95 | 11.91 | 52.52 | 32.46 |
| Lichiditate imediată | 4.89 | 10.27 | 5.2 | 45.95 | 63.48 | 25.95 | 11.91 | 52.52 | 32.46 |
| Pondere active imobilizate | 25.63% | 0% | 0.47% | 0.79% | 3.71% | 5.35% | 7.32% | 0% | 0% |
| Pondere active circulante | 74.37% | 100% | 99.53% | 99.21% | 96.29% | 94.65% | 92.68% | 100% | 100% |
©Firme.ro