Companie
Detalii identificare
Nume firmăURBAS DESIGN SRL
Cod unic de înregistrare16592537 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ29/1466/2004
EUIDROONRC.J29/1466/2004
Data înființării13.07.2004 - 21 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4222
Această clasă include construcţia liniilor de distribuţie a energiei electrice şi a liniilor de telecomunicaţii. Sunt incluse aici lucrările de construcţii a clădirilor şi structurilor ce sunt părţi integrante din aceste sisteme. Această clasă include:
-executarea lucrărilor de geniu civil pentru: -linii de telecomunicaţii şi linii de distribuţie a energiei electrice la mare distanţă şi urbane -centrale electrice Această clasă exclude: -activităţi de management al proiectelor pentru lucrările de geniu civil,
7111
-executarea lucrărilor de geniu civil pentru: -linii de telecomunicaţii şi linii de distribuţie a energiei electrice la mare distanţă şi urbane -centrale electrice Această clasă exclude: -activităţi de management al proiectelor pentru lucrările de geniu civil,
7111
Industrie
Construcţii
SectorLucrari de geniu civil
Obiect activitateLucrari de constructii a proiectelor utilitare pentru electricitate si telecomunicatii
Informații de contact
AdresaDr. Constantin Istrati nr. 52, Câmpina, Prahova
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
219.080
Profit (Lei)
122.025
Număr angajați
1
Vechime
21 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 219.080 | 122.025 | 10.169 | 34.054 | 0 | 177.432 | 143.378 | 1 |
| 2024 | 168.439 | 35.804 | 2.984 | 22.418 | 0 | 147.771 | 125.353 | 1 |
| 2023 | 224.265 | 133.174 | 11.098 | 37.584 | 0 | 157.133 | 119.549 | 1 |
| 2022 | 108.909 | 18.678 | 1.557 | 17.842 | 0 | 34.216 | 16.374 | 2 |
| 2021 | 128.240 | 48.428 | 4.036 | 12.751 | 0 | 105.497 | 92.814 | 2 |
| 2020 | 127.650 | 36.813 | 3.068 | 32.311 | 52 | 76.577 | 44.386 | 2 |
| 2019 | 104.800 | 74 | 6 | 15.904 | 52 | 43.357 | 27.573 | 2 |
| 2018 | 84.585 | 27.019 | 2.252 | 128.868 | 52 | 156.247 | 27.499 | 2 |
| 2017 | 149.045 | 103.182 | 8.599 | 7.272 | 52 | 124.369 | 117.217 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
55.7%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
85.11%
Lichiditate curentă
5.21
Viteza rotație active
1.23
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
55.7%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
85.11%
Profit net per salariat
122.025 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 55.7% | 21.26% | 59.38% | 17.15% | 37.76% | 28.84% | 0.07% | 31.94% | 69.23% |
| Marjă profit brut | 56.65% | 22.02% | 60.36% | 18.13% | 38.76% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 85.11% | 28.56% | 100% | 100% | 52.18% | 82.94% | 0.27% | 98.25% | 88.03% |
| Profit net per salariat | 122.025 Lei | 35.804 Lei | 133.174 Lei | 9.339 Lei | 24.214 Lei | 18.407 Lei | 37 Lei | 13.510 Lei | 103.182 Lei |
Viteza rotație active
1.23
Viteza rotație stocuri
15.67
Durata medie încasare creanțe
117.43 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.23 | 1.14 | 1.43 | 3.18 | 1.22 | 1.67 | 2.41 | 0.54 | 1.2 |
| Viteza rotație stocuri | 15.67 | 20.61 | 560.66 | 28.05 | 33.03 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 117.43 zile | 131.45 zile | 176.16 zile | 100.49 zile | 103.03 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 219.080 Lei | 168.439 Lei | 224.265 Lei | 54.455 Lei | 64.120 Lei | 63.825 Lei | 52.400 Lei | 42.293 Lei | 149.045 Lei |
Lichiditate curentă
5.21
Lichiditate imediată
4.8
Pondere active imobilizate
0%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 5.21 | 6.59 | 4.18 | 1.92 | 8.27 | 2.37 | 2.73 | 1.21 | 17.1 |
| Lichiditate imediată | 4.8 | 6.23 | 4.17 | 1.7 | 7.97 | 2.37 | 2.73 | 1.21 | 17.1 |
| Pondere active imobilizate | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0.07% | 0.12% | 0.03% | 0.04% |
| Pondere active circulante | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 99.93% | 99.88% | 99.97% | 99.96% |
©Firme.ro