Companie
Detalii identificare
Nume firmăSTOICA DENTAL STUDIO SRL
Cod unic de înregistrare16620912 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2004011854403
EUIDROONRC.J2004011854403
Data înființării23.07.2004 - 21 ani
Domeniu de activitate
CAEN
8623
Această clasă include:
-activităţi de asistenţă stomatologică de natură generală sau specializată, de exemplu stomatologie, endodontică şi pediatrică; patologie orală -activităţi ortodontice
Această clasă include de asemenea:
-activităţi de chirurgie stomatologică Această clasă exclude: -fabricarea de dinţi artificiali, proteze şi dispozitive protetice executate de laboratoarele dentare,
3250 -activităţi de asistenţă spitalicească pentru pacienţii internaţi,
8610 -activităţi ale personalului paramedical stomatologic cum ar fi paramedicii de igienă dentară,
8690
-activităţi de asistenţă stomatologică de natură generală sau specializată, de exemplu stomatologie, endodontică şi pediatrică; patologie orală -activităţi ortodontice
Această clasă include de asemenea:
-activităţi de chirurgie stomatologică Această clasă exclude: -fabricarea de dinţi artificiali, proteze şi dispozitive protetice executate de laboratoarele dentare,
3250 -activităţi de asistenţă spitalicească pentru pacienţii internaţi,
8610 -activităţi ale personalului paramedical stomatologic cum ar fi paramedicii de igienă dentară,
8690
Industrie
Sănătate şi asistenţă socială
SectorActivitati referitoare la sanatatea umana
Obiect activitateActivitati de asistenta stomatologica
Informații de contact
Adresastr. Washington nr. 5, Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
909.680
Profit (Lei)
610.372
Număr angajați
1
Vechime
21 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 909.680 | 610.372 | 50.864 | 234.979 | 127.108 | 720.364 | 616.394 | 1 |
| 2023 | 665.467 | 456.034 | 38.003 | 185.877 | 69.217 | 583.604 | 467.951 | 1 |
| 2022 | 435.922 | 216.290 | 18.024 | 216.671 | 53.926 | 390.404 | 228.207 | 0 |
| 2021 | 763.006 | 492.244 | 41.020 | 6.343 | 38.660 | 471.844 | 504.161 | 1 |
| 2020 | 479.988 | 275.313 | 22.943 | 4.154 | 31.621 | 257.814 | 287.230 | 1 |
| 2019 | 241.252 | 84.760 | 7.063 | 20.099 | 36.058 | 79.187 | 96.677 | 1 |
| 2018 | 262.059 | 83.295 | 6.941 | 8.772 | 18.563 | 85.142 | 95.212 | 1 |
| 2017 | 257.124 | 102.001 | 8.500 | 3.579 | 17.399 | 98.940 | 113.918 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
67.1%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.02%
Lichiditate curentă
3.07
Viteza rotație active
1.07
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
67.1%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.02%
Profit net per salariat
610.372 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 67.1% | 68.53% | 49.62% | 64.51% | 57.36% | 35.13% | 31.78% | 39.67% |
| Marjă profit brut | 70.1% | 69.53% | 50.62% | 65.51% | 58.53% | 36.13% | 32.78% | 41.67% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 99.02% | 97.45% | 94.78% | 97.64% | 95.85% | 87.67% | 87.48% | 89.54% |
| Profit net per salariat | 610.372 Lei | 456.034 Lei | n/a | 492.244 Lei | 275.313 Lei | 84.760 Lei | 83.295 Lei | 102.001 Lei |
Viteza rotație active
1.07
Viteza rotație stocuri
14.17
Durata medie încasare creanțe
127.87 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.07 | 1.02 | 0.98 | 1.49 | 1.66 | 2.09 | 2.53 | 2.21 |
| Viteza rotație stocuri | 14.17 | 11.26 | 8.38 | 14.04 | 9.54 | 7.44 | 6.97 | 9.63 |
| Durata medie încasare creanțe | 127.87 zile | 99.25 zile | 136.51 zile | 101.11 zile | 0.42 zile | 0.8 zile | 0.53 zile | 4.85 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 909.680 Lei | 665.467 Lei | n/a | 763.006 Lei | 479.988 Lei | 241.252 Lei | 262.059 Lei | 257.124 Lei |
Lichiditate curentă
3.07
Lichiditate imediată
2.79
Pondere active imobilizate
15%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 3.07 | 3.14 | 1.8 | 74.39 | 62.06 | 3.94 | 9.71 | 27.64 |
| Lichiditate imediată | 2.79 | 2.82 | 1.56 | 65.82 | 49.95 | 2.33 | 5.42 | 20.19 |
| Pondere active imobilizate | 15% | 10.6% | 12.14% | 7.57% | 10.93% | 31.29% | 17.9% | 14.96% |
| Pondere active circulante | 85% | 89.4% | 87.86% | 92.43% | 89.07% | 68.71% | 82.1% | 85.04% |
©Firme.ro