Companie
Detalii identificare
Nume firmăSANODENTA BISTRITA SRL
Cod unic de înregistrare16700957 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2004000586065
EUIDROONRC.J2004000586065
Data înființării24.08.2004 - 21 ani
Domeniu de activitate
CAEN
8623
Această clasă include:
-activităţi de asistenţă stomatologică de natură generală sau specializată, de exemplu stomatologie, endodontică şi pediatrică; patologie orală -activităţi ortodontice
Această clasă include de asemenea:
-activităţi de chirurgie stomatologică Această clasă exclude: -fabricarea de dinţi artificiali, proteze şi dispozitive protetice executate de laboratoarele dentare,
3250 -activităţi de asistenţă spitalicească pentru pacienţii internaţi,
8610 -activităţi ale personalului paramedical stomatologic cum ar fi paramedicii de igienă dentară,
8690
-activităţi de asistenţă stomatologică de natură generală sau specializată, de exemplu stomatologie, endodontică şi pediatrică; patologie orală -activităţi ortodontice
Această clasă include de asemenea:
-activităţi de chirurgie stomatologică Această clasă exclude: -fabricarea de dinţi artificiali, proteze şi dispozitive protetice executate de laboratoarele dentare,
3250 -activităţi de asistenţă spitalicească pentru pacienţii internaţi,
8610 -activităţi ale personalului paramedical stomatologic cum ar fi paramedicii de igienă dentară,
8690
Industrie
Sănătate şi asistenţă socială
SectorActivitati referitoare la sanatatea umana
Obiect activitateActivitati de asistenta stomatologica
Informații de contact
AdresaPetre Ispirescu nr. 15B, Bistriţa, Bistriţa-Năsăud
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
504.632
Profit (Lei)
-54.234
Număr angajați
4
Vechime
21 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 504.632 | -54.234 | -4.520 | 177.430 | 43.080 | 10.734 | -123.616 | 4 |
| 2024 | 485.280 | -155.998 | -13.000 | 152.404 | 64.990 | 18.032 | -69.382 | 4 |
| 2023 | 389.837 | 39.971 | 3.331 | 30.132 | 79.156 | 37.592 | 86.616 | 3 |
| 2022 | 349.472 | 13.793 | 1.149 | 75.403 | 104.879 | 17.169 | 46.645 | 3 |
| 2021 | 294.806 | 0 | 0 | 87.051 | 118.434 | 1.469 | 32.852 | 3 |
| 2020 | 242.704 | 0 | 0 | 70.139 | 109.077 | 42.493 | 81.431 | 3 |
| 2019 | 675.813 | 67.411 | 5.618 | 95.953 | 143.012 | 86.731 | 133.790 | 6 |
| 2018 | 686.056 | 34.100 | 2.842 | 100.182 | 149.318 | 17.243 | 66.379 | 8 |
| 2017 | 572.657 | 6.422 | 535 | 141.102 | 121.814 | 51.567 | 32.279 | 4 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
-10.75%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
43.87%
Lichiditate curentă
0.06
Viteza rotație active
9.38
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-10.75%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
43.87%
Profit net per salariat
-13.559 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -10.75% | -32.15% | 10.25% | 3.95% | 0% | 0% | 9.97% | 4.97% | 1.12% |
| Marjă profit brut | 0% | 0% | 11.29% | 4.93% | 0% | 0% | 10.97% | 5.97% | 2.12% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 43.87% | 100% | 46.15% | 29.57% | 0% | 0% | 50.39% | 51.37% | 19.9% |
| Profit net per salariat | -13.559 Lei | -39.000 Lei | 13.324 Lei | 4.598 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 11.235 Lei | 4.263 Lei | 1.606 Lei |
Viteza rotație active
9.38
Viteza rotație stocuri
152
Durata medie încasare creanțe
0 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 9.38 | 5.85 | 3.34 | 2.86 | 2.46 | 1.6 | 2.94 | 4.12 | 3.3 |
| Viteza rotație stocuri | 152 | 0 | 0 | 293.67 | 247.74 | 0 | 844.77 | 700.06 | 11.45 |
| Durata medie încasare creanțe | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 4.7 zile | 0 zile | 0 zile | 0.16 zile | 3.66 zile | 0.19 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 126.158 Lei | 121.320 Lei | 129.946 Lei | 116.491 Lei | 98.269 Lei | 80.901 Lei | 112.636 Lei | 85.757 Lei | 143.164 Lei |
Lichiditate curentă
0.06
Lichiditate imediată
0.04
Pondere active imobilizate
80.05%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.06 | 0.12 | 1.25 | 0.23 | 0.02 | 0.61 | 0.9 | 0.17 | 0.37 |
| Lichiditate imediată | 0.04 | 0.12 | 1.25 | 0.21 | 0 | 0.61 | 0.9 | 0.16 | 0.01 |
| Pondere active imobilizate | 80.05% | 78.28% | 67.8% | 85.93% | 98.77% | 71.96% | 62.25% | 89.65% | 70.26% |
| Pondere active circulante | 19.95% | 21.72% | 32.2% | 14.07% | 1.23% | 28.04% | 37.75% | 10.35% | 29.74% |
©Firme.ro