Companie
Detalii identificare
Nume firmăSIGLASIM SRL
Cod unic de înregistrare17248877 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ20/290/2005
EUIDROONRC.J20/290/2005
Data înființării17.02.2005 - 21 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4120
Această clasă include:
-construcţia tuturor tipurilor de clădiri rezidenţiale: -case pentru o singură familie -clădiri pentru mai multe familii, inclusiv clădiri înalte (bloc turn) -construcţia tuturor tipurilor de clădiri nerezidenţiale: -clădiri pentru producţie industrială, de exemplu fabrici, ateliere, uzine etc -spitale, scoli, clădiri de birouri -hoteluri, magazine, centre comerciale, restaurante -clădiri pentru aeroporturi -săli de sport şi similare -garaje, inclusiv garaje subterane -depozite -edificii religioase -asamblarea şi ridicarea de construcţii din prefabricate pe şantier
Această clasă include de asemenea:
-modificarea şi renovarea structurilor rezidenţiale existente Această clasă exclude: -ridicarea construcţiilor prefabricate complete din părţi deja fabricate, dar nu din beton,
diviziunile 16 şi 25 -construcţia de instalaţii industriale, cu excepţia clădirilor,
4299 -activităţi de arhitectură şi de inginerie,
711 -servicii de management al proiectelor pentru construcţii,
711
-construcţia tuturor tipurilor de clădiri rezidenţiale: -case pentru o singură familie -clădiri pentru mai multe familii, inclusiv clădiri înalte (bloc turn) -construcţia tuturor tipurilor de clădiri nerezidenţiale: -clădiri pentru producţie industrială, de exemplu fabrici, ateliere, uzine etc -spitale, scoli, clădiri de birouri -hoteluri, magazine, centre comerciale, restaurante -clădiri pentru aeroporturi -săli de sport şi similare -garaje, inclusiv garaje subterane -depozite -edificii religioase -asamblarea şi ridicarea de construcţii din prefabricate pe şantier
Această clasă include de asemenea:
-modificarea şi renovarea structurilor rezidenţiale existente Această clasă exclude: -ridicarea construcţiilor prefabricate complete din părţi deja fabricate, dar nu din beton,
diviziunile 16 şi 25 -construcţia de instalaţii industriale, cu excepţia clădirilor,
4299 -activităţi de arhitectură şi de inginerie,
711 -servicii de management al proiectelor pentru construcţii,
711
Industrie
Construcţii
SectorConstructii de cladiri
Obiect activitateLucrari de constructii a cladirilor rezidentiale si nerezidentiale
Informații de contact
AdresaNicolae Bălcescu nr. 6, Simeria, Hunedoara
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
66.125
Profit (Lei)
-1.763
Număr angajați
2
Vechime
21 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 66.125 | -1.763 | -147 | 5.175 | 0 | 4.255 | -920 | 2 |
| 2023 | 169.650 | 6.447 | 537 | 9.942 | 0 | 10.785 | 843 | 5 |
| 2022 | 117.950 | 0 | 0 | 9.932 | 0 | 4.328 | -5.604 | 5 |
| 2021 | 117.122 | 0 | 0 | 9.663 | 0 | 10.795 | 1.132 | 5 |
| 2020 | 92.160 | 2.540 | 212 | 12.665 | 0 | 19.989 | 7.324 | 4 |
| 2019 | 29.925 | 6.200 | 517 | 6.096 | 0 | 10.880 | 4.784 | 1 |
| 2018 | 9.132 | 6.353 | 529 | 1.778 | 0 | 362 | -1.416 | 0 |
| 2017 | 0 | 0 | 0 | 9.604 | 1.564 | 271 | -7.769 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
-2.67%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
100%
Lichiditate curentă
0.82
Viteza rotație active
15.54
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-2.67%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
100%
Profit net per salariat
-882 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -2.67% | 3.8% | 0% | 0% | 2.76% | 20.72% | 69.57% | 0% |
| Marjă profit brut | 0% | 4.78% | 0% | 0% | 3.71% | 21.72% | 72.57% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 100% | 100% | 0% | 0% | 34.68% | 100% | -448.66% | 0% |
| Profit net per salariat | -882 Lei | 1.289 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 635 Lei | 6.200 Lei | n/a | n/a |
Viteza rotație active
15.54
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
0 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 15.54 | 15.73 | 27.25 | 10.85 | 4.61 | 2.75 | 25.23 | 0 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0.07 zile | 17.86 zile | 54.89 zile | 0 zile | 0 |
| Cifra de afaceri per salariat | 33.063 Lei | 33.930 Lei | 23.590 Lei | 23.424 Lei | 23.040 Lei | 29.925 Lei | n/a | n/a |
Lichiditate curentă
0.82
Lichiditate imediată
0.82
Pondere active imobilizate
0%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.82 | 1.08 | 0.44 | 1.12 | 1.58 | 1.78 | 0.2 | 0.03 |
| Lichiditate imediată | 0.82 | 1.08 | 0.44 | 1.12 | 1.58 | 1.78 | 0.2 | 0 |
| Pondere active imobilizate | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 85.23% |
| Pondere active circulante | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 14.77% |
©Firme.ro