Companie
Detalii identificare
Nume firmăVALTAXI SRL
Cod unic de înregistrare17360942 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2005000298381
EUIDROONRC.J2005000298381
Data înființării16.03.2005 - 21 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4932
Această clasă include, de asemenea: -închirieri de autovehicule particulare, cu operator
Industrie
Transport şi depozitare
SectorTransporturi terestre si transporturi prin conducte
Obiect activitateTransporturi cu taxiuri
Informații de contact
AdresaPandurilor nr. 11, Loc. Râmnicu Vâlcea | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
10.945
Profit (Lei)
102
Număr angajați
0
Vechime
21 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 10.945 | 102 | 9 | 7.962 | 0 | 786 | -7.176 | 0 |
| 2023 | 9.454 | 0 | 0 | 15.000 | 6.148 | 1.574 | -7.278 | 0 |
| 2022 | 21.533 | 0 | 0 | 20.000 | 15.193 | 4.367 | -440 | 0 |
| 2021 | 32.934 | 881 | 73 | 20.471 | 25.735 | 5.878 | 11.142 | 1 |
| 2020 | 22.964 | 10.879 | 907 | 630 | 3.263 | 7.629 | 10.262 | 0 |
| 2019 | 30.146 | 6.055 | 505 | 14.830 | 5.177 | 9.036 | -617 | 0 |
| 2018 | 32.749 | 10.255 | 855 | 19.811 | 12.791 | 348 | -6.672 | 0 |
| 2017 | 26.941 | 5.689 | 474 | 43.462 | 20.406 | 6.129 | -16.927 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
0.93%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-1.42%
Lichiditate curentă
0.1
Viteza rotație active
13.92
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
0.93%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-1.42%
Profit net per salariat
n/a
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 0.93% | 0% | 0% | 2.68% | 47.37% | 20.09% | 31.31% | 21.12% |
| Marjă profit brut | 0.93% | 0% | 0% | 4.99% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | -1.42% | 0% | 0% | 7.91% | 100% | -981.36% | -153.7% | -33.61% |
| Profit net per salariat | n/a | n/a | n/a | 881 Lei | n/a | n/a | n/a | n/a |
Viteza rotație active
13.92
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
0 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 13.92 | 1.22 | 1.1 | 1.04 | 2.11 | 2.12 | 2.49 | 1.02 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 1.26 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | n/a | n/a | n/a | 32.934 Lei | n/a | n/a | n/a | n/a |
Lichiditate curentă
0.1
Lichiditate imediată
0.1
Pondere active imobilizate
0%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.1 | 0.1 | 0.22 | 0.29 | 12.11 | 0.61 | 0.02 | 0.14 |
| Lichiditate imediată | 0.1 | 0.1 | 0.22 | 0.29 | 12.11 | 0.61 | 0.02 | 0.14 |
| Pondere active imobilizate | 0% | 79.62% | 77.67% | 81.41% | 29.96% | 36.42% | 97.35% | 76.9% |
| Pondere active circulante | 100% | 20.38% | 22.33% | 18.59% | 70.04% | 63.58% | 2.65% | 23.1% |
©Firme.ro