Companie
Detalii identificare
Nume firmăVITAMED PHARM SRL
Cod unic de înregistrare RO 16652817 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ19/738/2004
EUIDROONRC.J19/738/2004
Data înființării04.08.2004 - 21 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4773
Această clasă include:
-vânzarea cu amănuntul a produselor farmaceutice
-vânzarea cu amănuntul a produselor farmaceutice
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu amanuntul, cu exceptia autovehiculelor si motocicletelor
Obiect activitateComert cu amanuntul al produselor farmaceutice, in magazine specializate
Informații de contact
AdresaBeclean nr. 1-3, Odorheiu Secuiesc, Harghita
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
145.626
Profit (Lei)
2.692
Număr angajați
1
Vechime
21 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 145.626 | 2.692 | 224 | 2.228.899 | 267.733 | 1.985.695 | 24.529 | 1 |
| 2024 | 39.940 | -32.163 | -2.680 | 2.234.197 | 283.510 | 1.972.524 | 21.837 | 1 |
| 2023 | 1.041.236 | 2.179.543 | 181.629 | 54.220 | 286.879 | 2.006.897 | 2.239.556 | 2 |
| 2022 | 3.663.680 | 65.713 | 5.476 | 1.461.006 | 300.700 | 1.279.343 | 119.713 | 8 |
| 2021 | 3.450.931 | 18.538 | 1.545 | 1.262.694 | 328.120 | 1.347.824 | 414.024 | 10 |
| 2020 | 3.957.583 | 106.121 | 8.843 | 1.586.326 | 381.656 | 1.599.393 | 395.486 | 10 |
| 2019 | 3.482.257 | 120.313 | 10.026 | 1.432.870 | 396.244 | 1.325.044 | 289.365 | 11 |
| 2018 | 3.612.030 | 106.406 | 8.867 | 1.575.533 | 461.132 | 1.279.868 | 169.052 | 10 |
| 2017 | 3.112.832 | 62.406 | 5.201 | 1.380.191 | 494.940 | 945.426 | 62.646 | 11 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
1.85%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
10.97%
Lichiditate curentă
0.89
Viteza rotație active
0.06
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
1.85%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
10.97%
Profit net per salariat
2.692 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 1.85% | -80.53% | 209.32% | 1.79% | 0.54% | 2.68% | 3.46% | 2.95% | 2% |
| Marjă profit brut | 2.28% | 0% | 245.8% | 2.12% | 0.63% | 3.05% | 4.06% | 3.87% | 2.42% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 10.97% | -147.29% | 97.32% | 54.89% | 4.48% | 26.83% | 41.58% | 62.94% | 99.62% |
| Profit net per salariat | 2.692 Lei | -32.163 Lei | 1.089.772 Lei | 8.214 Lei | 1.854 Lei | 10.612 Lei | 10.938 Lei | 10.641 Lei | 5.673 Lei |
Viteza rotație active
0.06
Viteza rotație stocuri
4.01
Durata medie încasare creanțe
4804.49 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.06 | 0.02 | 0.45 | 2.32 | 2.06 | 2 | 2.02 | 2.07 | 2.16 |
| Viteza rotație stocuri | 4.01 | 1.68 | 53.14 | 13.66 | 10.71 | 10.96 | 7.83 | 10.41 | 12.78 |
| Durata medie încasare creanțe | 4804.49 zile | 17246.58 zile | 663.21 zile | 98 zile | 70.14 zile | 76.32 zile | 68.68 zile | 87.68 zile | 69.92 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 145.626 Lei | 39.940 Lei | 520.618 Lei | 457.960 Lei | 345.093 Lei | 395.758 Lei | 316.569 Lei | 361.203 Lei | 282.985 Lei |
Lichiditate curentă
0.89
Lichiditate imediată
0.87
Pondere active imobilizate
11.88%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.89 | 0.88 | 37.01 | 0.88 | 1.07 | 1.01 | 0.92 | 0.81 | 0.68 |
| Lichiditate imediată | 0.87 | 0.87 | 36.65 | 0.69 | 0.81 | 0.78 | 0.61 | 0.59 | 0.51 |
| Pondere active imobilizate | 11.88% | 12.57% | 12.51% | 19.03% | 19.58% | 19.27% | 23.02% | 26.49% | 34.36% |
| Pondere active circulante | 88.12% | 87.43% | 87.49% | 80.97% | 80.42% | 80.73% | 76.98% | 73.51% | 65.64% |
©Firme.ro