Companie
Detalii identificare
Nume firmăMEGABYTE PRO SRL
Cod unic de înregistrare16928034 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ19/1057/2004
EUIDROONRC.J19/1057/2004
Data înființării11.11.2004 - 21 ani
Domeniu de activitate
CAEN
6209
Această clasă include alte activităţi privind tehnologia informaţiei şi activităţi anexe care nu sunt clasificate în altă parte, cum ar fi: -servicii de recuperare a informaţiilor din calculatoare în caz de dezastru -instalarea calculatoarelor personale -servicii de instalare a software Această clasă exclude: -instalarea calculatoarelor de mare viteză şi capacitate de stocare (mainframe) şi a echipamentelor similare,
3320 -programe pentru calculator,
6201 -consultanţă privind calculatoarele,
6202 -activităţi de management a mijloacelor de calcul,
6203 -prelucrarea datelor şi administrarea paginilor web,
6311
3320 -programe pentru calculator,
6201 -consultanţă privind calculatoarele,
6202 -activităţi de management a mijloacelor de calcul,
6203 -prelucrarea datelor şi administrarea paginilor web,
6311
Industrie
Informaţii şi comunicaţii
SectorActivitati de servicii in tehnologia informatiei
Obiect activitateAlte activitati de servicii privind tehnologia informatiei
Informații de contact
Adresastr. Rozelor nr. 8, Gheorgheni, Harghita
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
175.487
Profit (Lei)
-10.074
Număr angajați
2
Vechime
21 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 175.487 | -10.074 | -840 | 163.050 | 259.794 | 40.885 | 137.629 | 2 |
| 2023 | 155.731 | 38.375 | 3.198 | 158.560 | 257.154 | 49.123 | 147.717 | 2 |
| 2022 | 191.900 | 88.487 | 7.374 | 150.911 | 252.779 | 7.474 | 109.342 | 2 |
| 2021 | 114.770 | 39.853 | 3.321 | 6.007 | 7.955 | 70.801 | 72.749 | 2 |
| 2020 | 94.585 | 14.644 | 1.220 | 7.701 | 10.038 | 30.560 | 32.897 | 3 |
| 2019 | 77.845 | 29.361 | 2.447 | 6.844 | 8.120 | 27.502 | 28.778 | 3 |
| 2018 | 59.810 | 9.772 | 814 | 2.301 | 10.065 | 23.233 | 30.997 | 1 |
| 2017 | 55.586 | 17.688 | 1.474 | 3.760 | 3.394 | 21.591 | 21.225 | 2 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
-5.74%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-7.32%
Lichiditate curentă
0.25
Viteza rotație active
0.58
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-5.74%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-7.32%
Profit net per salariat
-5.037 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -5.74% | 24.64% | 46.11% | 34.72% | 15.48% | 37.72% | 16.34% | 31.82% |
| Marjă profit brut | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | -7.32% | 25.98% | 80.93% | 54.78% | 44.51% | 100% | 31.53% | 83.34% |
| Profit net per salariat | -5.037 Lei | 19.188 Lei | 44.244 Lei | 19.927 Lei | 4.881 Lei | 9.787 Lei | 9.772 Lei | 8.844 Lei |
Viteza rotație active
0.58
Viteza rotație stocuri
538.3
Durata medie încasare creanțe
12.44 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.58 | 0.51 | 0.74 | 1.46 | 2.33 | 2.19 | 1.8 | 2.22 |
| Viteza rotație stocuri | 538.3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 12.44 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 87.744 Lei | 77.866 Lei | 95.950 Lei | 57.385 Lei | 31.528 Lei | 25.948 Lei | 59.810 Lei | 27.793 Lei |
Lichiditate curentă
0.25
Lichiditate imediată
0.25
Pondere active imobilizate
86.4%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.25 | 0.31 | 0.05 | 11.79 | 3.97 | 4.02 | 10.1 | 5.74 |
| Lichiditate imediată | 0.25 | 0.31 | 0.05 | 11.79 | 3.97 | 4.02 | 10.1 | 5.74 |
| Pondere active imobilizate | 86.4% | 83.96% | 97.13% | 10.1% | 24.73% | 22.79% | 30.23% | 13.58% |
| Pondere active circulante | 13.6% | 16.04% | 2.87% | 89.9% | 75.27% | 77.21% | 69.77% | 86.42% |
©Firme.ro