Companie
Detalii identificare
Nume firmăTOP SERV CONSULT SRL
Cod unic de înregistrare RO 16770057 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2004000879194
EUIDROONRC.J2004000879194
Data înființării17.09.2004 - 21 ani
Domeniu de activitate
CAEN
6920
Această clasă include:
-servicii de înregistrare a tranzacţiilor comerciale pentru firme sau alţii -pregătirea sau auditul conturilor financiare -examinarea conturilor şi certificarea acurateţii lor -servicii de întocmire a documentelor de impozitare pentru persoane fizice şi firme -activităţi de consultanţă şi reprezentare a clienţilor în faţa organelor fiscale Această clasă exclude: -activităţi de prelucrare a datelor şi realizarea de tabele,
6311 -consultanţă managerială pe sistem contabil, proceduri de control bugetar,
7022 -colectare a facturilor,
8291
-servicii de înregistrare a tranzacţiilor comerciale pentru firme sau alţii -pregătirea sau auditul conturilor financiare -examinarea conturilor şi certificarea acurateţii lor -servicii de întocmire a documentelor de impozitare pentru persoane fizice şi firme -activităţi de consultanţă şi reprezentare a clienţilor în faţa organelor fiscale Această clasă exclude: -activităţi de prelucrare a datelor şi realizarea de tabele,
6311 -consultanţă managerială pe sistem contabil, proceduri de control bugetar,
7022 -colectare a facturilor,
8291
Industrie
Activităţi profesionale, ştiinţifice şi tehnice
SectorActivitati juridice si de contabilitate
Obiect activitateActivitati de contabilitate si audit financiar; consultanta in domeniul fiscal
Informații de contact
Adresastr. Dealului, Topliţa, Harghita
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
671.802
Profit (Lei)
174.598
Număr angajați
6
Vechime
21 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 671.802 | 174.598 | 14.550 | 157.964 | 25.096 | 344.883 | 212.015 | 6 |
| 2024 | 362.254 | 5.780 | 482 | 73.993 | 65.045 | 159.331 | 150.383 | 5 |
| 2023 | 320.072 | 69.204 | 5.767 | 39.649 | 87.565 | 152.339 | 200.255 | 4 |
| 2022 | 202.069 | 10.850 | 904 | 45.026 | 122.316 | 173.761 | 251.051 | 3 |
| 2021 | 184.041 | 5.192 | 433 | 38.357 | 136.142 | 145.418 | 240.201 | 4 |
| 2020 | 180.518 | 4.592 | 383 | 80.384 | 144.872 | 178.021 | 235.009 | 4 |
| 2019 | 204.359 | 9.162 | 764 | 101.508 | 149.748 | 182.177 | 230.417 | 4 |
| 2018 | 252.443 | 10.925 | 910 | 112.302 | 148.836 | 244.720 | 281.254 | 5 |
| 2017 | 291.780 | 19.314 | 1.610 | 112.247 | 169.759 | 212.817 | 270.329 | 8 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
25.99%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
82.35%
Lichiditate curentă
2.18
Viteza rotație active
1.82
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
25.99%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
82.35%
Profit net per salariat
29.100 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 25.99% | 1.6% | 21.62% | 5.37% | 2.82% | 2.54% | 4.48% | 4.33% | 6.62% |
| Marjă profit brut | 31.02% | 2.86% | 22.62% | 6.31% | 3.75% | 3.47% | 5.31% | 5.46% | 7.62% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 82.35% | 3.84% | 34.56% | 4.32% | 2.16% | 1.95% | 3.98% | 3.88% | 7.14% |
| Profit net per salariat | 29.100 Lei | 1.156 Lei | 17.301 Lei | 3.617 Lei | 1.298 Lei | 1.148 Lei | 2.291 Lei | 2.185 Lei | 2.414 Lei |
Viteza rotație active
1.82
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
134.15 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.82 | 1.61 | 1.33 | 0.68 | 0.65 | 0.56 | 0.62 | 0.64 | 0.76 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 9.12 | 5.2 | 3.43 | 2.87 | 2.92 | 4.02 | 6.29 | 6.38 |
| Durata medie încasare creanțe | 134.15 zile | 78.41 zile | 74.95 zile | 115.13 zile | 133.94 zile | 234.14 zile | 135.72 zile | 102.17 zile | 122.1 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 111.967 Lei | 72.451 Lei | 80.018 Lei | 67.356 Lei | 46.010 Lei | 45.130 Lei | 51.090 Lei | 50.489 Lei | 36.473 Lei |
Lichiditate curentă
2.18
Lichiditate imediată
2.18
Pondere active imobilizate
6.78%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2.18 | 2.15 | 3.84 | 3.86 | 3.79 | 2.21 | 1.79 | 2.18 | 1.9 |
| Lichiditate imediată | 2.18 | 1.62 | 2.29 | 2.55 | 2.12 | 1.45 | 1.29 | 1.82 | 1.49 |
| Pondere active imobilizate | 6.78% | 28.99% | 36.5% | 41.31% | 48.35% | 44.87% | 45.12% | 37.82% | 44.37% |
| Pondere active circulante | 93.22% | 71.01% | 63.5% | 58.69% | 51.65% | 55.13% | 54.88% | 62.18% | 55.63% |
©Firme.ro