Companie
Detalii identificare
Nume firmăCORSARU ROSU AGREGATE SI CARIERE S.R.L.
Cod unic de înregistrare RO 17231557 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ52/80/2005
EUIDROONRC.J52/80/2005
Data înființării14.02.2005 - 21 ani
Domeniu de activitate
CAEN
812
Această clasă include:
-extracţia şi dragarea nisipului utilizat în industrie, a nisipului pentru construcţii şi a pietrişului -spargerea şi zdrobirea pietrişului -extracţia argilei, argilei refractare şi a caolinului Această clasă exclude: -extracţia nisipurilor bituminoase,
0610
-extracţia şi dragarea nisipului utilizat în industrie, a nisipului pentru construcţii şi a pietrişului -spargerea şi zdrobirea pietrişului -extracţia argilei, argilei refractare şi a caolinului Această clasă exclude: -extracţia nisipurilor bituminoase,
0610
Industrie
Industria extractivă
SectorAlte activitati extractive
Obiect activitateExtractia pietrisului si nisipului; extractia argilei si caolinului
Informații de contact
Adresastr. Palanca (Cam. nr. 7) nr. 1, Bolintin-Vale, Giurgiu
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
300
Profit (Lei)
-6.358
Număr angajați
0
Vechime
21 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 300 | -6.358 | -530 | 139.672 | 238.335 | 622.159 | 720.822 | 0 |
| 2023 | 0 | 0 | 0 | 105.492 | 238.335 | 709.554 | 842.397 | 1 |
| 2022 | 154.520 | 73.303 | 6.109 | 172.841 | 0 | 1.270.392 | 1.097.551 | 1 |
| 2021 | 5.000 | 0 | 0 | 419.279 | 0 | 1.443.520 | 1.024.241 | 1 |
| 2020 | 752.025 | 0 | 0 | 501.155 | 7.700 | 1.554.667 | 1.061.212 | 1 |
| 2019 | 1.419.655 | 712.605 | 59.384 | 117.845 | 0 | 1.203.918 | 1.086.073 | 1 |
| 2018 | 1.291.939 | 294.296 | 24.525 | 1.184.563 | 0 | 1.558.031 | 373.468 | 2 |
| 2017 | 549.975 | 86.959 | 7.247 | 296.117 | 0 | 375.289 | 79.172 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
-2119.33%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-0.88%
Lichiditate curentă
4.45
Viteza rotație active
0
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-2119.33%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-0.88%
Profit net per salariat
n/a
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -2119.33% | 0% | 47.44% | 0% | 0% | 50.2% | 22.78% | 15.81% |
| Marjă profit brut | 0% | 0% | 48.42% | 0% | 0% | 51.2% | 23.78% | 16.81% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | -0.88% | 0% | 6.68% | 0% | 0% | 65.61% | 78.8% | 100% |
| Profit net per salariat | n/a | 0 Lei | 73.303 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 712.605 Lei | 147.148 Lei | 86.959 Lei |
Viteza rotație active
0
Viteza rotație stocuri
0.5
Durata medie încasare creanțe
756165.63 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0 | 0 | 0.12 | 0 | 0.48 | 1.18 | 0.83 | 1.47 |
| Viteza rotație stocuri | 0.5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 756165.63 zile | 0 | 3000.8 zile | 105369 zile | 754.55 zile | 309.37 zile | 440 zile | 248.97 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | n/a | 0 Lei | 154.520 Lei | 5.000 Lei | 752.025 Lei | 1.419.655 Lei | 645.970 Lei | 549.975 Lei |
Lichiditate curentă
4.45
Lichiditate imediată
4.45
Pondere active imobilizate
27.7%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 4.45 | 6.73 | 7.35 | 3.44 | 3.1 | 10.22 | 1.32 | 1.27 |
| Lichiditate imediată | 4.45 | 6.72 | 7.35 | 3.44 | 3.1 | 10.22 | 1.32 | 1.27 |
| Pondere active imobilizate | 27.7% | 25.14% | 0% | 0% | 0.49% | 0% | 0% | 0% |
| Pondere active circulante | 72.3% | 74.86% | 100% | 100% | 99.51% | 100% | 100% | 100% |
©Firme.ro