Companie
Detalii identificare
Nume firmăBURU TOUR SRL
Cod unic de înregistrare RO 16983047 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ06/880/2004
EUIDROONRC.J06/880/2004
Data înființării26.11.2004 - 21 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4941
Această clasă include:
-toate activităţile de transport rutier de mărfuri: -transportul buştenilor -transportul mărfurilor -transportul cu mijloace frigorifice -transporturi grele -transport de marfă în vrac, inclusiv în autocisterne, inclusiv a celor de colectare a laptelui de la ferme -transportul autoturismelor -transportul reziduurilor şi deşeurilor, exclusiv activităţi de colectare sau eliminare
Această clasă include de asemenea:
-închirieri de camioane cu şofer -transportul mărfurilor cu vehicule cu tracţiune animală sau umană Această clasă exclude: -transportul buştenilor în incinta pădurii, ca parte a operaţiunilor forestiere,
0240 -distribuirea apei prin utilizarea de camioane cisternă,
3600 -exploatarea instalatiilor pentru manipularea mărfurilor în terminale,
5221 -activităţi de ambalare în vederea transportului,
5229 -activităţi poştale şi de curierat,
5310, 5320 -transportul deşeurilor, ca parte integrată a activităţii de colectare a deşeurilor,
3811, 3812
-toate activităţile de transport rutier de mărfuri: -transportul buştenilor -transportul mărfurilor -transportul cu mijloace frigorifice -transporturi grele -transport de marfă în vrac, inclusiv în autocisterne, inclusiv a celor de colectare a laptelui de la ferme -transportul autoturismelor -transportul reziduurilor şi deşeurilor, exclusiv activităţi de colectare sau eliminare
Această clasă include de asemenea:
-închirieri de camioane cu şofer -transportul mărfurilor cu vehicule cu tracţiune animală sau umană Această clasă exclude: -transportul buştenilor în incinta pădurii, ca parte a operaţiunilor forestiere,
0240 -distribuirea apei prin utilizarea de camioane cisternă,
3600 -exploatarea instalatiilor pentru manipularea mărfurilor în terminale,
5221 -activităţi de ambalare în vederea transportului,
5229 -activităţi poştale şi de curierat,
5310, 5320 -transportul deşeurilor, ca parte integrată a activităţii de colectare a deşeurilor,
3811, 3812
Industrie
Transport şi depozitare
SectorTransporturi terestre si transporturi prin conducte
Obiect activitateTransporturi rutiere de marfuri
Informații de contact
AdresaDrumul Dumitrei Vechi nr. 12, Bistriţa, Bistriţa-Năsăud
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
1.286.060
Profit (Lei)
3.292
Număr angajați
2
Vechime
21 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1.286.060 | 3.292 | 274 | 555.502 | 32.256 | 596.223 | 72.977 | 2 |
| 2024 | 1.349.205 | -15.261 | -1.272 | 550.097 | 68.759 | 551.023 | 69.685 | 2 |
| 2023 | 1.156.790 | 18.640 | 1.553 | 500.928 | 108.436 | 488.307 | 95.815 | 1 |
| 2022 | 1.653.578 | 76.376 | 6.365 | 579.544 | 54.172 | 727.552 | 202.180 | 2 |
| 2021 | 1.219.611 | 22.686 | 1.891 | 331.045 | 75.749 | 386.363 | 131.067 | 3 |
| 2020 | 940.654 | 33.738 | 2.812 | 260.415 | 48.274 | 320.522 | 108.381 | 3 |
| 2019 | 1.144.760 | 19.893 | 1.658 | 243.292 | 15.709 | 481.572 | 253.989 | 3 |
| 2018 | 744.849 | 905.147 | 75.429 | 285.707 | 31.390 | 1.328.689 | 1.074.372 | 2 |
| 2017 | 646.628 | 230.404 | 19.200 | 238.109 | 14.412 | 392.922 | 169.225 | 2 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
0.26%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
4.51%
Lichiditate curentă
1.07
Viteza rotație active
2.05
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
0.26%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
4.51%
Profit net per salariat
1.646 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 0.26% | -1.13% | 1.61% | 4.62% | 1.86% | 3.59% | 1.74% | 121.52% | 35.63% |
| Marjă profit brut | 0.32% | 0.03% | 2.51% | 5.31% | 2.79% | 4.61% | 2.77% | 122.57% | 36.69% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 4.51% | -21.9% | 19.45% | 37.78% | 17.31% | 31.13% | 7.83% | 84.25% | 100% |
| Profit net per salariat | 1.646 Lei | -7.631 Lei | 18.640 Lei | 38.188 Lei | 7.562 Lei | 11.246 Lei | 6.631 Lei | 452.574 Lei | 115.202 Lei |
Viteza rotație active
2.05
Viteza rotație stocuri
171.47
Durata medie încasare creanțe
123.28 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 2.05 | 2.18 | 1.94 | 2.12 | 2.64 | 2.55 | 2.3 | 0.55 | 1.59 |
| Viteza rotație stocuri | 171.47 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 123.28 zile | 93.07 zile | 101.94 zile | 65.51 zile | 75.9 zile | 105.3 zile | 109.8 zile | 88.57 zile | 76.41 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 643.030 Lei | 674.603 Lei | 1.156.790 Lei | 826.789 Lei | 406.537 Lei | 313.551 Lei | 381.587 Lei | 372.425 Lei | 323.314 Lei |
Lichiditate curentă
1.07
Lichiditate imediată
1.06
Pondere active imobilizate
5.13%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.07 | 1 | 0.97 | 1.26 | 1.17 | 1.23 | 1.98 | 4.65 | 1.65 |
| Lichiditate imediată | 1.06 | 1 | 0.97 | 1.26 | 1.17 | 1.23 | 1.98 | 4.65 | 1.65 |
| Pondere active imobilizate | 5.13% | 11.09% | 18.17% | 6.93% | 16.39% | 13.09% | 3.16% | 2.31% | 3.54% |
| Pondere active circulante | 94.87% | 88.91% | 81.83% | 93.07% | 83.61% | 86.91% | 96.84% | 97.69% | 96.46% |
©Firme.ro