Companie
Detalii identificare
Nume firmăCARTEA ACTUALA 3C S.R.L.
Cod unic de înregistrare RO 16853420 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ40/16708/2004
EUIDROONRC.J40/16708/2004
Data înființării18.10.2004 - 21 ani
Domeniu de activitate
CAEN
2211
Această clasă include:
-fabricarea anvelopelor din cauciuc pentru vehicule, echipamente, maşini mobile, aeronave, jucării, mobilă şi alte utilizări: -anvelope pneumatice -anvelope pline (solide) şi anvelope elastice -fabricarea camerelor de aer pentru anvelope; -fabricarea suprafeţelor (benzilor) de rulare iterşanjabile, a flapsurilor, a benzilor (,,cocoaşă de camilă”), pentru recondiţionarea anvelopelor, etc. -reconstruirea şi reşaparea anvelopelor Această clasă exclude: -fabricarea materialelor pentru repararea cauciucului,
2219 -repararea, montarea sau înlocuirea anvelopelor şi a camerelor de aer,
4520
-fabricarea anvelopelor din cauciuc pentru vehicule, echipamente, maşini mobile, aeronave, jucării, mobilă şi alte utilizări: -anvelope pneumatice -anvelope pline (solide) şi anvelope elastice -fabricarea camerelor de aer pentru anvelope; -fabricarea suprafeţelor (benzilor) de rulare iterşanjabile, a flapsurilor, a benzilor (,,cocoaşă de camilă”), pentru recondiţionarea anvelopelor, etc. -reconstruirea şi reşaparea anvelopelor Această clasă exclude: -fabricarea materialelor pentru repararea cauciucului,
2219 -repararea, montarea sau înlocuirea anvelopelor şi a camerelor de aer,
4520
Industrie
Industria prelucrătoare
SectorFabricarea produselor din cauciuc si mase plastice
Obiect activitateFabricarea anvelopelor si a camerelor de aer; resaparea si refacerea anvelopelor
Informații de contact
Adresastr. Centurii nr. 5, Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
91.485
Profit (Lei)
52.413
Număr angajați
0
Vechime
21 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 91.485 | 52.413 | 4.368 | 22.835 | 0 | 84.446 | 61.611 | 0 |
| 2024 | 113.285 | 58.958 | 4.913 | 3.744 | 0 | 125.430 | 121.686 | 0 |
| 2023 | 253.146 | 163.108 | 13.592 | 9.196 | 0 | 195.664 | 186.468 | 0 |
| 2022 | 38.829 | 22.278 | 1.857 | 6.780 | 560 | 29.579 | 23.359 | 0 |
| 2021 | 60.571 | 37.682 | 3.140 | 1.792 | 2.241 | 37.473 | 37.922 | 0 |
| 2020 | 73.143 | 43.830 | 3.653 | 1.423 | 0 | 51.993 | 50.570 | 0 |
| 2019 | 38.743 | 36.645 | 3.054 | 1.317 | 0 | 43.608 | 42.291 | 0 |
| 2018 | 49.500 | 7.215 | 601 | 1.278 | 0 | 31.507 | 30.229 | 0 |
| 2017 | 87.520 | 35.587 | 2.966 | 16.196 | 14.292 | 50.708 | 48.804 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
57.29%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
85.07%
Lichiditate curentă
3.7
Viteza rotație active
1.08
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
57.29%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
85.07%
Profit net per salariat
n/a
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 57.29% | 52.04% | 64.43% | 57.37% | 62.21% | 59.92% | 94.58% | 14.58% | 40.66% |
| Marjă profit brut | 68.2% | 64.26% | 72.51% | 60.37% | 65.15% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 85.07% | 48.45% | 87.47% | 95.37% | 99.37% | 86.67% | 86.65% | 23.87% | 72.92% |
| Profit net per salariat | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a |
Viteza rotație active
1.08
Viteza rotație stocuri
28.03
Durata medie încasare creanțe
294.25 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.08 | 0.9 | 1.29 | 1.29 | 1.53 | 1.41 | 0.89 | 1.57 | 1.35 |
| Viteza rotație stocuri | 28.03 | 55.45 | 60.63 | 0 | 766.72 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 294.25 zile | 150.22 zile | 195.44 zile | 152.44 zile | 152.63 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a |
Lichiditate curentă
3.7
Lichiditate imediată
3.56
Pondere active imobilizate
0%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 3.7 | 33.5 | 21.28 | 4.36 | 20.91 | 36.54 | 33.11 | 24.65 | 3.13 |
| Lichiditate imediată | 3.56 | 32.96 | 20.82 | 4.36 | 20.87 | 36.54 | 33.11 | 24.65 | 3.13 |
| Pondere active imobilizate | 0% | 0% | 0% | 1.86% | 5.64% | 0% | 0% | 0% | 21.99% |
| Pondere active circulante | 100% | 100% | 100% | 98.14% | 94.36% | 100% | 100% | 100% | 78.01% |
©Firme.ro