Companie
Detalii identificare
Nume firmăDAVID MEDIA GROUP S.R.L.
Cod unic de înregistrare RO 17009993 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ23/3194/2022
EUIDROONRC.J23/3194/2022
Data înființării06.12.2004 - 21 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4120
Această clasă include:
-construcţia tuturor tipurilor de clădiri rezidenţiale: -case pentru o singură familie -clădiri pentru mai multe familii, inclusiv clădiri înalte (bloc turn) -construcţia tuturor tipurilor de clădiri nerezidenţiale: -clădiri pentru producţie industrială, de exemplu fabrici, ateliere, uzine etc -spitale, scoli, clădiri de birouri -hoteluri, magazine, centre comerciale, restaurante -clădiri pentru aeroporturi -săli de sport şi similare -garaje, inclusiv garaje subterane -depozite -edificii religioase -asamblarea şi ridicarea de construcţii din prefabricate pe şantier
Această clasă include de asemenea:
-modificarea şi renovarea structurilor rezidenţiale existente Această clasă exclude: -ridicarea construcţiilor prefabricate complete din părţi deja fabricate, dar nu din beton,
diviziunile 16 şi 25 -construcţia de instalaţii industriale, cu excepţia clădirilor,
4299 -activităţi de arhitectură şi de inginerie,
711 -servicii de management al proiectelor pentru construcţii,
711
-construcţia tuturor tipurilor de clădiri rezidenţiale: -case pentru o singură familie -clădiri pentru mai multe familii, inclusiv clădiri înalte (bloc turn) -construcţia tuturor tipurilor de clădiri nerezidenţiale: -clădiri pentru producţie industrială, de exemplu fabrici, ateliere, uzine etc -spitale, scoli, clădiri de birouri -hoteluri, magazine, centre comerciale, restaurante -clădiri pentru aeroporturi -săli de sport şi similare -garaje, inclusiv garaje subterane -depozite -edificii religioase -asamblarea şi ridicarea de construcţii din prefabricate pe şantier
Această clasă include de asemenea:
-modificarea şi renovarea structurilor rezidenţiale existente Această clasă exclude: -ridicarea construcţiilor prefabricate complete din părţi deja fabricate, dar nu din beton,
diviziunile 16 şi 25 -construcţia de instalaţii industriale, cu excepţia clădirilor,
4299 -activităţi de arhitectură şi de inginerie,
711 -servicii de management al proiectelor pentru construcţii,
711
Industrie
Construcţii
SectorConstructii de cladiri
Obiect activitateLucrari de constructii a cladirilor rezidentiale si nerezidentiale
Informații de contact
AdresaTeilor nr. 16A, Dragomireşti-Deal, Ilfov
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
99.757
Profit (Lei)
36.552
Număr angajați
2
Vechime
21 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 99.757 | 36.552 | 3.046 | 509.535 | 1.501.187 | 182.989 | 1.174.641 | 2 |
| 2024 | 506.485 | 102.676 | 8.556 | 652.130 | 1.783.294 | 323.592 | 1.454.756 | 4 |
| 2023 | 858.844 | 792.948 | 66.079 | 672.868 | 1.627.372 | 400.837 | 1.355.341 | 3 |
| 2022 | 1.504.887 | 354.232 | 29.519 | 1.094.109 | 963.952 | 885.212 | 756.055 | 0 |
| 2021 | 582.429 | 203.047 | 16.921 | 538.257 | 785.192 | 153.888 | 401.823 | 0 |
| 2020 | 1.502.781 | 198.336 | 16.528 | 600.212 | 663.104 | 134.884 | 198.776 | 0 |
| 2019 | 1.224.906 | 168.250 | 14.021 | 1.271.714 | 1.156.634 | 282.770 | 168.690 | 0 |
| 2018 | 1.230.248 | 211.100 | 17.592 | 1.549.555 | 1.261.480 | 498.575 | 211.500 | 5 |
| 2017 | 1.774.876 | 1.287.888 | 107.324 | 206.892 | 1.123.091 | 371.089 | 1.288.288 | 8 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
36.64%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
3.11%
Lichiditate curentă
0.36
Viteza rotație active
0.06
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
36.64%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
3.11%
Profit net per salariat
18.276 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 36.64% | 20.27% | 92.33% | 23.54% | 34.86% | 13.2% | 13.74% | 17.16% | 72.56% |
| Marjă profit brut | 54.26% | 22.32% | 93.18% | 24.55% | 36.72% | 14.98% | 14.71% | 18.16% | 73.56% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 3.11% | 7.06% | 58.51% | 46.85% | 50.53% | 99.78% | 99.74% | 99.81% | 99.97% |
| Profit net per salariat | 18.276 Lei | 25.669 Lei | 264.316 Lei | n/a | n/a | n/a | n/a | 42.220 Lei | 160.986 Lei |
Viteza rotație active
0.06
Viteza rotație stocuri
0.8
Durata medie încasare creanțe
215.59 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.06 | 0.24 | 0.42 | 0.81 | 0.62 | 1.88 | 0.85 | 0.7 | 1.19 |
| Viteza rotație stocuri | 0.8 | 4.08 | 3.7 | 2.26 | 14.74 | 40.2 | 4.9 | 7.12 | 23665.01 |
| Durata medie încasare creanțe | 215.59 zile | 113.78 zile | 57.7 zile | 50.22 zile | 64.38 zile | 27.46 zile | 9.34 zile | 22.7 zile | 60.86 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 49.879 Lei | 126.621 Lei | 286.281 Lei | n/a | n/a | n/a | n/a | 246.050 Lei | 221.860 Lei |
Lichiditate curentă
0.36
Lichiditate imediată
0.12
Pondere active imobilizate
89.13%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.36 | 0.5 | 0.6 | 0.81 | 0.29 | 0.22 | 0.22 | 0.32 | 1.79 |
| Lichiditate imediată | 0.12 | 0.31 | 0.25 | 0.2 | 0.21 | 0.16 | 0.03 | 0.21 | 1.79 |
| Pondere active imobilizate | 89.13% | 84.64% | 80.24% | 52.13% | 83.61% | 83.1% | 80.36% | 71.67% | 75.16% |
| Pondere active circulante | 10.87% | 15.36% | 19.76% | 47.87% | 16.39% | 16.9% | 19.64% | 28.33% | 24.84% |
©Firme.ro