Companie
Detalii identificare
Nume firmăVTN GLOBAL S.R.L.
Cod unic de înregistrare RO 17063801 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ40/21398/2004
EUIDROONRC.J40/21398/2004
Data înființării21.12.2004 - 21 ani
Domeniu de activitate
CAEN
6311
Această clasă include asigurarea infrastructurii pentru serviciile de găzduire a paginilor web, de prelucrare a datelor şi activităţi conexe. Sunt incluse activităţi specializate de găzduire, cum ar fi găzduirea paginilor web, servicii de streaming (organizare fluxuri) sau găzduire de aplicaţii. Activităţile de prelucrare a datelor includ prelucrarea completă şi elaborarea de rapoarte specializate pe baza datelor furnizate de către clienţi sau asigurarea prelucrării automate a datelor şi servicii de introducere a datelor, inclusiv activităţi de rulare a bazei de date (executare funcţiuni). Această clasă exclude: -activităţile unde furnizorul foloseşte computerul doar ca un instrument de lucru (unealtă) sunt clasificate potrivit naturii serviciilor furnizate.
Industrie
Informaţii şi comunicaţii
SectorActivitati de servicii informatice
Obiect activitatePrelucrarea datelor, administrarea paginilor web si activitati conexe
Informații de contact
AdresaOlteniţei nr. 396C, Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
1.008.639
Profit (Lei)
759.086
Număr angajați
1
Vechime
21 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 1.008.639 | 759.086 | 63.257 | 310.356 | 193.697 | 874.745 | 759.338 | 1 |
| 2023 | 1.153.198 | 869.511 | 72.459 | 194.347 | 247.650 | 816.460 | 869.763 | 2 |
| 2022 | 988.837 | 815.409 | 67.951 | 104.318 | 14.632 | 905.347 | 815.661 | 1 |
| 2021 | 577.179 | 476.452 | 39.704 | 57.599 | 19.195 | 515.108 | 476.704 | 1 |
| 2020 | 399.609 | 295.661 | 24.638 | 74.784 | 36.069 | 369.687 | 330.972 | 1 |
| 2019 | 461.344 | 335.059 | 27.922 | 32.007 | 41.474 | 325.844 | 335.311 | 1 |
| 2018 | 213.992 | 139.367 | 11.614 | 35.824 | 0 | 235.443 | 199.619 | 1 |
| 2017 | 130.020 | 82.000 | 6.833 | 47.140 | 862 | 132.177 | 85.899 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
75.26%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.97%
Lichiditate curentă
2.82
Viteza rotație active
0.94
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
75.26%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.97%
Profit net per salariat
759.086 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 75.26% | 75.4% | 82.46% | 82.55% | 73.99% | 72.63% | 65.13% | 63.07% |
| Marjă profit brut | 78.23% | 76.38% | 83.44% | 83.53% | 74.92% | 73.63% | 66.13% | 64.07% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 99.97% | 99.97% | 99.97% | 99.95% | 89.33% | 99.92% | 69.82% | 95.46% |
| Profit net per salariat | 759.086 Lei | 434.756 Lei | 815.409 Lei | 476.452 Lei | 295.661 Lei | 335.059 Lei | 139.367 Lei | 82.000 Lei |
Viteza rotație active
0.94
Viteza rotație stocuri
882.45
Durata medie încasare creanțe
32.29 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.94 | 1.08 | 1.07 | 1.08 | 0.98 | 1.26 | 0.91 | 0.98 |
| Viteza rotație stocuri | 882.45 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 73.83 |
| Durata medie încasare creanțe | 32.29 zile | 127.93 zile | 238.95 zile | 12.28 zile | 19.51 zile | 14.28 zile | 11.41 zile | 7.83 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 1.008.639 Lei | 576.599 Lei | 988.837 Lei | 577.179 Lei | 399.609 Lei | 461.344 Lei | 213.992 Lei | 130.020 Lei |
Lichiditate curentă
2.82
Lichiditate imediată
2.81
Pondere active imobilizate
18.13%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2.82 | 4.2 | 8.68 | 8.94 | 4.94 | 10.18 | 6.57 | 2.8 |
| Lichiditate imediată | 2.81 | 4.2 | 8.68 | 8.94 | 4.94 | 10.18 | 6.57 | 2.77 |
| Pondere active imobilizate | 18.13% | 23.27% | 1.59% | 3.59% | 8.89% | 11.29% | 0% | 0.65% |
| Pondere active circulante | 81.87% | 76.73% | 98.41% | 96.41% | 91.11% | 88.71% | 100% | 99.35% |
©Firme.ro