Companie
Detalii identificare
Nume firmăBUDWO SRL
Cod unic de înregistrare RO 170218 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ03/2032/1992
EUIDROONRC.J03/2032/1992
Data înființării30.11.1992 - 33 ani
Domeniu de activitate
CAEN
1624
Această clasă include:
-fabricarea lăzilor, cutiilor, containerelor şi ambalajelor similare din lemn -fabricarea paleţilor, a box paleţilor şi a altor platforme de încărcare -fabricarea butoaielor, butoiaşelor, putinilor, ciuberelor şi a altor produse de dogărie din lemn -fabricarea tambururilor din lemn pentru cabluri Această clasă exclude: -fabricarea articolelor de voiaj,
1512 -fabricarea cutiilor din material împletit,
1629
-fabricarea lăzilor, cutiilor, containerelor şi ambalajelor similare din lemn -fabricarea paleţilor, a box paleţilor şi a altor platforme de încărcare -fabricarea butoaielor, butoiaşelor, putinilor, ciuberelor şi a altor produse de dogărie din lemn -fabricarea tambururilor din lemn pentru cabluri Această clasă exclude: -fabricarea articolelor de voiaj,
1512 -fabricarea cutiilor din material împletit,
1629
Industrie
Industria prelucrătoare
SectorPrelucrarea lemnului, fabricarea produselor din lemn si pluta, cu exceptia mobilei; fabricarea articolelor din paie si din alte materiale vegetale impletite
Obiect activitateFabricarea ambalajelor din lemn
Informații de contact
AdresaBucşeneşti-Lotaşi, Argeş
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
1.181.718
Profit (Lei)
90.963
Număr angajați
1
Vechime
33 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1.181.718 | 90.963 | 7.580 | 12.368 | 0 | 183.895 | 171.527 | 1 |
| 2024 | 1.124.226 | 93.077 | 7.756 | 12.752 | 0 | 189.316 | 176.564 | 1 |
| 2023 | 1.002.203 | 33.545 | 2.795 | 7.243 | 0 | 90.730 | 83.487 | 1 |
| 2022 | 904.792 | 33.103 | 2.759 | 17.721 | 0 | 257.465 | 315.684 | 1 |
| 2021 | 738.395 | 22.743 | 1.895 | 4.096 | 7.724 | 203.013 | 282.581 | 2 |
| 2020 | 714.868 | 35.024 | 2.919 | 10.810 | 7.724 | 186.984 | 259.838 | 1 |
| 2019 | 610.001 | 33.350 | 2.779 | 17.666 | 7.724 | 158.816 | 224.814 | 1 |
| 2018 | 517.644 | 22.036 | 1.836 | 17.881 | 7.724 | 141.867 | 191.464 | 1 |
| 2017 | 498.978 | 35.427 | 2.952 | 11.378 | 7.724 | 113.329 | 169.429 | 1 |
| 2016 | 499.527 | 28.354 | 2.363 | 12.862 | 7.724 | 91.413 | 134.002 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
7.7%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
53.03%
Lichiditate curentă
14.87
Viteza rotație active
6.43
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
7.7%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
53.03%
Profit net per salariat
90.963 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 7.7% | 8.28% | 3.35% | 3.66% | 3.08% | 4.9% | 5.47% | 4.26% | 7.1% | 5.68% |
| Marjă profit brut | 9.16% | 9.64% | 4.35% | 4.55% | 3.98% | 5.82% | 6.47% | 5.26% | 8.07% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 53.03% | 52.72% | 40.18% | 10.49% | 8.05% | 13.48% | 14.83% | 11.51% | 20.91% | 21.16% |
| Profit net per salariat | 90.963 Lei | 93.077 Lei | 33.545 Lei | 33.103 Lei | 11.372 Lei | 35.024 Lei | 33.350 Lei | 22.036 Lei | 35.427 Lei | 28.354 Lei |
Viteza rotație active
6.43
Viteza rotație stocuri
11.52
Durata medie încasare creanțe
10.75 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 6.43 | 5.94 | 11.05 | 3.51 | 3.5 | 3.67 | 3.66 | 3.46 | 4.12 | 5.04 |
| Viteza rotație stocuri | 11.52 | 14.65 | 13.31 | 16.49 | 17.6 | 18.33 | 13.09 | 17.4 | 18.24 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 10.75 zile | 27.2 zile | 0 zile | 72.9 zile | 78.49 zile | 71.94 zile | 65.12 zile | 74.34 zile | 58.41 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 1.181.718 Lei | 1.124.226 Lei | 1.002.203 Lei | 904.792 Lei | 369.198 Lei | 714.868 Lei | 610.001 Lei | 517.644 Lei | 498.978 Lei | 499.527 Lei |
Lichiditate curentă
14.87
Lichiditate imediată
6.57
Pondere active imobilizate
0%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 14.87 | 14.85 | 12.53 | 14.53 | 49.56 | 17.3 | 8.99 | 7.93 | 9.96 | 7.11 |
| Lichiditate imediată | 6.57 | 8.83 | 2.13 | 11.43 | 39.32 | 13.69 | 6.35 | 6.27 | 7.56 | 7.11 |
| Pondere active imobilizate | 0% | 0% | 0% | 0% | 3.67% | 3.97% | 4.64% | 5.16% | 6.38% | 7.79% |
| Pondere active circulante | 100% | 100% | 100% | 100% | 96.33% | 96.03% | 95.36% | 94.84% | 93.62% | 92.21% |
©Firme.ro