Companie
Detalii identificare
Nume firmăFOOD INDUSTRIES IMPORT-EXPORT SRL
Cod unic de înregistrare RO 17141772 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ40/1083/2005
EUIDROONRC.J40/1083/2005
Data înființării21.01.2005 - 21 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4669
Această clasă include:
-comerţul cu ridicata al echipamentelor de transport, cu excepţia autovehiculelor, motocicletelor şi bicicletelor -comerţ cu ridicata al roboţilor pentru liniile de producţie -comerţul cu ridicata de cabluri şi comutatoare şi alte echipamente de uz industrial -comerţ cu ridicata al altor materiale electrice, cum sunt motoarele, transformatoarele electrice -comerţ cu ridicata de alte maşini n.c.a folosite în industrie (cu excepţia industriei extractive, a construcţiilor, a ingineriei civile şi a industiei textile), comerţ, navigaţie şi în alte servicii
Această clasă include de asemenea:
-comerţul cu ridicata al instrumentelor şi echipamentelor de măsură Această clasă exclude: -comerţul cu ridicata al autovehiculelor, remorcilor şi rulotelor,
451 -comerţul cu ridicata al pieselor pentru autovehicule,
4531 -comerţ cu ridicata al motocicletelor,vezi 4540 -comerţ cu ridicata al bicicletelor,
4649
-comerţul cu ridicata al echipamentelor de transport, cu excepţia autovehiculelor, motocicletelor şi bicicletelor -comerţ cu ridicata al roboţilor pentru liniile de producţie -comerţul cu ridicata de cabluri şi comutatoare şi alte echipamente de uz industrial -comerţ cu ridicata al altor materiale electrice, cum sunt motoarele, transformatoarele electrice -comerţ cu ridicata de alte maşini n.c.a folosite în industrie (cu excepţia industriei extractive, a construcţiilor, a ingineriei civile şi a industiei textile), comerţ, navigaţie şi în alte servicii
Această clasă include de asemenea:
-comerţul cu ridicata al instrumentelor şi echipamentelor de măsură Această clasă exclude: -comerţul cu ridicata al autovehiculelor, remorcilor şi rulotelor,
451 -comerţul cu ridicata al pieselor pentru autovehicule,
4531 -comerţ cu ridicata al motocicletelor,vezi 4540 -comerţ cu ridicata al bicicletelor,
4649
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu ridicata cu exceptia comertului cu autovehicule si motociclete
Obiect activitateComert cu ridicata al altor masini si echipamente
Informații de contact
AdresaB-Dul 1 Decembrie 1918 nr. 35, Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
91.123
Profit (Lei)
-180.322
Număr angajați
1
Vechime
21 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 91.123 | -180.322 | -15.027 | 1.008.438 | 225.394 | 593.973 | -186.667 | 1 |
| 2023 | 188.682 | 0 | 0 | 978.083 | 239.798 | 734.416 | -6.345 | 3 |
| 2022 | 503.500 | 11.013 | 918 | 836.600 | 251.209 | 796.818 | 208.121 | 6 |
| 2021 | 855.513 | 15.736 | 1.311 | 903.468 | 265.377 | 839.401 | 197.107 | 8 |
| 2020 | 612.748 | 0 | 0 | 789.607 | 273.025 | 697.953 | 181.371 | 8 |
| 2019 | 929.216 | 0 | 0 | 596.779 | 285.587 | 789.953 | 478.761 | 10 |
| 2018 | 1.281.670 | 0 | 0 | 554.290 | 311.082 | 1.115.930 | 873.035 | 12 |
| 2017 | 1.455.685 | 174.459 | 14.538 | 638.496 | 334.235 | 1.213.994 | 909.733 | 14 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
-197.89%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
96.6%
Lichiditate curentă
0.59
Viteza rotație active
0.11
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-197.89%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
96.6%
Profit net per salariat
-180.322 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -197.89% | 0% | 2.19% | 1.84% | 0% | 0% | 0% | 11.98% |
| Marjă profit brut | 0% | 0% | 3.23% | 2.85% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 96.6% | 0% | 5.29% | 7.98% | 0% | 0% | 0% | 19.18% |
| Profit net per salariat | -180.322 Lei | 0 Lei | 1.836 Lei | 1.967 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 12.461 Lei |
Viteza rotație active
0.11
Viteza rotație stocuri
0.21
Durata medie încasare creanțe
593.36 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.11 | 0.19 | 0.48 | 0.77 | 0.63 | 0.86 | 0.9 | 0.94 |
| Viteza rotație stocuri | 0.21 | 0.37 | 0.93 | 1.48 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 593.36 zile | 379.46 zile | 184.29 zile | 107.77 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 91.123 Lei | 62.894 Lei | 83.917 Lei | 106.939 Lei | 76.594 Lei | 92.922 Lei | 106.806 Lei | 103.978 Lei |
Lichiditate curentă
0.59
Lichiditate imediată
0.15
Pondere active imobilizate
27.51%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.59 | 0.75 | 0.95 | 0.93 | 0.88 | 1.32 | 2.01 | 1.9 |
| Lichiditate imediată | 0.15 | 0.23 | 0.31 | 0.29 | 0.88 | 1.32 | 2.01 | 1.9 |
| Pondere active imobilizate | 27.51% | 24.61% | 23.97% | 24.02% | 28.12% | 26.55% | 21.8% | 21.59% |
| Pondere active circulante | 72.49% | 75.39% | 76.03% | 75.98% | 71.88% | 73.45% | 78.2% | 78.41% |
©Firme.ro