Companie
Detalii identificare
Nume firmăKORONDI FORRAS SRL
Cod unic de înregistrare RO 16953992 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ19/1102/2004
EUIDROONRC.J19/1102/2004
Data înființării18.11.2004 - 21 ani
Domeniu de activitate
CAEN
5630
Această clasă include activitatea de pregătire şi servire a băuturilor pentru consumul imediat în incintă . Această clasă include:
-baruri -bodegi -saloane de servit cocktail-uri -discoteci (unde servirea băuturilor este predominantă) -berării -cafenele -baruri care servesc sucuri de fructe -standuri mobile de vânzare a băuturilor Această clasă exclude: -comerţul băuturilor ambalate/preparate,
47 -comerţ cu amănuntul al băuturilor prin intermediul automatelor,
4799 -activitatea discotecilor şi a ringurilor de dans fără servire de băuturi,
9329
-baruri -bodegi -saloane de servit cocktail-uri -discoteci (unde servirea băuturilor este predominantă) -berării -cafenele -baruri care servesc sucuri de fructe -standuri mobile de vânzare a băuturilor Această clasă exclude: -comerţul băuturilor ambalate/preparate,
47 -comerţ cu amănuntul al băuturilor prin intermediul automatelor,
4799 -activitatea discotecilor şi a ringurilor de dans fără servire de băuturi,
9329
Industrie
Hoteluri şi restaurante
SectorRestaurante si alte activitati de servicii de alimentatie
Obiect activitateBaruri si alte activitati de servire a bauturilor
Informații de contact
AdresaCorund, Harghita
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
356.776
Profit (Lei)
741
Număr angajați
1
Vechime
21 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 356.776 | 741 | 62 | 5.497 | 2.241 | 297.973 | 294.717 | 1 |
| 2023 | 414.650 | 83.306 | 6.942 | 4.151 | 3.827 | 294.299 | 293.975 | 2 |
| 2022 | 322.098 | 145.155 | 12.096 | 8.183 | 5.412 | 213.440 | 210.669 | 2 |
| 2021 | 210.749 | 14.194 | 1.183 | 8.636 | 7.554 | 66.596 | 65.514 | 3 |
| 2020 | 152.239 | 1.415 | 118 | 15.089 | 11.227 | 55.182 | 51.320 | 3 |
| 2019 | 277.706 | 0 | 0 | 19.643 | 18.079 | 51.468 | 49.904 | 4 |
| 2018 | 319.024 | 36.443 | 3.037 | 24.247 | 26.711 | 66.362 | 68.826 | 5 |
| 2017 | 309.041 | 48.965 | 4.080 | 27.086 | 27.841 | 51.628 | 52.383 | 4 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
0.21%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
0.25%
Lichiditate curentă
54.21
Viteza rotație active
1.19
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
0.21%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
0.25%
Profit net per salariat
741 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 0.21% | 20.09% | 45.07% | 6.74% | 0.93% | 0% | 11.42% | 15.84% |
| Marjă profit brut | 3.28% | 21.11% | 46.09% | 7.74% | 1.93% | 0% | 12.43% | 16.85% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 0.25% | 28.34% | 68.9% | 21.67% | 2.76% | 0% | 52.95% | 93.47% |
| Profit net per salariat | 741 Lei | 41.653 Lei | 72.578 Lei | 4.731 Lei | 472 Lei | 0 Lei | 7.289 Lei | 12.241 Lei |
Viteza rotație active
1.19
Viteza rotație stocuri
30.63
Durata medie încasare creanțe
20.24 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.19 | 1.39 | 1.47 | 2.84 | 2.29 | 3.99 | 3.43 | 3.89 |
| Viteza rotație stocuri | 30.63 | 49 | 27.37 | 100.74 | 16.08 | 24.51 | 20.6 | 23.99 |
| Durata medie încasare creanțe | 20.24 zile | 1.67 zile | 1.42 zile | 4.74 zile | 0.54 zile | 14.38 zile | 27.3 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 356.776 Lei | 207.325 Lei | 161.049 Lei | 70.250 Lei | 50.746 Lei | 69.427 Lei | 63.805 Lei | 77.260 Lei |
Lichiditate curentă
54.21
Lichiditate imediată
52.09
Pondere active imobilizate
0.75%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 54.21 | 70.9 | 26.08 | 7.71 | 3.66 | 2.62 | 2.74 | 1.91 |
| Lichiditate imediată | 52.09 | 68.86 | 24.65 | 7.47 | 3.03 | 2.04 | 2.1 | 1.43 |
| Pondere active imobilizate | 0.75% | 1.28% | 2.47% | 10.19% | 16.91% | 26% | 28.7% | 35.03% |
| Pondere active circulante | 99.25% | 98.72% | 97.53% | 89.81% | 83.09% | 74% | 71.3% | 64.97% |
©Firme.ro