Companie
Detalii identificare
Nume firmăPARDEX SRL
Cod unic de înregistrare RO 16710985 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ05/1532/2004
EUIDROONRC.J05/1532/2004
Data înființării26.08.2004 - 21 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4333
Această clasă include:
-montarea, acoperirea, prinderea sau aplicarea în clădiri sau în alte tipuri de construcţii de: -plăci din ceramică, beton sau piatră (pentru pardoseli şi pereţi), repere din teracotă pentru sobe -parchet şi alte acoperitoare de pardosea din lemn, lambriuri -mochetă şi linoleum, inclusiv acoperitoare pentru pardoseli din cauciuc sau mase plastice -elemente de acoperire, pentru pardoseli sau pereţi din gresie, granit, marmură -tapete
-montarea, acoperirea, prinderea sau aplicarea în clădiri sau în alte tipuri de construcţii de: -plăci din ceramică, beton sau piatră (pentru pardoseli şi pereţi), repere din teracotă pentru sobe -parchet şi alte acoperitoare de pardosea din lemn, lambriuri -mochetă şi linoleum, inclusiv acoperitoare pentru pardoseli din cauciuc sau mase plastice -elemente de acoperire, pentru pardoseli sau pereţi din gresie, granit, marmură -tapete
Industrie
Construcţii
SectorLucrari speciale de constructii
Obiect activitateLucrari de pardosire si placare a peretilor
Informații de contact
AdresaAdevărului nr. 108, Oradea, Bihor
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
285.092
Profit (Lei)
-236.711
Număr angajați
2
Vechime
21 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 285.092 | -236.711 | -19.726 | 138.843 | 6.871 | 281.238 | 149.449 | 2 |
| 2023 | 438.865 | 120.745 | 10.062 | 248.211 | 18.917 | 596.467 | 386.160 | 2 |
| 2022 | 201.526 | 0 | 0 | 210.532 | 58.883 | 398.077 | 265.415 | 1 |
| 2021 | 176.898 | 0 | 0 | 184.874 | 165.103 | 660.558 | 659.774 | 1 |
| 2020 | 206.412 | 57.013 | 4.751 | 190.294 | 206.988 | 694.588 | 730.745 | 1 |
| 2019 | 211.297 | 21.222 | 1.769 | 172.769 | 98.270 | 729.610 | 674.098 | 1 |
| 2018 | 382.271 | 228.769 | 19.064 | 224.340 | 107.695 | 750.534 | 652.876 | 1 |
| 2017 | 258.478 | 0 | 0 | 203.926 | 67.066 | 541.980 | 424.107 | 2 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
-83.03%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-158.39%
Lichiditate curentă
2.03
Viteza rotație active
0.99
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-83.03%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-158.39%
Profit net per salariat
-118.356 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -83.03% | 27.51% | 0% | 0% | 27.62% | 10.04% | 59.84% | 0% |
| Marjă profit brut | 0% | 28.5% | 0% | 0% | 28.7% | 11% | 61.01% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | -158.39% | 31.27% | 0% | 0% | 7.8% | 3.15% | 35.04% | 0% |
| Profit net per salariat | -118.356 Lei | 60.373 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 57.013 Lei | 21.222 Lei | 228.769 Lei | 0 Lei |
Viteza rotație active
0.99
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
251.03 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.99 | 0.71 | 0.44 | 0.21 | 0.23 | 0.26 | 0.45 | 0.42 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 251.03 zile | 338.96 zile | 679.34 zile | 772.75 zile | 696.34 zile | 669.78 zile | 370.71 zile | 413 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 142.546 Lei | 219.433 Lei | 201.526 Lei | 176.898 Lei | 206.412 Lei | 211.297 Lei | 382.271 Lei | 129.239 Lei |
Lichiditate curentă
2.03
Lichiditate imediată
2.03
Pondere active imobilizate
2.38%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2.03 | 2.4 | 1.89 | 3.57 | 3.65 | 4.22 | 3.35 | 2.66 |
| Lichiditate imediată | 2.03 | 2.4 | 1.89 | 3.57 | 3.65 | 4.22 | 3.35 | 2.66 |
| Pondere active imobilizate | 2.38% | 3.07% | 12.89% | 20% | 22.96% | 11.87% | 12.55% | 11.01% |
| Pondere active circulante | 97.62% | 96.93% | 87.11% | 80% | 77.04% | 88.13% | 87.45% | 88.99% |
©Firme.ro