Companie
Detalii identificare
Nume firmăPOPUS SRL
Cod unic de înregistrare RO 16851461 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ05/1904/2004
EUIDROONRC.J05/1904/2004
Data înființării18.10.2004 - 21 ani
Domeniu de activitate
CAEN
1520
Această clasă include:
-fabricarea încălţămintei pentru toate scopurile, din orice material, prin orice proces, inclusiv turnare (cu excepţiile mai jos prezentate) -fabricarea componentelor din piele ale încălţămintei: fabricarea căputelor şi a unor părţi ale căputelor, a tălpilor şi branţurilor, tocurilor etc. -fabricarea de ghetre, jambiere şi articole similare Această clasă exclude: -fabricarea încălţămintei din materiale textile fără tălpi aplicate,
1419 -fabricarea părţilor din lemn ale încălţămintei (de exemplu tocurile şi calapoadele),
1629 -fabricarea tocurilor şi tălpilor încălţămintei din cauciuc şi a altor părţi ale încălţămintei din cauciuc,
2219 -fabricarea din material plastic a părţilor de încălţăminte,
2229 -fabricarea încălţămintei ortopedice,
3250
-fabricarea încălţămintei pentru toate scopurile, din orice material, prin orice proces, inclusiv turnare (cu excepţiile mai jos prezentate) -fabricarea componentelor din piele ale încălţămintei: fabricarea căputelor şi a unor părţi ale căputelor, a tălpilor şi branţurilor, tocurilor etc. -fabricarea de ghetre, jambiere şi articole similare Această clasă exclude: -fabricarea încălţămintei din materiale textile fără tălpi aplicate,
1419 -fabricarea părţilor din lemn ale încălţămintei (de exemplu tocurile şi calapoadele),
1629 -fabricarea tocurilor şi tălpilor încălţămintei din cauciuc şi a altor părţi ale încălţămintei din cauciuc,
2219 -fabricarea din material plastic a părţilor de încălţăminte,
2229 -fabricarea încălţămintei ortopedice,
3250
Industrie
Industria prelucrătoare
SectorTabacirea si finisarea pieilor; fabricarea articolelor de voiaj si marochinarie, harnasamentelor si incaltamintei; prepararea si vopsirea blanurilor
Obiect activitateFabricarea incaltamintei
Informații de contact
AdresaCeica, Bihor
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
148.728
Profit (Lei)
1.379
Număr angajați
1
Vechime
21 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 148.728 | 1.379 | 115 | 68.984 | 3.468 | 85.046 | 19.530 | 1 |
| 2023 | 130.860 | 60.214 | 5.018 | 45.295 | 0 | 141.115 | 63.000 | 1 |
| 2022 | 129.020 | 29.047 | 2.421 | 56.580 | 11.020 | 178.347 | 132.787 | 1 |
| 2021 | 108.696 | 42.597 | 3.550 | 26.710 | 35.927 | 154.523 | 163.740 | 1 |
| 2020 | 100.100 | 0 | 0 | 16.577 | 55.398 | 82.322 | 121.143 | 1 |
| 2019 | 779.219 | 65.972 | 5.498 | 10.109 | 108.158 | 44.587 | 142.636 | 17 |
| 2018 | 476.803 | 85.178 | 7.098 | 100.399 | 99.799 | 77.264 | 76.664 | 14 |
| 2017 | 412.397 | 79.876 | 6.656 | 182.186 | 66.867 | 105.005 | -10.314 | 14 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
0.93%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
7.06%
Lichiditate curentă
1.23
Viteza rotație active
1.68
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
0.93%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
7.06%
Profit net per salariat
1.379 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 0.93% | 46.01% | 22.51% | 39.19% | 0% | 8.47% | 17.86% | 19.37% |
| Marjă profit brut | 2.47% | 47.67% | 24.01% | 40.65% | 0% | 9.7% | 18.92% | 20.43% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 7.06% | 95.58% | 21.87% | 26.02% | 0% | 46.25% | 100% | -774.44% |
| Profit net per salariat | 1.379 Lei | 60.214 Lei | 29.047 Lei | 42.597 Lei | 0 Lei | 3.881 Lei | 6.084 Lei | 5.705 Lei |
Viteza rotație active
1.68
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
74.09 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.68 | 0.93 | 0.68 | 0.57 | 0.73 | 5.1 | 2.69 | 2.4 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 74.09 zile | 389.4 zile | 167.58 zile | 240.53 zile | 140.26 zile | 15.38 zile | 28.14 zile | 27.68 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 148.728 Lei | 130.860 Lei | 129.020 Lei | 108.696 Lei | 100.100 Lei | 45.836 Lei | 34.057 Lei | 29.457 Lei |
Lichiditate curentă
1.23
Lichiditate imediată
1.23
Pondere active imobilizate
3.92%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.23 | 3.12 | 3.15 | 5.79 | 4.97 | 4.41 | 0.77 | 0.58 |
| Lichiditate imediată | 1.23 | 3.12 | 3.15 | 5.79 | 4.97 | 4.41 | 0.77 | 0.58 |
| Pondere active imobilizate | 3.92% | 0% | 5.82% | 18.86% | 40.23% | 70.81% | 56.36% | 38.91% |
| Pondere active circulante | 96.08% | 100% | 94.18% | 81.14% | 59.77% | 29.19% | 43.64% | 61.09% |
©Firme.ro