Companie
Detalii identificare
Nume firmăBAICUSI TRANS SRL
Cod unic de înregistrare RO 16913912 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ15/1008/2004
EUIDROONRC.J15/1008/2004
Data înființării05.11.2004 - 21 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4941
Această clasă include:
-toate activităţile de transport rutier de mărfuri: -transportul buştenilor -transportul mărfurilor -transportul cu mijloace frigorifice -transporturi grele -transport de marfă în vrac, inclusiv în autocisterne, inclusiv a celor de colectare a laptelui de la ferme -transportul autoturismelor -transportul reziduurilor şi deşeurilor, exclusiv activităţi de colectare sau eliminare
Această clasă include de asemenea:
-închirieri de camioane cu şofer -transportul mărfurilor cu vehicule cu tracţiune animală sau umană Această clasă exclude: -transportul buştenilor în incinta pădurii, ca parte a operaţiunilor forestiere,
0240 -distribuirea apei prin utilizarea de camioane cisternă,
3600 -exploatarea instalatiilor pentru manipularea mărfurilor în terminale,
5221 -activităţi de ambalare în vederea transportului,
5229 -activităţi poştale şi de curierat,
5310, 5320 -transportul deşeurilor, ca parte integrată a activităţii de colectare a deşeurilor,
3811, 3812
-toate activităţile de transport rutier de mărfuri: -transportul buştenilor -transportul mărfurilor -transportul cu mijloace frigorifice -transporturi grele -transport de marfă în vrac, inclusiv în autocisterne, inclusiv a celor de colectare a laptelui de la ferme -transportul autoturismelor -transportul reziduurilor şi deşeurilor, exclusiv activităţi de colectare sau eliminare
Această clasă include de asemenea:
-închirieri de camioane cu şofer -transportul mărfurilor cu vehicule cu tracţiune animală sau umană Această clasă exclude: -transportul buştenilor în incinta pădurii, ca parte a operaţiunilor forestiere,
0240 -distribuirea apei prin utilizarea de camioane cisternă,
3600 -exploatarea instalatiilor pentru manipularea mărfurilor în terminale,
5221 -activităţi de ambalare în vederea transportului,
5229 -activităţi poştale şi de curierat,
5310, 5320 -transportul deşeurilor, ca parte integrată a activităţii de colectare a deşeurilor,
3811, 3812
Industrie
Transport şi depozitare
SectorTransporturi terestre si transporturi prin conducte
Obiect activitateTransporturi rutiere de marfuri
Informații de contact
Adresacom. Runcu, Ferestre, Dâmboviţa
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
41.541
Profit (Lei)
32.854
Număr angajați
0
Vechime
21 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 41.541 | 32.854 | 2.738 | 7.707 | 4.082 | 215.007 | 211.382 | 0 |
| 2023 | 29.684 | 19.883 | 1.657 | 5.068 | 4.082 | 179.514 | 178.528 | 1 |
| 2022 | 30.647 | 0 | 0 | 10.042 | 4.082 | 164.605 | 158.645 | 1 |
| 2021 | 40.593 | 6.176 | 515 | 14.387 | 4.082 | 172.037 | 161.732 | 1 |
| 2020 | 66.515 | 10.947 | 912 | 24.950 | 4.081 | 176.424 | 155.555 | 1 |
| 2019 | 62.417 | 16.288 | 1.357 | 21.421 | 5.276 | 160.753 | 144.608 | 1 |
| 2018 | 57.865 | 11.654 | 971 | 13.403 | 7.466 | 134.257 | 128.320 | 1 |
| 2017 | 44.581 | 0 | 0 | 14.173 | 8.522 | 122.317 | 116.666 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
79.09%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
15.54%
Lichiditate curentă
27.9
Viteza rotație active
0.19
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
79.09%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
15.54%
Profit net per salariat
n/a
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 79.09% | 66.98% | 0% | 15.21% | 16.46% | 26.1% | 20.14% | 0% |
| Marjă profit brut | 92.05% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 15.54% | 11.14% | 0% | 3.82% | 7.04% | 11.26% | 9.08% | 0% |
| Profit net per salariat | n/a | 19.883 Lei | 0 Lei | 6.176 Lei | 10.947 Lei | 16.288 Lei | 11.654 Lei | 0 Lei |
Viteza rotație active
0.19
Viteza rotație stocuri
4.2
Durata medie încasare creanțe
1347.05 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.19 | 0.16 | 0.18 | 0.23 | 0.37 | 0.38 | 0.41 | 0.34 |
| Viteza rotație stocuri | 4.2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 1347.05 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | n/a | 29.684 Lei | 30.647 Lei | 40.593 Lei | 66.515 Lei | 62.417 Lei | 57.865 Lei | 44.581 Lei |
Lichiditate curentă
27.9
Lichiditate imediată
26.62
Pondere active imobilizate
1.86%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 27.9 | 35.42 | 16.39 | 11.96 | 7.07 | 7.5 | 10.02 | 8.63 |
| Lichiditate imediată | 26.62 | 35.42 | 16.39 | 11.96 | 7.07 | 7.5 | 10.02 | 8.63 |
| Pondere active imobilizate | 1.86% | 2.22% | 2.42% | 2.32% | 2.26% | 3.18% | 5.27% | 6.51% |
| Pondere active circulante | 98.14% | 97.78% | 97.58% | 97.68% | 97.74% | 96.82% | 94.73% | 93.49% |
©Firme.ro