Companie
Detalii identificare
Nume firmăGALAXY DISTRIBUTION SRL
Cod unic de înregistrare RO 17307124 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ40/4053/2005
EUIDROONRC.J40/4053/2005
Data înființării03.03.2005 - 21 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4635
-
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu ridicata cu exceptia comertului cu autovehicule si motociclete
Obiect activitateComert cu ridicata al produselor din tutun
Informații de contact
AdresaB-Dul Regiei nr. 2, Corp M, Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti
Telefon
Website
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
280.603.766
Profit (Lei)
1.421.060
Număr angajați
60
Vechime
21 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 280.603.766 | 1.421.060 | 118.422 | 44.683.566 | 7.603.217 | 40.360.974 | 3.319.767 | 60 |
| 2023 | 253.854.114 | 4.208.123 | 350.677 | 41.254.387 | 7.912.407 | 35.249.674 | 1.898.707 | 59 |
| 2022 | 247.299.430 | 2.582.152 | 215.179 | 40.199.532 | 8.171.028 | 29.738.427 | -2.309.417 | 57 |
| 2021 | 221.362.199 | 357.258 | 29.772 | 39.640.749 | 8.244.520 | 26.526.457 | -4.891.569 | 57 |
| 2020 | 196.000.918 | 464.639 | 38.720 | 36.984.190 | 8.505.988 | 23.267.271 | -5.248.826 | 56 |
| 2019 | 164.300.058 | 1.447.425 | 120.619 | 20.461.406 | 8.782.585 | 19.438.435 | 7.724.524 | 53 |
| 2018 | 139.328.719 | 368.788 | 30.732 | 18.562.109 | 8.900.536 | 15.967.172 | 6.277.099 | 54 |
| 2017 | 121.672.883 | 127.855 | 10.655 | 18.146.816 | 9.114.581 | 14.958.687 | 5.908.312 | 52 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
0.51%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
42.81%
Lichiditate curentă
0.9
Viteza rotație active
5.85
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
0.51%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
42.81%
Profit net per salariat
23.684 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 0.51% | 1.66% | 1.04% | 0.16% | 0.24% | 0.88% | 0.26% | 0.11% |
| Marjă profit brut | 1.51% | 1.66% | 1.04% | 0.16% | 0.24% | 0.88% | 0.26% | 0.11% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 42.81% | 100% | -111.81% | -7.3% | -8.85% | 18.74% | 5.88% | 2.16% |
| Profit net per salariat | 23.684 Lei | 71.324 Lei | 45.301 Lei | 6.268 Lei | 8.297 Lei | 27.310 Lei | 6.829 Lei | 2.459 Lei |
Viteza rotație active
5.85
Viteza rotație stocuri
22.04
Durata medie încasare creanțe
31.83 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 5.85 | 5.88 | 6.52 | 6.37 | 6.17 | 5.82 | 5.6 | 5.05 |
| Viteza rotație stocuri | 22.04 | 14.54 | 19.61 | 20.77 | 22.84 | 22.15 | 29.14 | 33.26 |
| Durata medie încasare creanțe | 31.83 zile | 21.37 zile | 21.16 zile | 23.8 zile | 23.41 zile | 24.9 zile | 27.96 zile | 30.87 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 4.676.729 Lei | 4.302.612 Lei | 4.338.586 Lei | 3.883.547 Lei | 3.500.016 Lei | 3.100.001 Lei | 2.580.161 Lei | 2.339.863 Lei |
Lichiditate curentă
0.9
Lichiditate imediată
0.62
Pondere active imobilizate
15.85%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.9 | 0.85 | 0.74 | 0.67 | 0.63 | 0.95 | 0.86 | 0.82 |
| Lichiditate imediată | 0.62 | 0.43 | 0.43 | 0.4 | 0.4 | 0.59 | 0.6 | 0.62 |
| Pondere active imobilizate | 15.85% | 18.33% | 21.55% | 23.71% | 26.77% | 31.12% | 35.79% | 37.86% |
| Pondere active circulante | 84.15% | 81.67% | 78.45% | 76.29% | 73.23% | 68.88% | 64.21% | 62.14% |
©Firme.ro