Companie
Detalii identificare
Nume firmăIT PLUS PARTNER SRL
Cod unic de înregistrare RO 17141330 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ40/1014/2005
EUIDROONRC.J40/1014/2005
Data înființării21.01.2005 - 21 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4741
Această clasă include:
-vânzarea cu amănuntul a calculatoarelor -vânzarea cu amănuntul a echipamentelor periferice pentru calculatoare -vânzarea cu amănuntul a consolelor pentru jocuri video -vânzarea cu amănuntul a software-ului de utilizare generală, inclusiv al jocurilor video Această clasă exclude: -vânzarea cu amănuntul a discurilor şi benzilor neînregistrate,
4763
-vânzarea cu amănuntul a calculatoarelor -vânzarea cu amănuntul a echipamentelor periferice pentru calculatoare -vânzarea cu amănuntul a consolelor pentru jocuri video -vânzarea cu amănuntul a software-ului de utilizare generală, inclusiv al jocurilor video Această clasă exclude: -vânzarea cu amănuntul a discurilor şi benzilor neînregistrate,
4763
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu amanuntul, cu exceptia autovehiculelor si motocicletelor
Obiect activitateComert cu amanuntul al calculatoarelor, unitatilor periferice si software-ului in magazine specializate
Informații de contact
AdresaDorobanţilor nr. 124, Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti
Telefon
Email
Website
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
1.112.639
Profit (Lei)
863
Număr angajați
1
Vechime
21 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1.112.639 | 863 | 72 | 108.409 | 1.995 | 144.465 | 38.051 | 1 |
| 2024 | 1.068.930 | 1.790 | 149 | 134.901 | 1.995 | 170.094 | 37.188 | 1 |
| 2023 | 1.099.436 | 1.260 | 105 | 80.130 | 1.995 | 113.533 | 35.398 | 1 |
| 2022 | 1.160.709 | 4.722 | 394 | 118.474 | 1.995 | 150.617 | 34.138 | 1 |
| 2021 | 1.074.509 | 0 | 0 | 53.261 | 1.995 | 80.682 | 29.416 | 1 |
| 2020 | 1.247.375 | 7.167 | 597 | 107.609 | 1.995 | 137.309 | 31.695 | 1 |
| 2019 | 928.712 | 0 | 0 | 185.831 | 2.354 | 208.005 | 24.528 | 2 |
| 2018 | 1.086.793 | 1.640 | 137 | 97.875 | 4.200 | 129.453 | 35.778 | 2 |
| 2017 | 846.327 | 0 | 0 | 91.632 | 1.995 | 123.775 | 34.138 | 3 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
0.08%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
2.27%
Lichiditate curentă
1.33
Viteza rotație active
7.6
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
0.08%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
2.27%
Profit net per salariat
863 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 0.08% | 0.17% | 0.11% | 0.41% | 0% | 0.57% | 0% | 0.15% | 0% |
| Marjă profit brut | 0.09% | 0.2% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 2.27% | 4.81% | 3.56% | 13.83% | 0% | 22.61% | 0% | 4.58% | 0% |
| Profit net per salariat | 863 Lei | 1.790 Lei | 1.260 Lei | 4.722 Lei | 0 Lei | 7.167 Lei | 0 Lei | 820 Lei | 0 Lei |
Viteza rotație active
7.6
Viteza rotație stocuri
46.84
Durata medie încasare creanțe
39.54 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 7.6 | 6.21 | 9.52 | 7.61 | 13 | 8.95 | 4.41 | 8.13 | 6.73 |
| Viteza rotație stocuri | 46.84 | 44.29 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 39.54 zile | 49.67 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 1.112.639 Lei | 1.068.930 Lei | 1.099.436 Lei | 1.160.709 Lei | 1.074.509 Lei | 1.247.375 Lei | 464.356 Lei | 543.397 Lei | 282.109 Lei |
Lichiditate curentă
1.33
Lichiditate imediată
1.11
Pondere active imobilizate
1.36%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.33 | 1.26 | 1.42 | 1.27 | 1.51 | 1.28 | 1.12 | 1.32 | 1.35 |
| Lichiditate imediată | 1.11 | 1.08 | 1.42 | 1.27 | 1.51 | 1.28 | 1.12 | 1.32 | 1.35 |
| Pondere active imobilizate | 1.36% | 1.16% | 1.73% | 1.31% | 2.41% | 1.43% | 1.12% | 3.14% | 1.59% |
| Pondere active circulante | 98.64% | 98.84% | 98.27% | 98.69% | 97.59% | 98.57% | 98.88% | 96.86% | 98.41% |
©Firme.ro