Companie
Detalii identificare
Nume firmăPIŢIGOI SRL
Cod unic de înregistrare RO 17328259 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2005000255384
EUIDROONRC.J2005000255384
Data înființării08.03.2005 - 21 ani
Domeniu de activitate
CAEN
2361
Această clasă include:
-fabricarea de articole prefabricate din beton, ciment sau piatră artificială pentru construcţii: -dale, pietre de pavaj, cărămizi, borduri, foi, panouri, ţevi, stâlpi -fabricarea de componente structurale prefabricate din ciment, beton sau piatră artificială pentru clădiri şi construcţii industriale
-fabricarea de articole prefabricate din beton, ciment sau piatră artificială pentru construcţii: -dale, pietre de pavaj, cărămizi, borduri, foi, panouri, ţevi, stâlpi -fabricarea de componente structurale prefabricate din ciment, beton sau piatră artificială pentru clădiri şi construcţii industriale
Industrie
Industria prelucrătoare
SectorFabricarea altor produse din minerale nemetalice
Obiect activitateFabricarea produselor din beton pentru constructii
Informații de contact
Adresacom. Galicea, Ostroveni, Vâlcea
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
1.295.147
Profit (Lei)
492.639
Număr angajați
5
Vechime
21 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 1.295.147 | 492.639 | 41.053 | 43.892 | 493.898 | 664.663 | 1.114.669 | 5 |
| 2023 | 1.432.708 | 258.195 | 21.516 | 30.422 | 280.017 | 600.697 | 850.292 | 5 |
| 2022 | 971.278 | 440.530 | 36.711 | 597.212 | 335.181 | 854.128 | 592.097 | 6 |
| 2021 | 820.852 | 165.739 | 13.812 | 127.721 | 327.324 | 558.047 | 757.650 | 6 |
| 2020 | 749.555 | 15.166 | 1.264 | 171.336 | 103.891 | 659.356 | 591.911 | 6 |
| 2019 | 618.638 | 24.265 | 2.022 | 166.425 | 179.485 | 563.685 | 576.745 | 6 |
| 2018 | 551.601 | 130.803 | 10.900 | 125.368 | 257.909 | 419.940 | 552.481 | 6 |
| 2017 | 511.478 | 155.423 | 12.952 | 124.749 | 128.805 | 417.622 | 421.678 | 6 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
38.04%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
44.2%
Lichiditate curentă
15.14
Viteza rotație active
1.12
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
38.04%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
44.2%
Profit net per salariat
98.528 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 38.04% | 18.02% | 45.36% | 20.19% | 2.02% | 3.92% | 23.71% | 30.39% |
| Marjă profit brut | 40.85% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 44.2% | 30.37% | 74.4% | 21.88% | 2.56% | 4.21% | 23.68% | 36.86% |
| Profit net per salariat | 98.528 Lei | 51.639 Lei | 73.422 Lei | 27.623 Lei | 2.528 Lei | 4.044 Lei | 21.801 Lei | 25.904 Lei |
Viteza rotație active
1.12
Viteza rotație stocuri
2.08
Durata medie încasare creanțe
5.83 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.12 | 1.63 | 0.82 | 0.93 | 0.98 | 0.83 | 0.81 | 0.94 |
| Viteza rotație stocuri | 2.08 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 5.83 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 259.029 Lei | 286.542 Lei | 161.880 Lei | 136.809 Lei | 124.926 Lei | 103.106 Lei | 91.934 Lei | 85.246 Lei |
Lichiditate curentă
15.14
Lichiditate imediată
0.95
Pondere active imobilizate
42.63%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 15.14 | 19.75 | 1.43 | 4.37 | 3.85 | 3.39 | 3.35 | 3.35 |
| Lichiditate imediată | 0.95 | 19.75 | 1.43 | 4.37 | 3.85 | 3.39 | 3.35 | 3.35 |
| Pondere active imobilizate | 42.63% | 31.79% | 28.18% | 36.97% | 13.61% | 24.15% | 38.05% | 23.57% |
| Pondere active circulante | 57.37% | 68.21% | 71.82% | 63.03% | 86.39% | 75.85% | 61.95% | 76.43% |
©Firme.ro