Companie
Detalii identificare
Nume firmăSOFIN COUNT SRL
Cod unic de înregistrare RO 17059576 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ29/2731/2004
EUIDROONRC.J29/2731/2004
Data înființării20.12.2004 - 21 ani
Domeniu de activitate
CAEN
6920
Această clasă include:
-servicii de înregistrare a tranzacţiilor comerciale pentru firme sau alţii -pregătirea sau auditul conturilor financiare -examinarea conturilor şi certificarea acurateţii lor -servicii de întocmire a documentelor de impozitare pentru persoane fizice şi firme -activităţi de consultanţă şi reprezentare a clienţilor în faţa organelor fiscale Această clasă exclude: -activităţi de prelucrare a datelor şi realizarea de tabele,
6311 -consultanţă managerială pe sistem contabil, proceduri de control bugetar,
7022 -colectare a facturilor,
8291
-servicii de înregistrare a tranzacţiilor comerciale pentru firme sau alţii -pregătirea sau auditul conturilor financiare -examinarea conturilor şi certificarea acurateţii lor -servicii de întocmire a documentelor de impozitare pentru persoane fizice şi firme -activităţi de consultanţă şi reprezentare a clienţilor în faţa organelor fiscale Această clasă exclude: -activităţi de prelucrare a datelor şi realizarea de tabele,
6311 -consultanţă managerială pe sistem contabil, proceduri de control bugetar,
7022 -colectare a facturilor,
8291
Industrie
Activităţi profesionale, ştiinţifice şi tehnice
SectorActivitati juridice si de contabilitate
Obiect activitateActivitati de contabilitate si audit financiar; consultanta in domeniul fiscal
Informații de contact
AdresaAleea Margaretei nr. 6, Câmpina, Prahova
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
306.919
Profit (Lei)
149.195
Număr angajați
1
Vechime
21 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 306.919 | 149.195 | 12.433 | 125.287 | 33.101 | 237.506 | 149.435 | 1 |
| 2024 | 295.634 | 124.631 | 10.386 | 194.931 | 63.313 | 253.731 | 124.871 | 2 |
| 2023 | 257.547 | 85.545 | 7.129 | 126.379 | 92.391 | 124.317 | 85.785 | 2 |
| 2022 | 198.557 | 20.831 | 1.736 | 139.717 | 124.055 | 43.613 | 21.071 | 2 |
| 2021 | 248.774 | 109.298 | 9.108 | 54.440 | 8.336 | 320.746 | 278.143 | 2 |
| 2020 | 327.726 | 168.605 | 14.050 | 67.374 | 4.229 | 227.481 | 168.845 | 2 |
| 2019 | 260.007 | 99.966 | 8.331 | 138.653 | 8.139 | 224.740 | 100.206 | 3 |
| 2018 | 272.275 | 117.033 | 9.753 | 25.810 | 8.381 | 129.290 | 117.273 | 3 |
| 2017 | 296.210 | 155.615 | 12.968 | 130.725 | 1.405 | 281.876 | 155.855 | 3 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
48.61%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.84%
Lichiditate curentă
1.9
Viteza rotație active
1.13
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
48.61%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.84%
Profit net per salariat
149.195 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 48.61% | 42.16% | 33.22% | 10.49% | 43.93% | 51.45% | 38.45% | 42.98% | 52.54% |
| Marjă profit brut | 50.08% | 43.14% | 34.19% | 11.49% | 44.81% | 52.38% | 39.45% | 43.98% | 53.54% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 99.84% | 99.81% | 99.72% | 98.86% | 39.3% | 99.86% | 99.76% | 99.8% | 99.85% |
| Profit net per salariat | 149.195 Lei | 62.316 Lei | 42.773 Lei | 10.416 Lei | 54.649 Lei | 84.303 Lei | 33.322 Lei | 39.011 Lei | 51.872 Lei |
Viteza rotație active
1.13
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
190.04 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.13 | 0.93 | 1.19 | 1.18 | 0.76 | 1.41 | 1.12 | 1.98 | 1.05 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 190.04 zile | 171.27 zile | 67.44 zile | 46 zile | 97.35 zile | 70.87 zile | 50.4 zile | 68.28 zile | 56.27 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 306.919 Lei | 147.817 Lei | 128.774 Lei | 99.279 Lei | 124.387 Lei | 163.863 Lei | 86.669 Lei | 90.758 Lei | 98.737 Lei |
Lichiditate curentă
1.9
Lichiditate imediată
1.9
Pondere active imobilizate
12.23%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.9 | 1.3 | 0.98 | 0.31 | 5.89 | 3.38 | 1.62 | 5.01 | 2.16 |
| Lichiditate imediată | 1.9 | 1.3 | 0.98 | 0.31 | 5.89 | 3.38 | 1.62 | 5.01 | 2.16 |
| Pondere active imobilizate | 12.23% | 19.97% | 42.63% | 73.99% | 2.53% | 1.83% | 3.49% | 6.09% | 0.5% |
| Pondere active circulante | 87.77% | 80.03% | 57.37% | 26.01% | 97.47% | 98.17% | 96.51% | 93.91% | 99.5% |
©Firme.ro