Companie
Detalii identificare
Nume firmăFAVANI TRAD SRL
Cod unic de înregistrare17280592 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2005000162314
EUIDROONRC.J2005000162314
Data înființării24.02.2005 - 21 ani
Domeniu de activitate
CAEN
7430
-
Industrie
Activităţi profesionale, ştiinţifice şi tehnice
SectorAlte activitati profesionale, stiintifice si tehnice
Obiect activitateActivitati de traducere scrisa si orala (interpreti)
Informații de contact
Adresastr. T.vladimirescu nr. 22, Zalău, Sălaj
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
217.521
Profit (Lei)
2.068
Număr angajați
2
Vechime
21 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 217.521 | 2.068 | 172 | 9.572 | 3.027 | 14.679 | 8.134 | 2 |
| 2024 | 200.454 | 5.866 | 489 | 10.264 | 9.730 | 25.869 | 25.335 | 0 |
| 2023 | 207.830 | 31.144 | 2.595 | 8.048 | 16.113 | 35.813 | 43.878 | 2 |
| 2022 | 166.267 | 22.534 | 1.878 | 7.057 | 23.082 | 18.821 | 34.846 | 2 |
| 2021 | 138.893 | 14.085 | 1.174 | 6.791 | 32.482 | 19.516 | 45.207 | 2 |
| 2020 | 102.873 | 12.267 | 1.022 | 5.612 | 365 | 68.467 | 63.220 | 2 |
| 2019 | 144.149 | 30.655 | 2.555 | 4.680 | 365 | 55.269 | 50.954 | 2 |
| 2018 | 131.699 | 30.099 | 2.508 | 5.010 | 365 | 52.820 | 48.175 | 2 |
| 2017 | 111.224 | 17.419 | 1.452 | 22.713 | 365 | 40.424 | 18.076 | 2 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
0.95%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
25.42%
Lichiditate curentă
1.53
Viteza rotație active
12.29
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
0.95%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
25.42%
Profit net per salariat
1.034 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 0.95% | 2.93% | 14.99% | 13.55% | 10.14% | 11.92% | 21.27% | 22.85% | 15.66% |
| Marjă profit brut | 1.53% | 3.74% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 25.42% | 23.15% | 70.98% | 64.67% | 31.16% | 19.4% | 60.16% | 62.48% | 96.37% |
| Profit net per salariat | 1.034 Lei | n/a | 15.572 Lei | 11.267 Lei | 7.043 Lei | 6.134 Lei | 15.328 Lei | 15.050 Lei | 8.710 Lei |
Viteza rotație active
12.29
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
6.38 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 12.29 | 5.63 | 4 | 3.97 | 2.67 | 1.49 | 2.59 | 2.48 | 2.73 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 6.38 zile | 2.22 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 108.761 Lei | n/a | 103.915 Lei | 83.134 Lei | 69.447 Lei | 51.437 Lei | 72.075 Lei | 65.850 Lei | 55.612 Lei |
Lichiditate curentă
1.53
Lichiditate imediată
1.53
Pondere active imobilizate
17.1%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.53 | 2.52 | 4.45 | 2.67 | 2.87 | 12.2 | 11.81 | 10.54 | 1.78 |
| Lichiditate imediată | 1.53 | 2.52 | 4.45 | 2.67 | 2.87 | 12.2 | 11.81 | 10.54 | 1.78 |
| Pondere active imobilizate | 17.1% | 27.33% | 31.03% | 55.08% | 62.47% | 0.53% | 0.66% | 0.69% | 0.89% |
| Pondere active circulante | 82.9% | 72.67% | 68.97% | 44.92% | 37.53% | 99.47% | 99.34% | 99.31% | 99.11% |
©Firme.ro