Companie
Detalii identificare
Nume firmăBUANCA EXIM SRL
Cod unic de înregistrare16717282 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2004000802381
EUIDROONRC.J2004000802381
Data înființării30.08.2004 - 21 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4932
Această clasă include, de asemenea: -închirieri de autovehicule particulare, cu operator
Industrie
Transport şi depozitare
SectorTransporturi terestre si transporturi prin conducte
Obiect activitateTransporturi cu taxiuri
Informații de contact
AdresaRepublicii nr. 5A, Râmnicu Vâlcea, Vâlcea
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
34.371
Profit (Lei)
6.702
Număr angajați
0
Vechime
21 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 34.371 | 6.702 | 559 | 500 | 0 | 30.511 | 30.011 | 0 |
| 2024 | 36.833 | 20.473 | 1.706 | 2.118 | 0 | 25.313 | 23.195 | 0 |
| 2023 | 1.830 | -15.700 | -1.308 | 0 | 972 | 11.538 | 12.510 | 0 |
| 2022 | 23.962 | 0 | 0 | 54 | 12.639 | 15.625 | 28.210 | 0 |
| 2021 | 50.670 | 19.770 | 1.648 | 213 | 24.306 | 7.078 | 31.171 | 0 |
| 2020 | 53.796 | 17.695 | 1.475 | 574 | 7.222 | 4.752 | 11.400 | 1 |
| 2019 | 64.742 | 17.877 | 1.490 | 21.928 | 13.889 | 1.744 | -6.295 | 1 |
| 2018 | 28.688 | 9.767 | 814 | 35.714 | 0 | 11.542 | -24.172 | 1 |
| 2017 | 21.934 | 9.873 | 823 | 34.506 | 0 | 568 | -33.938 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
19.5%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
22.33%
Lichiditate curentă
61.02
Viteza rotație active
1.13
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
19.5%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
22.33%
Profit net per salariat
n/a
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 19.5% | 55.58% | -857.92% | 0% | 39.02% | 32.89% | 27.61% | 34.05% | 45.01% |
| Marjă profit brut | 23.27% | 65.92% | 0% | 0% | 39.91% | 34.03% | 28.61% | 36.07% | 48.01% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 22.33% | 88.26% | -125.5% | 0% | 63.42% | 100% | -283.99% | -40.41% | -29.09% |
| Profit net per salariat | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | 17.695 Lei | 17.877 Lei | 9.767 Lei | 9.873 Lei |
Viteza rotație active
1.13
Viteza rotație stocuri
16.27
Durata medie încasare creanțe
5.44 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.13 | 1.46 | 0.15 | 0.85 | 1.61 | 4.49 | 4.14 | 2.49 | 38.62 |
| Viteza rotație stocuri | 16.27 | 24 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 5.44 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 27.19 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | 53.796 Lei | 64.742 Lei | 28.688 Lei | 21.934 Lei |
Lichiditate curentă
61.02
Lichiditate imediată
56.8
Pondere active imobilizate
0%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 61.02 | 11.95 | 0 | 289.35 | 33.23 | 8.28 | 0.08 | 0.32 | 0.02 |
| Lichiditate imediată | 56.8 | 11.23 | 0 | 289.35 | 33.23 | 8.28 | 0.08 | 0.32 | 0.02 |
| Pondere active imobilizate | 0% | 0% | 7.77% | 44.72% | 77.45% | 60.31% | 88.84% | 0% | 0% |
| Pondere active circulante | 100% | 100% | 92.23% | 55.28% | 22.55% | 39.69% | 11.16% | 100% | 100% |
©Firme.ro