Companie
Detalii identificare
Nume firmăRMD ALFA TRUST SRL
Cod unic de înregistrare RO 17258277 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ03/329/2005
EUIDROONRC.J03/329/2005
Data înființării18.02.2005 - 21 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4120
Această clasă include:
-construcţia tuturor tipurilor de clădiri rezidenţiale: -case pentru o singură familie -clădiri pentru mai multe familii, inclusiv clădiri înalte (bloc turn) -construcţia tuturor tipurilor de clădiri nerezidenţiale: -clădiri pentru producţie industrială, de exemplu fabrici, ateliere, uzine etc -spitale, scoli, clădiri de birouri -hoteluri, magazine, centre comerciale, restaurante -clădiri pentru aeroporturi -săli de sport şi similare -garaje, inclusiv garaje subterane -depozite -edificii religioase -asamblarea şi ridicarea de construcţii din prefabricate pe şantier
Această clasă include de asemenea:
-modificarea şi renovarea structurilor rezidenţiale existente Această clasă exclude: -ridicarea construcţiilor prefabricate complete din părţi deja fabricate, dar nu din beton,
diviziunile 16 şi 25 -construcţia de instalaţii industriale, cu excepţia clădirilor,
4299 -activităţi de arhitectură şi de inginerie,
711 -servicii de management al proiectelor pentru construcţii,
711
-construcţia tuturor tipurilor de clădiri rezidenţiale: -case pentru o singură familie -clădiri pentru mai multe familii, inclusiv clădiri înalte (bloc turn) -construcţia tuturor tipurilor de clădiri nerezidenţiale: -clădiri pentru producţie industrială, de exemplu fabrici, ateliere, uzine etc -spitale, scoli, clădiri de birouri -hoteluri, magazine, centre comerciale, restaurante -clădiri pentru aeroporturi -săli de sport şi similare -garaje, inclusiv garaje subterane -depozite -edificii religioase -asamblarea şi ridicarea de construcţii din prefabricate pe şantier
Această clasă include de asemenea:
-modificarea şi renovarea structurilor rezidenţiale existente Această clasă exclude: -ridicarea construcţiilor prefabricate complete din părţi deja fabricate, dar nu din beton,
diviziunile 16 şi 25 -construcţia de instalaţii industriale, cu excepţia clădirilor,
4299 -activităţi de arhitectură şi de inginerie,
711 -servicii de management al proiectelor pentru construcţii,
711
Industrie
Construcţii
SectorConstructii de cladiri
Obiect activitateLucrari de constructii a cladirilor rezidentiale si nerezidentiale
Informații de contact
Adresastr. Negru Vodă nr. 120, Câmpulung, Argeş
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
106.884
Profit (Lei)
2.179
Număr angajați
1
Vechime
21 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 106.884 | 2.179 | 182 | 176.574 | 70.449 | 207.565 | 118.798 | 1 |
| 2024 | 299.702 | 1.340 | 112 | 246.527 | 48.271 | 297.517 | 116.619 | 1 |
| 2023 | 521.899 | 1.959 | 163 | 205.195 | 55.152 | 247.966 | 115.281 | 2 |
| 2022 | 522.440 | 7.743 | 645 | 142.872 | 0 | 256.193 | 113.321 | 2 |
| 2021 | 333.664 | 5.273 | 439 | 185.233 | 0 | 290.811 | 105.578 | 2 |
| 2020 | 296.037 | 319 | 27 | 125.339 | 0 | 225.644 | 100.305 | 2 |
| 2019 | 656.307 | 73.645 | 6.137 | 139.792 | 0 | 239.778 | 99.986 | 2 |
| 2018 | 405.363 | 4.001 | 333 | 348.077 | 0 | 374.418 | 26.341 | 1 |
| 2017 | 64.279 | 9.268 | 772 | 37.526 | 0 | 59.866 | 22.340 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
2.04%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
1.83%
Lichiditate curentă
1.18
Viteza rotație active
0.38
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
2.04%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
1.83%
Profit net per salariat
2.179 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 2.04% | 0.45% | 0.38% | 1.48% | 1.58% | 0.11% | 11.22% | 0.99% | 14.42% |
| Marjă profit brut | 2.93% | 0.77% | 1.33% | 2.44% | 2.58% | 1.09% | 12.22% | 1.99% | 15.42% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 1.83% | 1.15% | 1.7% | 6.83% | 4.99% | 0.32% | 73.66% | 15.19% | 41.49% |
| Profit net per salariat | 2.179 Lei | 1.340 Lei | 980 Lei | 3.872 Lei | 2.637 Lei | 160 Lei | 36.823 Lei | 4.001 Lei | 9.268 Lei |
Viteza rotație active
0.38
Viteza rotație stocuri
0.63
Durata medie încasare creanțe
123.6 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.38 | 0.87 | 1.72 | 2.04 | 1.15 | 1.31 | 2.74 | 1.08 | 1.07 |
| Viteza rotație stocuri | 0.63 | 1.85 | 5.01 | 5.25 | 2.37 | 2.73 | 5.13 | 4.11 | 5.72 |
| Durata medie încasare creanțe | 123.6 zile | 164.41 zile | 100.37 zile | 109.35 zile | 161.77 zile | 144.07 zile | 60.52 zile | 228.99 zile | 66.9 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 106.884 Lei | 299.702 Lei | 260.950 Lei | 261.220 Lei | 166.832 Lei | 148.019 Lei | 328.154 Lei | 405.363 Lei | 64.279 Lei |
Lichiditate curentă
1.18
Lichiditate imediată
0.22
Pondere active imobilizate
25.34%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.18 | 1.21 | 1.21 | 1.79 | 1.57 | 1.8 | 1.72 | 1.08 | 1.6 |
| Lichiditate imediată | 0.22 | 0.55 | 0.7 | 1.1 | 0.81 | 0.93 | 0.8 | 0.79 | 1.3 |
| Pondere active imobilizate | 25.34% | 13.96% | 18.19% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Pondere active circulante | 74.66% | 86.04% | 81.81% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% |
©Firme.ro