Companie
Detalii identificare
Nume firmăFRANAU-COM SRL
Cod unic de înregistrare RO 16610161 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ02/1282/2004
EUIDROONRC.J02/1282/2004
Data înființării20.07.2004 - 21 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4329
Această clasă include instalarea de echipamente altele decât sistemele electrice, sanitare, de încălzire, de aer condiţionat sau a utilajelor industriale, în clădiri şi alte structuri de geniu civil. Această clasă include:
-instalarea în clădiri sau alte construcţii de: -lifturi, scări rulante -uşi automate şi turnante (rotative) -instalaţii de paratrăznet -sisteme de curăţare prin aspirare -izolaţii termice, fonice sau antivibraţii Această clasă exclude: -instalarea maşinilor industriale,
3320
-instalarea în clădiri sau alte construcţii de: -lifturi, scări rulante -uşi automate şi turnante (rotative) -instalaţii de paratrăznet -sisteme de curăţare prin aspirare -izolaţii termice, fonice sau antivibraţii Această clasă exclude: -instalarea maşinilor industriale,
3320
Industrie
Construcţii
SectorLucrari speciale de constructii
Obiect activitateAlte lucrari de instalatii pentru constructii
Informații de contact
Adresastr. Iancu Jianu nr. 21, Vladimirescu, Arad
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
1.086.048
Profit (Lei)
667.785
Număr angajați
2
Vechime
21 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1.086.048 | 667.785 | 55.649 | 129.343 | 73.180 | 866.483 | 811.008 | 2 |
| 2024 | 667.782 | 334.480 | 27.873 | 61.659 | 106.656 | 727.532 | 773.223 | 2 |
| 2023 | 637.073 | 290.682 | 24.224 | 61.370 | 1.764 | 582.756 | 523.743 | 2 |
| 2022 | 603.630 | 310.902 | 25.909 | 101.290 | 5.743 | 406.456 | 311.262 | 2 |
| 2021 | 630.421 | 372.856 | 31.071 | 68.943 | 4.682 | 571.249 | 507.465 | 2 |
| 2020 | 402.307 | 200.714 | 16.726 | 41.564 | 6.335 | 326.597 | 291.609 | 2 |
| 2019 | 399.186 | 210.091 | 17.508 | 18.442 | 0 | 309.337 | 290.895 | 2 |
| 2018 | 234.174 | 102.166 | 8.514 | 14.677 | 0 | 295.481 | 280.804 | 2 |
| 2017 | 236.225 | 121.970 | 10.164 | 14.958 | 0 | 404.595 | 389.637 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
61.49%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
82.34%
Lichiditate curentă
6.7
Viteza rotație active
1.16
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
61.49%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
82.34%
Profit net per salariat
333.893 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 61.49% | 50.09% | 45.63% | 51.51% | 59.14% | 49.89% | 52.63% | 43.63% | 51.63% |
| Marjă profit brut | 64.04% | 52.5% | 46.53% | 52.51% | 60.03% | 50.85% | 53.63% | 44.63% | 52.7% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 82.34% | 43.26% | 55.5% | 99.88% | 73.47% | 68.83% | 72.22% | 36.38% | 31.3% |
| Profit net per salariat | 333.893 Lei | 167.240 Lei | 145.341 Lei | 155.451 Lei | 186.428 Lei | 100.357 Lei | 105.046 Lei | 51.083 Lei | 121.970 Lei |
Viteza rotație active
1.16
Viteza rotație stocuri
4487.8
Durata medie încasare creanțe
166.97 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.16 | 0.8 | 1.09 | 1.46 | 1.09 | 1.21 | 1.29 | 0.79 | 0.58 |
| Viteza rotație stocuri | 4487.8 | 31799.14 | 30336.81 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 166.97 zile | 184.03 zile | 123.63 zile | 43.59 zile | 228.34 zile | 221.22 zile | 245.54 zile | 341.96 zile | 126.95 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 543.024 Lei | 333.891 Lei | 318.537 Lei | 301.815 Lei | 315.211 Lei | 201.154 Lei | 199.593 Lei | 117.087 Lei | 236.225 Lei |
Lichiditate curentă
6.7
Lichiditate imediată
6.7
Pondere active imobilizate
7.79%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 6.7 | 11.8 | 9.5 | 4.01 | 8.29 | 7.86 | 16.77 | 20.13 | 27.05 |
| Lichiditate imediată | 6.7 | 11.8 | 9.5 | 4.01 | 8.29 | 7.86 | 16.77 | 20.13 | 27.05 |
| Pondere active imobilizate | 7.79% | 12.79% | 0.3% | 1.39% | 0.81% | 1.9% | 0% | 0% | 0% |
| Pondere active circulante | 92.21% | 87.21% | 99.7% | 98.61% | 99.19% | 98.1% | 100% | 100% | 100% |
©Firme.ro